bugün

mevlana kur'an'ı kerim'i benimsemiş bir alim olduğuna göre ve kur'an'ı kerim'de geçen ayetlere göre de eşcinsellik kabul edilemez bir sapkınlık olduğuna göre; zevzeklikten öteye geçemeyecek olan önermedir.

edit: vaay başlık bana kalmış.
alimlerimizden birine atılan bir iftira daha. bu iddayı ortaya atan adam bizzat damadı tarafından aptallıkla suçlanmış selçuklu anadolu lisesinde. varın gerisini düşünün!
kim olursan ol yine gel sozunu gotunden anlayanlarin icinde kayboldugu olasilik.
(bkz: kulak eğer gerçeği anlarsa gözdür) *
herkes eşcinsel olabilir elbette, kimsenin cinsel kimliğini bilemezsiniz. "size ne? kendi işinize bakın" demek farzdır böyle boş şeyler duyulunca.
empatiden zerre kadar anlamayan insanlarin tüylerini diken diken eden olasilik. sanki mevlana erkekligiyle, cinselligiyle tarihe geçmis biri.
(bkz: vercen mi)
muhatap alınamayacak iddia. bakın neler demiş aşk eri:

"Nasıl olur da deniz, köpeğin ağzından pislenir, nasıl olur da güneş üflemekle söner?"

"Ey Müslüman, edep nedir diye sorarsan bil ki edep, her edepsizin edepsizliğine katlanmaktır."
(bkz: duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun) adlı şiiri mevlana hocasına yazmıştır evet. fakat ilahi bir aşk var ortada.hocasından aldığı bir ilim var.

hayatında bir kez olsun mesnevi yi okumayan kişiler .atıp tutar böyle. (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

mesnevi deki her şeyin kuran da bir karşılığı olduğunu bilmeyen kişilerin son bombası.

magazinsel bir yaklaşım. tıpkı ne olursan ol gel gibi.içi boş çiğ cümleler.oku önce .bırak şu entelim ayaklarını.

tahir efendi bana kelp demiş
iltifat ı bu sözde zahirdir
malik i mezhebim benim zira
itikadımca asıl kelp tahir dir.nefi (bkz: tevhid yahud feryad)
bakın mevlana hazretleri nasıl cevap veriyor: (bkz: köpeklerin ağzıyla deniz kirlenmez)
söylenen sözdeki anlam derinliğini anlayamayacak kadar sığ adamların zırvalamalarıdır..onlardan yok mudur sözlükte de?vardır elbette..her zaman her yerde olacaktır böyle gereksiz çıkıntılar..ama onları kim takacaktır..?önemli olan da budur..
Zeki Müren'in cinsel kimliği ile uğraşıp sanatını anlayamama durumuyla benzerlik gösterir.

(bkz: Özdemir Erdoğan)
amerikanin iraka ozgurluk getirme olasiligiyla esittir.
islam inancı ile yetişmiş ve yaşamış, yaşadıkları ile eren olarak tabir edilen mevkiye ulaşmayı başarmış, pek çok keramet göstermiş*, hatta kuran'da geçen "iki denizin kavuşması"nı anlatan ayetin işaret ettiği şems-i tebriz'le kavuşması ile bir ayete konu olmaya nail olmuş bir insan ve bu insanın inancında tamamen yasaklanmış bir faaliyet olarak duruma bakıldığı zaman; mantıklı, düşünebilen akılların gülüp geçeceği önermedir. Amerika ve avrupa bu büyük kişinin Mesnevi eserini okuyup, okullarında okutadursun sen gel burada bunları konuş.

(bkz: ayakta alkışlamak)
(bkz: öyle fena alkışlamak ki elleri toynak gibi olmak)
acik escinsel olsa belki bilinirdi ama gizli oldugu icin nerden bilelim dedirten sacma bi iddia. iddiadan öteye de gecemez zaten. yok eger yasayan ve mevlanayla sevistim (töbe töbe) diyen erkek varsa söylesin bilelim.
mevlana'da sevmek, aşık olmak, aşıga özlem ve istek duymak -allah'a duyulana benzer şekilde- aşık olunan, onsuz yapılamayanın kim, ne olduğundan daha önemli oldugu için, aslında tek önemli olan da bu oldugu için; "kimi severse sever, ama işte ya sever!" diyorum ben bu durumda...
ilgi çekmek için falan yazmıyorum, çok rahatsız olan da olursa hemen silecegim ama, tanrının neredeyse tüm dinlerde erkeksi olduğu( elbetteki çoklukla tanrının cinsiyeti yoktur ama yaradanın erkeksi tutum içinde oldugu, hareket ettigi de hep sezilir), örnegin islam'da sevilen, özleminden ağlanan peygamber hz.muhammed'in de erkek oldugu düşünülürse ve sevmek önemsenmeyip kimin tarafından kimin sevildigi sürekli sorusturulursa, inanan tüm erkekler de eşcinsel midir o halde!?!
Bunu düşünecek kadar sığ düşüncelere sahip olanların bir de aşağıdaki karacaoğlan dizelerini okumalarını tavsiye ederim. Bakalım bundan ne anlamlar çıkaracak midye beyinler... *
ben meylimi üç güzele düşürdüm
biri şemsi, biri kamer, ille elif
onların aşkıyla aklım şaşırdım
biri şemsi, biri kamer, ille elif
mevlana'nın dostu-kardeşi-yoldaşı şems'e olan büyük hayranlığı ve sevgisi nedeniyle, bazı insanların iddia ettikleri olay...

oysa mevlana tasavvufçudur, Allah aşkı vardır yüreğinde, büyük bir alim olan şems'dir mevlana'nın yüreğine bu allah aşkını koyan. mevlana'nın ruhunu geliştiren. o yüzdendir ki mevlana şems'de ahir hayatın yansımasını görmüştür, Allah'ı görmüştür şems'in fikirlerinde, bu yüzdendir şems'e olan sevgisi, aslında o sevgi Allah sevgisi...

mübarek kişilerden konuşurken ağzımı bozmak istemem ama, islam hakkında en ufak bilgisi ve ilgisi olmayan, islam alemini ve alimlerini genelde gerikafalı gören bu önyargısını bir türlü kıramayan, mevlana gibi büyük bir alime de atacak çamur bulamayınca, o da zaten şöyle böyleymiş diyen insanların iddiasıdır. yoktur öyle bir olasılık...
temcit pilavı gibi durup durup gündeme gelen iddia.
Mevlanın tek bildiği aşk Allah'a duyulan aşktır.
(bkz: eşşeğin a ına su kaçırmak)
içinde ibnelik barındıranın varmak istediği noktadır.
mesela;
-aşkım şimdi biz ibneyiz ya
-ee
-yanı sıra insanız
-ee
-e insanlar ibne olabiliyorsa Mevlanada bizden olabilir mi?
(Rabbim akıl dağıtırken o arkadaş kömür sırasındaydı heralde)
- ne olursan ol gel.
+ oba ibne lan bu, erkek garı farketmez diyor zenci menci ne varsa alırım diyor.
- ...
+ ibne lan bu hooo hoo hooo

diyaloğunda + kişisini seslendiren beyinlerden çıkan saçma tez.
vardır veya yoktur. kimseyi bağlamaz. bir önemi de yoktur.