bugün

Hep metematik öğrenmek istemişimdir.
öğrenmeyiverin.
Bos yere verilen tavsiyelerdir. Matematik yetenek isidir. Ya vardir ya da yoktur.
(bkz: önce matematik yazabilmeniz lazım)
serum yoluyla alabiliyor muyuz kana?
formül ezberleyerek matematik çözülmeeeeez. neyin nerden geldiğini öğrenin, a.q formülünü niye kullandık diye sorgulayın en baştan başlayın. orta yerinden başlayarak hiç bişey öğrenemezsin bütün konuları birbiriyle bağlantılı.
En baştan başlayın.Temelden
Yani ilkokul bilgilerinden.
Matematiğin en temel ve en basit kavramlarından olan denklem kurma ve çözme konusunda en üst seviyeye gelin. Gerisi çorap söküğü gibi geliyor.
Öğrenmeyin. Biz yüksek matematik görüyoruz yine de sonu gelmiyor.
çarpım tablosunu ezberleyin, bir yerlerde hep lazım oluyor.
mete bey'e müracaat ediniz. *
çarpım tablosunu öğrenmelisiniz öncelikle. antremanlarla matematik kitaplarıyla başlayabilir, işlem önceliğinde kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. sonraki konularda da umutsuz olmadan yavaş ilerleyerek ve bol soru çözerek iyi düzeyde öğrenirsiniz diye düşünüyorum. yanı ben öyle yaptım.
istediginiz bölumle alakalı.
Tıp, mühendislik gibi hedefiniz yoksa size yetecek kadar matematik öğrenin yeterli.
ilk önce ilkokul konularından başlayın. Hem eksik birşey varsa görmüş olursunuz hemde yeni birşeyler öğrenebilirsiniz. sonra zamanla üstüne üst düzey konular ekleyerek devam edin. Altyapı olmadan üstüne birşeyler eklemek çok zaman alır.
Önce Türkçe öğrenin.
Biraz çaba
Hocam ben feni yapıyorum ama matematiği yapamıyorum
Yavrucum senin fende yapabildiğin biyoloji kimya
En basit bir hareket sorusunda bile kalem oynatamıyosun
Diyemedim
Matematiği de fen gibi hayatla ilişkilendirirsen daha başarılı olursun falan zırvaladım
Çalışın gençler .
olmuyorsa zorlama dostum herkes matematik bilmek zorunda değil ki
şiir de güzel resim de. Hatta tornacılık bile güzeldir ve aylaklığa yeğdir.
ilkokulda matematik hocam ' Dünyanın heryerinde kullanılan 2 dil vardır birincisi notalardır ikincisi ise matematiktir. Dünyanın neresine gidersen git bu iki dil hiç değişmez. matematik tanrının evreni yaratırken kullandığı dildir ' demişti.

Tüm motivasyonunuz merak olmalı.

Matematikten kastım tabiki türev alma kurallarını boş boş ezberlemek değil. Matematiğin felsefesini anlamanız lazım.

integralin newtonun sürekli hareketinden ileri geldiğini ve tümevarım ifade ettiğini, türevin tümden gelimi yansıttığını, zenon paradoksunu limit fonksiyonlarıyla tolerans kabul ederek çözdüğümüzü kısacası bir formül kullanarak çözdüğünüz problemde kullandığınız formülün neye yarar sağladığını bilmek gerekiyor.
matematiği zerre kadar sevmeyen birisi olarak matematik öğrenmek emek+sabır ister bende emek var sabır yok bu yüzden matematik benden uzak olsun.
güncel Önemli Başlıklar