bugün

microsoft un yeni tarayıcısıymış.
Haberini gördüm iyimiş ya la dediğin şeydir.

http://www.chip.com.tr/ha...u-boyle-olacak_55511.html
Windows10 ile birlikte hayatımıza girecek, google ve chrome'da çalışan eklentilerin tümü ile uyumlu, sesli komutlarla çalışabileceği söylenen internet tarayıcısı. Sembolünde internet explorer'da olduğu gibi e harfinin kullanılacağı söylenmiş.

http://www.fortuneturkey....tun-yeni-tarayicisi-12495
iyi bir tarayıcı, eklenti sistemi de basit olursa tercih ederim.
microsoft 10 da karsimiza cikicak yeni bir tarayici.
(bkz: spartan)
windows 10 sayesinde az önce deneyebildiğim tarayıcı. güzel bir şeye benziyor ama yeterince incelemedim. birkaç güncelleme gelmesini ve daha da gelişmesini bekliyorum. o yüzden bir süre daha chrome'a devam.
windows 10 ile gelen tarayıcı. koca firma stabil çalışabilen bir tarayıcı hala nasıl geliştiremiyor anlamak güç.
eski sürümlere göre biraz daha iyi ancak millet chrome ve firefox görsellerine alıştığından yine kenarda köşede, devletin siteleri için ara ara kullanılacak bir tarayıcı olması muhtemel.
internet explorer'ın makyajlı halidir. "sürüm numaraları" karşılaştırılarak görülebilir.
görsel
sayfa açmıyor, yavaş açıyor. biz yine chrome devam.
açılışı ve sayfa açma hızı mozilla'dan iyi olan uygulama. ayrıca kullanışlı arayüzü gayet hoş. safari'nin izinden yürürse çok harika bir uygulama olur yeter ki, yandex elementleri gibi sikim sikim şeyleri kurma olaylarına girmesin. tema bile ekletmesin. sadece işini görsün yeter. bu haliyle windows 10'un en başarılı yeniliği konumunda diyebilirim.
Eksikleri vardır. Ama iyi olacaktır.
cidden iyidir.
iyi.

ama beni opera'dan vazgeçirecek kadar değil. opera, taş taş, hızlı erişimini sevdiğim...
yer imi araç çubuğunun nasıl çalıştığın bir türlü anlayamadığım tarayıcı. sık kullandığım siteleri bir türlü kısayol oluşturamadım. bilen biri var sa yeşillendirsin bir zahmet sırf bu yüzden kullanmıyorum.
gelmiş geçmiş en kötü tarayıcıdır. 1, 2 ay kullanın bakalım. *
alışılırsa chrome'dan daha etkili olacak tarayıcı. çılgın bill gates tarayıcıyı çoşturuyor.
Windows 10 ile hayatımıza girmiş, masaüstünde performanslı çalıştığı kadar mobilde rezalet olan tarayıcı. Abi öyle bir tarayıcı düşünün ki, tek amacı internette gezinmekten kullanıcıyı soğutmak olsun. Ulan telefonda geri butonu var diye tarayıcıya geri butonu koymamanı anlarım. Ama ileri butonu yok amk bu telefonlarda, edge de nasıl ileri gidecek kullanıcı?
internet Explorerın mobil versiyonunda olan kaydırarak ileri geri gitme özelliğini hem ios hem androide kopyaladılar. Salak microsoft bu özelliği kaldırdı. Abi salak valla gerizekalı bu microsoft.
sağlam bi addblocker ile çılgın atacak tarayıcı. addblock plus halen gelmedi. cooming soon diyip duruyor. son zamanlarda da opera sıçışları yaşamaktayım. reklam işine çare bulan var, edge için, yardımlar kabul edilir.
uzun zamandır google chrome kullanıcısıyım. bir değişiklik yapıp başka bir tarayıcıyı deneyeyim dedim, edge' i kullanmaya başladım ve bir aya yakın zamandır kullanıyorum. izlenimlerimi sizinle de paylaşayım.

beni hız konusunda gerçekten memnun etti. özellikle chrome la karşılaştırınca "ulan bunca zamandır tarayıcı diye kağnı kullanmışım." dedim. windows' la iyi optimize olduğundan mıdır bilmem pc açılınca direkt tarayıcıyı açtığımda hemen sayfalar yükleniyor, chrome' da olduğu gibi dönüp duran o mavi yuvarlağı izletmiyor. ama uzun vadede cidden illallah ettirdi.

özellikle touchpadle kullanımda çok sıkıntılı bir tarayıcı. sayfa kaydırma imlecinin üstüne gelip sayfayı kaydırmaya çalışınca bir aşağı bir yukarı gidiyor. ne yapmaya çalıştığını cidden anlayamadım. ayrıca google görsellerde bir resme tıklayınca mouse imlecini resmin altına veya üstüne getirmeden sayfayı hareket ettiremiyorsunuz.

hub ikonuna bastığınızda da sorun çıkartma ihtimali çok yüksek. bunun da sebebini bilmiyorum ama geçmiş, sık kullanılanlar ve okuma listesi arasında geçiş yaparken tarayıcı donup kalıyor.

sonuç olarak microsoft edge' e 10 üzerinden verdiğim puan;
olmaz olsun böyle tarayıcı!
bunu vb.net kullanan birisi de yapar. berbat bi tarayıcı. bug dolu.
hiç tavsiye etmeyeceğim bir tarayıcı. tecrübelerimi daha önce yazmıştım.
(bkz: microsoft edge/#31912101)

bunca sorunu 1 ayda giderip bir de eklenti getirdiyseler helal olsun ama öyle yarım yamalak tarayıcı yapıp "yok şunu ekledik yok bunu ekledik" demekle olmuyor o işler.
beni sinir eden tarayıcı. durduk yere bozuldu ses çıkmıyor.
chrome un salak salak her şeye kasması üzerine geçtim. şu anlık daha iyi duruyor.
galiba olmuş gibi tarayıcısı. bir bakalım, az önce önyargılarımı kırıp geçtim kendisine.