bugün

battaniye veya yorgan yemekle giderilemeyecek durumdur.
(bkz: midyeyi üşütmek)
malum yerden kan gelmesine sebep olan rahatsızlıktır.
mideyi şişiren eylem. yalancı ilkbahar aylarında özellikle dikkat edilmelidir.
(bkz: cırcır)
mide kanamsı geçirmiş olabilirsiniz. dikkatli olun. geceden acılı ekşili soğuk bir şeyler yemişsiniz muhtemelen. ülser olabilir. bir uzman mide doktoruna müracaat etmeli acil.

(bkz: kendimden biliyorum)
Acı son. Cırcır.
Surekli bi mide bulantisi ki hic hos bi duygu diil..
Aşırı tuvalete çıkma , şiddetli mide ağrısı , kusma ve mide bulantısıyla size eşlik eder.

Ihlamur ve nane limon size yardımcı olacaktır.
(bkz: Geçmiş olsunlar)
bu da nazikçesi. mide üşütmesi ne lan çırçır oldum diceksin.
iğrenç bir durumdur. hele bir de reflü veya ülseriniz varsa berbat hisseder kusmaktan gırtlağınız yırtılır ve neredeyse midenizi kusarsınız.
kafayı üşütmekten hallicedir.
(bkz: karın ağrısı)
tüm gün karnına kramplar girmesine sebep olur. bir diş ağrısı iki karın ağrısıdır. berbattır.
Kafayı üşütmekten iyi durum.
Perşembe gecesi 3 kez kusup serumdan tomografiye kadar gitmeme sebep olan kötü şey. 1 bardak buzlu limonlu icetea içmiştim sadece.
gençler şekerli sıcak su için geçer. vücudunuzu sıcak tutun yorgan felan sarın. bunun arka taraf için olanı ise muz ekmek yiceksiniz bide biraz su içip bitene kadar takılın 1 saat birşeyyemeyin atsın vücut ne rahatsız ediyorsa sonra lifli beslenin adam olun.
Çok kötüdür. Ben üşüttüğüm zaman gündüz hafiften kendini belli eder. Akşama doğru ufak bir titremeyle başlar ve sıtma tutmasıyla ilerler. Tabi bu süre zarfında karın ağrısı ve ishal hastalığı ikiye katlıyor. Akşam vakti uyunulduğu için de gece vakti kıvranmalar ve uyuyamama; o tarafa bu tarafa dönüp ağrıyla başa çıkma falan...
çay iç bilader dedirtir. mis gibi, sıcak sıcak...

edit: midenin üşüyüp büzüşmesi...
Daha yeni atlattim resmen olumden dondum bi daha usuteni siksinler. 2 kat corap falan giyiyorum belimi kapatiyorum surekli. Acil tek cozumu. Evde asla ama asla gecmiyor.
Bu havada gece uykudayken ince örtünmek ve üşütmekle başıma gelmiş durumdur. 3 kere kustum ulan ama ne kusma. Evde olsan neyse de iş yerinde sıkıntı.
Geçmiş olsun dedirtir. Hakikaten geçmiş olsun mide bulantısı sırasında 1-2 tane nane yaprağı çiğnemek iyi gelir diye duymuştum. Saygılar.
Mide bulantısına ardından kusmaya sebep olur.

Bıktırdı artık.
daha çok gribe benzemekte, geçmiş olsun.
güncel Önemli Başlıklar