metamfetamin

entry 172 galeri 10 video 1 ses iyilertrends
 1. 1.
  insana allah(c.c.) yi bile unutturabilen zehir tohumu.
  #12413 :)
 2. 2.
  bir amfetamin derivatı
  #12419 :)
 3. 3.
  (bkz: zehir)
  #19153 :)
 4. 4.
  (bkz: crystal meth) alindigindan itibaren etkisini nerdeyse 24 saat boyunca gosterir. 1 yil kullanimindan sonra, agzinizda dis namina ne varsa curutup tuzla buz eden, uzerinizde devamli bocek turu canlilarin gezindigini hissetmenize neden olup, cildinizden nefret etmenizi saglayan, adami zombiye ceviren allahin belasi bir kimyasal. fiziksel ve ruhsal bagimligin zirvesine cikaran bir amfetamin turevi.
  #961370 :)
 5. 5.
  abi bi kereden birsey olmaz diye baslayip ucu bucagi olmayan yolun siki bir yol arkadasidir. hele ki yasaminizda ki zor anlariniz da kullanilmamasi hayati onem tasir , lakin yaptiginiz hatayi cok uzun sure unutamazsiniz , eski siz olamazsiniz , donusursunuz.*
  #961392 :)
 6. 6.
  hemen bağımlılık yapan 12 saat etkisini yitirmeyen bir tür uyuşturucu madde.
  speed, meth, kristal, cam, buz, tebeşir, viz adlarıyla da bilinir. tayland'da iş verenler çalışma potansiyelini yükseltmek için işçilerine met dağıtırlarmış ayrıca... kullanılması halinde oluşacak sonuçları görmek için;

  http://2stopmeth.org/main.php?pg=gallery
  #1352504 :)
 7. 7.
  yapay bir mani periodu yasatir bu hap/ot vs.
  kendine guveni artirir. yeme uyku ihtiyacini azaltir. cinsel ilgi ve performansi artirir.
  kose bucak kacilasi bisey.

  hafizam beni yamultmuyorsa bir aralar oprah winfrey de kullanmisti bunu.
  #1553448 :)
 8. 8.
  amfetaminin aşırı bağımlılık yapan ve oldukça yüksek zehirleyici
  özelliği bulunan şeklidir. etkisi ne kadar kullanıldığına bağlı olarak
  2-24 saat arasındadır.**
  #2015690 :)
 9. 9.
  ilk 1919'da Japonya'da bir kimyacı tarafından sentez edilen methafetamin, II. Dünya Savaşı'nda askerlerin uyanık kalması için her iki tarafça da kullanılmıştır. Nazi'lerin özellikle Hitler'in yoğun kullandığı bilinmektedir. Beyin kimyasını bozup depresyona yol açtığı bilinmekterdir.
  #2409276 :)
 10. 10.
  alındığından itibaren etkisi yaklaşık 12 saat sürer.*
  Normal bir insan vücudunun salgılayabildiği dopamin miktarının yaklaşık altı kat fazlasını pompalar.Yani direk olarak beyinden etkilemeye başlar.Kalp atışları hızlanır.insanların kendilerini hiç hissetmedikleri kadar güçlü, deli cesareti denebilecek derecede cesaretli ve güzel hissetmelerine yol açar.Açlık hissi ve su ihtiyacı uyandırmaz.methamphetamine kullanıcıları, etki süresi içerisinde yorgunluk hissetmezler ve iki gün boyunca aralıksız çalışabilir.Herhangi bir spor dalında üstün başarı gösterebilirler.Normalde, fazla dopaminin şizofreniye, azının da parkinsona sebep olduğunu biliyoruz.ilacın etkisiyle artan dopamin miktarı da kişinin sanrılar görmesine sebep olur.olmayan sesler duyar, olmayan insanlar görürler.
  Hapın etkisiyle hissettikleri müthiş mutluluğu ve öz güven duygusunu tekrar yaşayabilmek için hap almaya devam ederler.Bu isteklerini durduramazlar.Ancak bir süre sonra aşırı dopamin salgılandığından beyin nöronlarını kapatır, dopamin üretimini kesin olarak durdurur ve o müthiş etkiler hissedilemez.Hissedebilmek için daha fazla methamphetamine almaya ihtiyaç duyarlar.Ancak bu hiç bir işe yaramaz.Bu noktadan sonra da ciddi derecede bağımlılık, harcanmış koca bir hayat, tanınmayacak bir görüntü ve bazen de ölümdür insanın eline kalan.Çünkü methamphetamine kullanıcıları, etki süresi içinde derilerinin üzerinde böcekler gezdiğini zannederler, ve o böcekleri çıkartmak için vücutlarını oyarlar.Oydukça böceklerin daha da içeriye kaçtığını sanıp daha çok oyarlar.Bunun sonucu olarak vücutlarının her yerinde yara izleri vardır.Ciddi kilo kayıpları yaşanır.Çok kısa bir sürede ciddi anlamda yaşlanırlar.methamphetamine dişler için gerekli olan salgıyı durdurduğundan, dişlerde ciddi anlamda bakteri üretimi olur.genelde diş fıralamadıklarından da, bakteriler diş minelerini yer ve dişlerini kaybederler.Dişlerini fırçalamazlar çünkü ellerindeki bütün parayı bu zehire akıtırlar. Bu zehirin 100 gramının yaklaşık 300 dolar civarı olduğu söyleniyor.
  Bazı ağrı kesicilerden de bu zehir elde edilebiliyor.Bunun için gizli methamphetamine üretim laboratuvarları vardır.methamphetamine Japonlar tarafından keşfedilmiştir ve 2.dünya savaşında ortaya çıkmıştır.Günümüzde ise başta america, meksika, tayvan olmak üzere bir çok coğrafyayı sarmıştır.Çünkü daha kolay ulaşılabilen, daha ucuz, daha etkilidir.
  #2472929 :)
 11. 11.
  kristal halde de bulunurmuş. hava ile temas ettiğinde ortamda bulunan herkesi etkilermiş.
  #2913997 :)
 12. 12.
  amfetaminden sentezlenerek elde edilen son derece etkili bir uyarıcı.

  en önemli etkileri uykusuzluk ve iştahsızlık olan bu uyarıcı kullanan kişiye inanılmaz bir enerji ve cesaret verir. bu özelliklerinden dolayı da 2. dünya savaşında özellikle nazi ordularınca yaygın bir şekilde kullanılmıştır. hatta hitler'in de özellikle son yıllarında yoğun bir şekilde metamfetamin kullandığı öne sürülmektedir.

  genelde toz veya küçük kristal parçaları şeklinde piyasaya sürülen bu uyarıcı etkisini çok hızlı gösterir ve etkileri neredeyese bir gün boyunca sürer. çok kolay bağımlılık yapar. uzun süreli kullanımı bir çok fiziklsel ve ruhsal hastalığa neden olur. özellikle kısa bir süre içinde kullanıcıyı fiziksel olarak ciddi anlamda yıpratır.
  #4027024 :)
 13. 13.
  (bkz: ice ice baby)
  #4027036 :)
 14. 14.
  bağımlı olunduğunda sonuçları felaket olan uyuşturucu. gençleri uyarmak için ilginç sloganlarla bir reklam kampanyası başlatılmıştır.

  --spoiler--
  "Bir arkadaşı ölüme terketmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir"

  "15 papele seks yapmak normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir"

  "içerideki böcekleri çıkarmak için derinizi deşmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir"

  "Para için yaşlı bir adamı dövmek normal değildir. Ama metamfetamin kullanırken normaldir"
  --spoiler--

  http://www.milliyet.com.t...galeriid=3857#galeriStart
  #4396385 :)
 15. 15.
  amfetamin grubundan olup ritalin`in içinde de bulunmaktadır. Türkiye'de henüz fazla yaygınlaşmamış bir uyuşturucudur. kullanan kişiyi inanılmaz zayıflattığı gibi, dişleri de döker, vücutta yaralar çıkartır. bunlar gibi, hem fiziksel hem de psikolojik olarak bir sürü olumsuz etkisi bulunmaktadır.
  #4756740 :)
 16. 16.
  requiem for a dream isimli film de, genç çocuğun annesinin kullandığı hap.
  #4778618 :)
 17. 17.
  üstüne belgeseller çekilmiş uyuşturucudur ve bir çok gencin baş belasıdır . etkisi en uzun süren uyuşturuculardan biridir ve elde edilmesi kolaydır. amerikan araştırma şirketlerinin açıklamalarına göre güney amerikanın yüzde 60 ı ve afrikanında yüzde 30 u bu uyuşturucuyu kullanıyorlarmış. insanlar bunu temin edebilmek için çok rahat birini öldürebilirler, soyabilirler yahut gasp edebilirler.
  #5257419 :)
 18. 18.
  amerika'da hızla yayılan toplumsal tehdit. yakında küresel bir tehdit olacak gibi görünüyor. amerika'da bunun üretimini ve satışını engellemek için çok ciddi çaba sarfediliyor ve hatta özel bir polis birimi var 'met' üretimini engellemek için. çünkü bu maddenin üretimi müthiş bir hızla artıyor, ayrıca insanı çökertiyor ve perişan ediyor.

  üretimi sırasında patlama ihtimali yüksektir. patladığında etrafa sıçrar ve üreten kişi ve yakınındakileri kızartarak öldürür.
  #5316846 :)
 19. 19.
  (bkz: mematiyefatihaamin)
  çağrıştı birden.
  #5317108 :)
 20. 20.
  national geographic tarafından araştırılması yapılan dünyanın en tehlikeli uyuşturucusu. her şekilde kullanılabiliritesi olmakla birlikte belgeselde geçen cümle çok çarpıcı; ''kakaolu kurabiye yapabiliyorsanız metanfetaminde yapabilirsiniz...''
  #5317233 :)
 21. 21.
  tehlikeli bir uyuşturucu madde, gençlerin uzak kalması için çeşitli önlemler alınmalıdır.
  #5615133 :)
 22. 22.
  (bkz: fly me to the moon)
  #8904671 :)
 23. 23.
  dünyanin en berbat uyusturucusu.

  1 grami 25 dolar, her yoldan alinmasi mümkün (agiz,burun,damar).

  12 saat aktif.

  cok kolay evde kendiniz yapabiliyorsunuz. pasta yapmayi beceren biri, metamfetamini de yapabilir.

  dünyada 26 milyon insan en az bir kez denedi.
  #11230542 :)
 24. 24.
  bu maddeyle hayatta yapamayacağınız bir çok şeyi yapabilirsiniz.

  örnekler,

  -40 derecede saatlerce koşabilirsiniz.
  ardı ardına 3 maç yapabilirsiniz.
  silahsız banka soyabilirsiniz.
  müezzini şerefeden aşağı atıp ezanı siz okuyabilirsiniz.
  adana'da bir kahvehaneye girip, "alayınızın mına koyim" diyebilirsiniz.
  akp binasına sıçabilirsiniz.

  ve daha niceleri.
  #11344768 :)
 25. 25.
  (bkz: methedrine)
  #11896534 :)