bugün

mevcut yönetim için bir şey diyemeyeceğim devlet bahçeli son derece sağduyulu bir insan. ümit özdağ ve yusuf halaçoğlu gibi akademik isimler de oldukça akılcı insanlar ama mhp tabanı terörizme ve şiddete meyillidir. ufacık bir olayda bile olayla alakası olmayan insanları öldürebilirler. allah, din edebiyatıyla gaza getirmek çok kolaydır. cennete gideceksin deseniz gözünü kırpmadan toplu katliam yapabilecek tipler mhp'de mevcuttur. zira tüm bunları 70'li yıllarda gördük. bunları mhp'ye oy vermiş biri olarak söylüyorum.
mhp tabanı özde değil sözde pkk karşıtı olduğu için doğruluğu vardır. ben de yerel seçimlerde mhp'ye oy vermiştim. aşırı dinci tiplerin çok fazla olduğu aşikar parti yönetimi gayet iyi fakat taban rezalet. alevi bir aileye mensup biri olarak söylüyorum bu adamlar hala 1500 yıl önceki kafayı yaşıyorlar. milliyetçilikten ziyade mezhep ve din eksenli düşünce beyinlerini sarmış durumda. ülkü ocaklarında aleviler hakkında ettikleri küfürleri kulaklarımla duydum çünkü ben öyle bir şeyi belirtme gereksinimi hissetmem. bir çoğu aptal ve cahil insanlar. adamlar yüzüme karşı bilmeden küfür ettiler resmen. dindar biri olmamama rağmen bana bile dokundu bu aptallıkları. bu insanların güçlenmesini asla istemem. zira bu milliyetçiliğin değil dinciliğin yükselişi olur.

devlet bahçeli'ye herhangi bir lafım yok. gayet iyi.