bugün

devlet'e bir entry girerken bir de baktım kendiğinden bir alışveriş listesi oluşmuş.

(bkz: devlet bahçeli/#35437149)

bunu devlet'in oralarda heba etmeyelim, bu mevzuyu başlık sahi edelimi baş göz edelim dedim.

devlet'e stepneden koluk değneğine kullanmadık sıfat bırakmadı. başına bir sıfat eklemek o sıfata yazık olacaktır.

ama esas bu çevresindekilere şaşırıyorum. daha bir kaç ay önce desteklediği kişilerle desteklediği o başkanlık ile ağzına geleni söyleyen birinin 180 derece ters dönmesini nasıl içlerini sindiriyorlar. bunların aileleri yakınları eş dostları varsa takıldıkları kahvelerde eş dostları sövmüyor mu bunlara?

şöyle baktım . bir ay önce de olacakları birbir yazmışız. http://sozlock.com/yazar/?id=234

ne dağıtacaklar vekillere, eş dosta bu başkanlık gecerse?

bu adamları nasıl ikna ettiler diye düşündüm. küçük bir alışveriş listesi yaptım. şöyle baktım. burdan da güzel bşlık çıkarmış.
çıkaralım o zaman.

- garanti vekilliler
- bbir adet garanti başkan yardımcılığı - eski stepnelere uygun olacak şekilde
- 3-4 bakanlık
- eşe dosta dağıtmak için 50-60 bin garanti sağlam iş.
- eşe dosta dağıtmalık milyonlarca liralık bir sürü ihale.
- mütahitlerin satamadıkları dairelerde bir kaç yüz beleş daire.
- çocukları için güzel okullara garanti geçiş.
- ha bir de bir kaç santaj kasedi, cd'si, dvd!si, usb belleği, sd kartı, bunların yüklendiği gizi depolama linler
Daha ziyade stratejik noktalarda * ülkücü yapılanmanın önünün açılmasıdır, neden budur.
Böyle bir vaat vardır.
adamı stepne stepne diye diye gerçekten stepne yaptınız, solcuların suçu.
son zamanlarda anlayamadığım mevzuların başında geliyor. herşey 15 temmuz sonrası demokrasi mitingi sonrası başladı. önce mhp yani devlet bahçeli devletimizin terör karşısında yanındayız mesajı verirken bir anda hükümetin yanında yani siyasi yapılanmayı destekleyen kanadın bir parçası oluverdi. bunca mhp'li arkadaşlarıma soruyorum. bahçelinin bu şekilde tutum takınmasının sebebi ne olabilir ? yada hiçbirşeyi söylemekten çekinmeyen adam, bir anda neden dut yemiş bülbüle dönmüştür ? Biri bana açıklasın, ama lütfen yok bakanlık alıcak, yok iş garantisi alıcak gibi sıradan maddelerle değil. büyük bir merak içerisindeyim.
10 yıl içinde mhp'li başkanlar dönemine girileceğini öngörmüş olabilir.
bunun pek çok yolu olmuş olabiilir.

bizim köyde duruma göre sırıta sırata bu yolludur derler.

bunu gideceği yolun çok yolun ilginç ve renkli olmasından kaynaklı bir durum.

erkek egemen toplumun cümleleri böyle oluyor işte. ama buraya cuk oturuyor.

ha bu arada suçluyu da tespit ettik. o ilk stepne diyen de cesurca ortaya çıksın ve o elindeki klavyeyi yavaşca bıraksın.
Hadi bahçeliyi rüşvetle, tehditle, vaatle bir şekilde bağladılar, bağladılarda bu amk ülkücülerine ne yaptılar hiçbirinin sesi soluğu çıkmıyor?
Bence piskevit.
Ama siz daha iyi biliyonuz tabi .s
görülen o ki bunlarla büyük bir medeni cesaretle gidip konuşmuşlar.

(bkz: seviyorsan git konuş)
(bkz: seviyorsan git konuş bence)
hdp üyelerinin hapse girme talebi.