bugün

Robert De Niro ve Charles Grodin'in rol aldigi 1988 yapimi komedi/aksiyon filmi.

Ana karakterlerin disinda, butun yan karakterlerinin de oldukca basarili oynandigi nadir filmlerden biridir herhalde.

mafya babasinin adamlarini oynayan ikiliden biri telefonda patronuna basarisiz olan bir operasyonun haberini verirken digerinin bunu yumruk ve omuz atarak rahatsiz etmeye calistigi sahne ise unutulmaz...
seyir zevki iyi olan filmlerden. lakin çok büyük bir beklenti ve eleştirel bir gözle izlememek gerek. yoksa film fazlasıyla canınızı sıkar.

10/6
Kirli insanların kirli paralarını dolandıran ve bu paraları yardım derneklerine dağıtan Jonathan Mardukas son olarak bir müşterisinin 15 milyon dolarını dolandırmıştır. Peşinde mafya, çeteler ve FBI'nın yanı sıra eski bir polis olan insan avcısı jack vals da vardır.

Bu oldukça kalabalık avcı grubundan kaçan Jonathan'un başına 100 bin dolar ödül konmuştur. Jack Walsh de bu masum dolandırıcıyı yakalamak ve 100 bin dolara ulaşmak için her şeyi yapmaya kararlıdır.

Böylece New York'tan başlayan kovalamaca Chicago , Niles, Michigan, Arizona, Las Vegas yoluyla Los Angeles'a kadar 5 gün boyunca devam eder.

"Sosyete Polisi" ni yöneten Martin Brest'in yönetmenliği, Robert de Niro ve Charles Grodin'in oyunculukları, New York'tan Los Angeles'a kadar temposu hiç düşmeden süren kovalamacayı anlatan konu ile birleşince karşımıza izlenebilir bir film çıkmış. Yer yer ciddi, yer yer ciddi, yer yer ince espriler ve alaylı bir anlatıma sahip bir film.

Yönetmen : Martin Brest
Yapım : William S. Gilmore
Senaryo : George Gallo
Oyuncular : Robert de Niro, Charles Grodin, Yaphet Kotto, John Ashton,Dennis Farina

1988 ABD Yapımı, 121 dakika
robert de nironun filmde efsane sahnelerinin bulundugu film.
al pacino'nun neden robert de niro'nun taşağının tek bir kılı bile edemeyeceğini kanıtlayan bir film kanımca. pacino gelsin bu role bürünsün de görelim. de niro'nun tren sahnesinde kendisinden kurtulduğunu sanan mardukas'a attığı bakışı yapsın da görelim. pacino adam değil.

2 saati aşkın bir süre boyunca patlayan binalar, arabalar, helikopterler yok*, ne var lan it derseniz, abi hikaye akıcı, karakterler, diyalog ve tavırlar süper derim.
mükemmel.
Stresliyim aga bana film tavsiye et diyenlere yekten tavsiye edilir.
baş rolünde robert de niro nun olduğu martin brest in aksiyon-komedi filmi. uzun zamandır bu kadar keyifli bir film izlememiştim. hem coştum o akışa hem de gayet komik diyaloglar vardı. eski polis olan bir ödül avcısı aynı anda hem mafyanın hem de fbı ın peşine düştüğü bir muhasebeciyi yakalayıp beş gün içinde teslim etmek zorunda. etik anlayışını her şeyden önde tutan ve asla bu konuda ikileme düşmeyen bir karakter ödül avcımız hatta bu yüzden belki beklenen bi sondu film için ama benim beklemediğim bir sondu. bir de niro hayranı olarak filme daha da düşmüş olabilirim, yalan yok.
görsel
güncel Önemli Başlıklar