bugün

migros daha elit kesime hitap eder, carrefour daha çok genele bu yüzden carrefour 100 kişiye satış yapar migros 60 kişiye ancak aynı parayı kazanırlar.
Migrosu daha çok seviyorum.daha saygililar müşteriye.
bim der geçerim.
kalite güven ve samimiyetle migrosun fark atacağı kesindir.
Carrefour'un gurme marketlerinin adı farklı değildir, ancak Migros'un gurme marketlerinin adı Macrocenter olarak geçer.
Migros bizden olup bizi sikerken carrefour ecnebi olarak siker.

Eyyorlamam bu kadar.
Carrefoura hayatımda hiç girmedim merdedir nasıldır bilmem migros ise hemen karşı komşum bütün alışverişimi oradan yapıyorum.
Carrefour fiyat olarak daha uygun olduğu için Migros'tan daha iyidir.migros biraz daha elit kalıyor.tabiiki de Carrefour.
Ucuz olan kazanır tabiki ====> carrefour.
migros ucuz diyen carrefour'dan hiç alışveriş etmemiştir. ürün gamı daha geniş ve her fiyata ürün olduğundan tabii ki carrefour. migrosta koç zamanından kalma bir elitlik özentisi üstlerine yapışmış o yüzden hep pahalı ürünler satılıyor.
Bim. Fakiriz olm biz.
Migros kasa kampanyaları ile ucuz algısı yaratır ama tüm marketler içerisinde en pahalı olanıdır.(macrocenter I saymıyorum, o zatan migros'un premiumu)
Bir de migros markalı ürünleri var, onlar da kaliteli ve görece ucuz.

Carrefour ise, hiper ve süpermarket konseptleri ile sepet totalinde kıyaslarsanız migros'a göre daha ucuzdur. Su Götürmez.

Ben migros'a gidiyorum, çünkü evime yakınlığı en önemli unsur marketin.

Bir de file markete gitmeye başladım artık. Meyve sebze, et ve kahvaltılık bölümü migros'u 5'e katlar.
ikisindede tesettür lü bayan olmaz pek pardon Acıbadem Carrefour da var 1 tane.
migros kazık ve çoğunlukla zengin kesime hitap ederken, carrefour halkın her kesimine hitap eder. carrefour'un fiyatları migros'a göre daha uygundur. ayrıca carrefour'un ürün yelpazesi daha geniştir. ayrıca carrefour daha sempatik ve kişisel olarak daha fazla sevdiğim bir markettir (sabancı grubunun ortak olması dışında). dolayısıyla carrefour alır.
Hiçbir farkları yok kazıkçılar. Evet.
nedense bana bu iki firma hesabı geçirecek kazıklayacak gibi bir hissiyat oluşturuyor rahat alış veriş yapamıyorum birde içki reyonundan geçerken sanki hırsızmışım gibi hissettiriyor sevmiyorum.
kazıkçı değildir ürün çeşidi fazladır. bim de satılan ürünlerin aynısı migrosta da aynı fiyattır.

bim kendi markasını 5 lira ucuza satıyor sadece ama bunu son 5 yıldır migrosta yapıyor. örneğin 5 lt migros ayçiçek yağı 56 tl. yani bir komiliye, yudum markalarına göre 10-15 lira daha ucuz. yine migrosun kendi ürünleri gofreti, sütü, fıstık ezmesi, zaten ucuz.

aynı marka ve ürün aynı gramaj ve aynı paket olup migrosun daha pahalıya sattığı bir ürün görmedim ben. ürün çeşidi fazla olduğundan değişik markalar ve ürünler tabiki pahalı olacak bunlar zaten sınırlı sayıda geliyor ve koskaca marketin o kadar kira yükü var sana geliş fiyatından verecek değil ya. bim belli başlı ürünleri satıyor adı üstünde toptan getirtiyor zaten ama migros bir sürü çeşit getiriyor ve bim kadar toptan alma şansı yok çünkü herkese hitap eden ürünler değil ayda 100-150 kişi belki alıyor. örneğin tam buğday makarna nuh ankara marka 4.60 tl. bim satıyor mu satmıyor bizde biliyoruz bimden 1.5 liraya makarna alıp yemesini mk. ama zevkler ve tercihler. yıllardır size ucuz diye kazımışlar beyninize ne alırsanız ucuz kafası nah ucuz mk.
carrefour daha sempatik, migros daha kalitelidir.
güncel Önemli Başlıklar