bugün

görsel

Diyanet işleri Başkanlığı midye, karides, kalamar, yengeç, ıstakoz gibi deniz hayvanlarının haram olduğunu duyurdu.

https://www.gercekgundem....ratti-bunlari-yemek-haram
diyanet değil ebu hanife duyuruyor zaten. ateist takılırsınız islam ansiklopedilerini kapatmazsınız ama.
Süper lüks araba düşkünü diyanet işleri başkanımız, Fatih sultan Mehmet haram yedi diyor.
New islam is downloading...
eskiden beri bu canlılar için haram olduğu yönünde bilgiler verilirdi bu sefer diyanet son noktayı koymuş olay bitmiştir. gidin levrek lüfer kofana çinekop yiyin.
adamlar mars'ta yaşamı, sürdürülebilir enerjiyi tartışır, müslümanlar ise yengeç ve karides yemek haramdırı, işte adamalarla aranızdaki fark bu.
Bu ara yengeç ve karides popülasyonu için iyi haber.
imamı azam A göre balık formunda olmayan deniz mahsulleri haramdır, o yüzden itikadi yönden doğru demiştir eleman, sosyal ve güncel yönden ise; çok da sikimizdeydi.
Yolsuzluğa,liyakatsizliga,kul hakkı yenmesine ses çıkarma.sonra midye yeme haram.hadi oradan .
karidesler diri diri pişiriliyor acı cekiyor bence de haram olmalı.
hacı sen yemiyorsan bize gönder ben yerim.
faiz yemeyenlere de şöyle bir imkanım var; milyonların var ama faiz yemiyor musun? milyonların senin olsun bana faizini gönder kampanyası düzenliyorum. yemeyenin faizini yerler.
(bkz: #45022991)

Balon balığı yeniyor sayın yazar. Sadece temizleyenin eğitim alması ve işini bilmesi gerekiyor. YouTube'ta ilgili videoları izleyebilirsin.
Ben de ateistlerin şu halini anlayamıyorum. Müslüman değilsin ama bu tür fetvalara tetikleniyorsun. Adamların mezhebi ya da dini bunu emrediyorsa ne diyebilirsin ki. Bu fetvalar seni ilgilendirmiyor adamlar ne yerse yesin. Ha şu da var. Diyanet gibi bir başkanlık bunları ısıtıp ısıtıp önümüze koyacağına ballı bütçesinin hakkını versin. Faydalı işlerle uğraşsın. Faiz ve rüşvet yiyen, kul hakkı yiyip malı götürenlere, lüks ve şatafatlı yaşam sürenlere, israf edenlere de iki çift laf söylesin. Adalet ve liyakat konularına parmak bassın.
ilk önce ezanı arap aksanıyla okutmaya başlamışlardı, şimdi bu. artık açık açık wahhabilik yapmaya başladılar.

(bkz: diyanet işleri başkanlığı kapatılsın)
ulan pezeveng, bu ülkede sadece ateistler mi midye, karides, kalamar, yengeç ya da istakoz yiyorlar? bu toprakların gelenekleşmiş yemekleridir bunlar. bulan löpür löpür götürür. ekmeğini bunları yakalamaktan, pişirmekten, satmaktan kazanan binlerce insan var. bu nasıl bir kültür düşmanlığıdır ki dib ota boka "din elden gidiyeah!" çekiyor? kuran'da bunlara dair bir şey yazsaydı farklı mezhepler farklı görüş bildirmezdi zaten, sığır oğlu sığır!

ama bak, kuran'da açık açık devlet malı, rüşvet, hırsızlık geçer. madem o kadar biliyorlar islam dînini, önce bunlara lâf etsin orospu çocukları.
diyanet yine 7 katrilyonluk bütçe ile nokta atışı soruna çözüm bulmuş helal olsun.
2 taraf tartışmasına dönmüş... buyrun size 3. bir gözden bakış.

bir adventist olarak ben de yemem, yemeyi bıraktım. eski ahitte geçer, yahudiler ve orjinal hristiyanlar da yemez/yemezdi.

"ulan yiyecek bunca şey var bari şunları şunları yemeyin" der tanrı.

şu listede geçenlerin hepsi "temizleyici" ve midyeyi kalamarı çık hepsi "böcek"... deniz böceği!

bu yapılarından dolayı sağlıklı değil. ha yemek beni dinden çıkarır mı, haram diyecek kadar? hayır.
benim sağlığım ve iyiliğim için tavsiyedir.

kırk yılın başı dur ulan iki tane yiyim bakayım şundan kaç zaman oldu diyip ağzıma attığım olur.

müslümanların en büyük sorunu böyle şeylerde hiç bir bilimsel temele dayandırmaya girişmemeli.

ben domuzu da sindrim yapısından ve onun da bir "çöpçü" "temizleyici" olmasından dolayı yemem ama bu adamlar "eşini kıskanmıyo, sen de mezhebi geniş biri olursun" argümanıyla yemiyo.

fark burada.

faraza adventistliği inancı bıraksam... çocuğuma haala yedirmem bunları. ha yedi diye de dövmem. çizgisi bu.
dini tarafıyla ilgim yokta, bir balık sevdalısı olarak derimki bu hayvanların eti çok kotu kokuyor.
yemem yani.
Ben hiç yemedim zaten biz hep tavuk döner. Tavuk döner haram diyene kadar devamke.
diyanetten fetva verilmediğine göre,

israf, hırsızlık , tecavüz , taciz haram değil baksanıza.

deniz ürünlerini yemek haram.
Ben gastronomi okurken okula bole bir din görevlisi gelmişti ne alaka hic bilmiyorum. Adama demislerdi ki deniz ürünlerini yemek haram mi. Oda denizden çıkan icinizin aldığı herşeyi yiyebilirsiniz. Al buyur iste kime inancaz şimdi.
yiyoruz allah affetsin.
Bütçesinde yer alan milyonlarca liraya gider olarak 'diğer kalem' diyen haramzade diyanetin fetvası. inandığı kitaptan bihaber, dünya görmemiş, haramla besili domuza dönüşmüşler haram helal atölyesi kurmuş.
Bu diyanet 2021 yılında 12,9 milyar TL bütçe ile bu fetvayı mı veriyor! Vay aq adamlar safi israf kapat gitsin bu kurumu.
Diyanet işlerinin hangi dine? Hangi kutsal kitaba göre hüküm verdiğini tartışmalıyız.
Kuran'da açıkça diyor ki,
Maide Suresi, 96. ayet: Deniz avı ve onu yemek size ve (yeryüzünde) dolaşanlara bir yarar olarak helal kılındı. ihramlı olduğunuz sürece kara avı ise size haram kılınmıştır. O'na (götürülüp) toplanacağınız Allah'tan korkup-sakının.

Ayrıca Allah buyuruyor ki helali haram, haramı helal kılmayın.

Allah'ın emirlerine karşı gelen bir diyanet hangi tanrının hangi dinine hizmet etmektedir?
midye hariç diğerlerini yiyecek para yok zaten.
midye karides kalamar yengeç ıstakoz ,
bu adamlar ne yapmış ya, yetim hakkı mı yemiş, hırsızlık mı yapmış,
devlet malını peşkeş mi çekmişler, din iman diye kandırmışlar mı milleti ?
güncel Önemli Başlıklar