bugün

öncelikle yıl oldu 2015 hala apoyu mhp asmadı diyen sığır kaldı mı? kaldıysa onun kafa tasını sikerek başlamak istiyorum.

(bkz: apo yu mhp asmadı diyen geri zekalı sürüsü)

evet giriş faslını geçtikten sonra şu meşhur belgeye gelelim.

görsel

şimdi siz bu belgeyi okuyup da bahçeli apoyu asmadı sonucunu çıkarıyorsanız gidin beyninizi aldırın, zaten kullanmıyorsunuz demektir. tam cümle bile olmayan saçma sapan bir yeri kırmızı kalemle çizmiş adam, sanki o erteleme kararını veren alttaki imza sahipleriymiş gibi oraya dikkat çekmiş, geri zekalı sürüsü de sadece orayı okuyup mhp apoyu asmadı diyor amına kodugumun yerinde.

okumayı seven bir beyniniz olmadığı kesin ama ben o belgede yazan yazıyı buraya yazıyorum, kırmızı çizgiyle işaretlenmiş yer olmadan okuyun;

--spoiler--
"koalisyonu oluşturan dsp, mhp ve anap'ın genel başkanları, bugün Başbakanlık'ta yapılan toplantıda, AHiM'in teröristbaşı abdullah öcaan hakkındaki kesinleşmiş idam cezasının infazının bir süre ertelenmesine ilişkin ihtiyati tedbir kararını ayrıntıları ile değerlendirmişlerdir.

bilindiği gibi türkiye'nin de yargı yetkisini kabul etmiş olduğu AHiM 'in türk yargısınca verilmiş kararları değiştirmesi hiçbir şekilde söz konusu değildir. anayasamızdan ve uluslararası taahhütlerimizden kaynaklanan süreç tamamlandığında, dosya gereği için ivedilikle tbmm'ye gönderilecektir.

genel başkanlar hukuka saygı içinde aldıkları bu kararın, terör örgütü ve yandaşı çevrelerce devleti ve milleti ile türkiye'nin yüksek menfaatleri aleyhinde kullanılmak istendiğinin değerlendirilmesi halinde, erteleme süreci kesilerek infaz sürecine derhal geçilmesi hususunda görüş birliğine varmışlardır. 12 ocak 2000."
--spoiler--

şimdi anladın mı amına koyim.

erteleme kararını veren ahim, ama hükümet diyor ki ahim'in bizim yargımızca verilen kararları değiştirmesi söz konusu değil. biz dosyayı tamamlayıp tbmm'ye göndereceğiz, hatta bir tehlike sezersek ivedilikle derhal infaz sürecine geçeceğiz.

bu belgede o kırmızı kalemle sadece oranın altını çizen insana ne diyim ben amk, milyonlarca sığırı tek kalemde böyle kandırabilmiş, büyük yetenek. sadece orayı okuyup öehehehhe mhp apoyu asmadı diyeceklerini tahmin etmiş herhalde.

sonuç: mal olmayın oğlum, araştırın azcık. yarak yarak dolaşmayın, bilmediğiniz şeyleri konuşmayın orta yerde. yoksa rezil kepaze olursunuz.
MHP'nin bu hareketinde sebeplerin neler olduğunun, apo piçinin kendi beyanından okunması için link alttadır;

http://www.milliyet.com.t...6/04/01/guncel/gun07.html

(bkz: MHP bu ülkenin temel taşıdır)
Ne bu amk.
hukuka saygı diye infazı ertelemisler.
api iti için ne gerek var aihm kararını beklemeye.
geçiniz bunu çıkın Erkekçe beceremedik ama bi kez daha iktidar olursak asacaz diyin. Daha inandırıcı olur.
okuduğunu anlamayan sığırlar için özellikle yazdım ama onu da anlamayan, hala "infazı ertelemişler" yazan sığırlar çıkmış vay amk.

türkiye ahim'in yargı yetkisini kabul etmiş bir ülkedir. ahim ihtiyati tedbir kararı koymuştur aponun idamı kesinleşince. dönemin hükümeti bu belgeyi imzalamıştır.

akp bu sığırları nasıl kandırıyor diye merak ediyordum, artık anladım. benim böyle seçmenim olsa ben de kandırırım, cahillikten ölecek amk adamlar.
Okuduğunu halen anlamayan bide yorum yapan sığırlAr var vay amk.
Türkiye bole önemli bi meselede ahim'i beklemek zorunda değildi. Ne olurdu amk assan sonra da ahim'e astım amk ver cezami desen. Ki en fazla para cezası verir bu kurum.
milleti yemeyin. Yok ahim'i bekliyoz yok bilmem ne ayaklarına yatmayin. Ahim'i bahane edip olayı ertelediniz. Zaten sonra da Türk milleti siktiri çekti size.
okuduğunu değil gördüğünü de anlamayan sığırlar var amk.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 25 Kasım 1999 tarihinde terörist başı hakkında verilen idam cezasını oy birliği ile onanmış ve bu süreçten sonra terörist başının avukatları 25 Kasım 1999'da yani aynı gün Avrupa insan Hakları Mahkemesine başvurmuştur. AiHM de bu ihtiyati tedbir kararını 30 Kasım 1999'da vermiştir.

arada sadece 5 günlük bir süre vardır. ahim bu kararı hiç bekletmeden vermiştir. sığırların iddia ettiği gibi karar verildikten sonra ahim kararı falan beklenmemiştir.