bugün

tarifini vereyim de tam olsun:
temizlenmiş midyeler un yumurta karbonat ve biradan oluşan yoğun kıvammlı bulamaça batırılır,tahta çubuklara geçirilir ve hafif kızartılır.servis yapmadan evvel 1 dakika kadar tekrar kızgın yağa atılır.böylece çıtırr midye tavalar hazırlanır.yanına ceviz içi ekmek içi sarmısak ve süzme yoğurttan yapılan sos konur.taze ekmek ve fıçı birayla servis yapılır.afiyet olsun.
kirlenen denizlerin elimizden almaya başladığı bir lezzet.*
agzının tadını bilen ve denizden babam cıksa yerim felsefesine inanan herkesin yemesi gereken bir mahsul.
hayatın bize sunduğu en büyük değerlerden biri,bir yaşama sebebidir.tarator da sevdiğimiz başka bir kardeşimizdir.ikisi etle tırnak gibi zaten.
lezzeti olsun, meze olarak biranın yanında her çeşidinin mükemmel gitmesi olsun harika bir yiyecektir. fakat, ayda belli bir limiti geçmenin zararlı olduğu doktorlar tarafından dile getirilmiştir. içinde bulunan demir ve benzeri maddeler inhibitör etki yapabilmektedir ve enzimlerin çalışmasını durdurabilir.
güzel bir akşamüstü denize nazır püfür püfür bir ortamda birayla şahane giden şey.
istiklal deki şampiyondan yenmesinin şiddetle tavsiye edildiği ürün.
lezzeti süper ama yerken içine bakmamak gerek..
kokoreçin yanında güzel giden yiyecek.. hele bir de sosuna batırınca dadından yinmez... şampiyon güzel yapar bunu..
kokoreçten sonra mideye en yakışan yemektir.
yanındaki sosuna ekmek bile batırılıp yenebilir.
ekmek arası da süper gider.
bogaza karsı yenılebılıtesı en guzel olan..
tadına doymak isteyenler için adres kireçburnu'nda kireçburnu fırınının yanındaki midye tavacıdır. yeme de yanında yattır.
kimisi sevemse de sevenin aşık olduğu lezzet. yemeyi becerebilen insanlar üzerinde bağımlılık yaratıcı etkisi vardır. tam tersi yemeyi sevmeyen de hiç yemez. ortasına rastlanmamıştır.
kadıköy mercan'da yenilesi yiyecek.. ve tabii yanında soğuk bira ile birlikte.
o değil de bu;
http://www.medyatava.net/
fazla yediğinizde bir daha kokusunu bile unutamıyacağınız enfes mezedir.
dolmasının verdiği haz yanında, lezzeti sönük kalan midye yemeği. Öte yandan hoş bir taratorla yenmesi keyifli olabilir. Yalnız kızartmalara karşı sindirim sistemi hassas kişilere asla tavsiye edilmez.
istanbul adalar'dan herhangi bir adada akşamüstü rüzgar eserken, yanında buz gibi birayla, muhteşem sarımsaklı sosuyla yenmesi gereken şey. korka korka denedim ilk seferinde. sonra hem adalar aşığı oldum, hem midye tava.
ekmek arası, özel sosuyla birlikte süper giden aşık olunası lezzet abidesi.
yanında bira ile lezzetin doruklarına ulaşılan yiyecektir.
tavada yapılan pek çok şeyin güzel olduğu gerçeğinin bir yansımasıdır. midye tavanın yanı sıra acayip lezzetler ise hamsi tava ve özellikle ciğer tavadır. yolunuz edirneye düşerse birgün ciğerci aydın a bi uğrayın. yoktur böyle bir lezzet. ben ki ömrü hayatında ağzına sakatat koymamış bir insan iken yediğim ciğer tava karşısında şoke oldum. ancak ille de ciğerci aydın olsun derim.
(bkz: aşermek)
sıcak haldeyken yoğurtlu sosuna bulanıp ağıza atıdığında soğuk birayla arkadaşlık eden nimet.
birasiz yendiginde istenilen tadi vermeyecek yiyecek.
güncel Önemli Başlıklar