bugün

microsoft, iphone ve facebook un dünyayı karıştıracak itiraflarıdır.

tamam baştan söyleyeyim. böyle bir itiraf yok. fakat bir gün şöyle bir şeyle karşılaşsak ne tepki vereceğiz?

microsoft: "herkesin bilgisayarında kayıtlı fotoğraf ve videolar elimizde."
*
facebook: "kim hangi isimleri arattı? fake hesap açıp kimleri rahatsız etti. hangi kızın profiline kaç defa baktı. fake hesapla sohbet edenler kimdi? hepsini biliyoruz.
*
iphone: (en bomba olanı) bir kızın numarasını mehmet diye rehberine kaydedip onu sürekli arayıp sürekli mesajlaşan ve sevgilisini aldatan emre yediğin haltları biliyoruz. hani o can sıkıntısından cinsel organının resmini çekmiştin telefona. sonra (icloud ile beraber) telefondan silmiştin. o da elimizde.
cem yılmaz olsa şöyle derdi:
"mic. fac. iph. senin o boklu hesabını napsın"
(bkz: siaey)
gmail çıkıp demesin mi?
attığınız mailler elimiz de diye.
shh.
milyonların kullandığı bir uygulama yönetiyorsun ve sen yedekleme yapmıyorsun öyle mi?
komiksiniz.
messenger zamanlarında yazıp yolladığınız bir harf dahi kayıt altına alınıyordu.
neyin sorgusu bu.
devam...
Zaten ellerindedir.
Whatsapp da olduğu yerden ayağa kalkar ve bağırır:
- sanal sex videolarınız, ses kayıtlarınız elimizde adam olun lan.
sen de apışıp kalırsın ve sonra:
+ bokunun dumanı olam abi yapma etme eyleme.

adam olun oğlum adamı sikerler. gidin ev bulun sanal nedir lan? (bkz: hepinizi sikerler kamil)
ellerinde olan bir delilin gün yüzüne çıkmasıdır. fakat;

ben zaten insanların neden facebook kullandığını anlayamadım hala daha anlayamıyorum. facebook denen icat ne mahrem bıraktı ne de özel hayat. adam yemek yediği yeri bırakın sokakta yürüdüğü caddeyi paylaşıyor. ve de üstelik kiminle olduğunu. işin daha da korkutucu boyutu var.

facebook bir röntgen aletidir sevgili okurlar. kendi kendinizi bir sorgulayın hiç mi birinin profiline girip/takip edip bakmadınız? kendi kendimizi röntgenletiyoruz.

he bunun yanında sosyal değil asosyal bir icattır facebook. yolda karşılaşsalar birbirlerini görmemek için teğet geçen insanlar facebook'ta canımlı cicimli konuşmalar. harbiden samimiyetsiz bir ortam..

hal böyle iken bu tür şirketlerin itiraf etmesine gerek yoktur ki. aslında konuşulacak çok şey var ama ayrı bir başlık altında toplanmalı kanımca.