bugün

12 eylül darbesini anons eden, eski trt spikeri. adını bilmeyen ya da hatırlamayan çok kişi sesini mutlaka duymuştur.
şu anda dublaj sanatçılığıyla geçinen harika bir ses rengine sahip olan kişi.
Günümüzün spikerleri gibi burnu havada ne oldum delisi olmayan Türkçeyi çok düzgün kullanan ve güzel sesi ve kişiliği ile hala hayranları olan eski trt spikeri. Bir dönem özel televizyon kanallarının açılmasıyla trt'den ayrılmıştır. Şu anda flash tv de Dikkat adlı bir program sunmaktadır.
1987 genel seçimlerinde sosyal demokrat halkçı parti'den milletvekili adayı olmuş ama seçilememiş kişilik .
istanbul'da, cem radyo'da ya da radyo barış'ta * * program yapmaktadır. 1991 yılında sunuculuğunu yaptığı enez av ve balık festivalinde söylediklerini kenan evren duysa idi felç geçirirdi * muhtemelen. *
Şimdi şiirler adında Ne zaman çıktığını bilmediğim; fazla bilinmeyen ama müthiş bir şiir albumü de mevcuttur.

1 N`olur Bir Sabah
2 Ölüm Kimin Nesiydi
3 Karıma Mektup
4 Ben Seni Gizli Sevdim
5 Dilara *
6 Bizden Birileri
7 Yağmur
8 Pamuk Tarlaları
9 Hatırlarmısın
10 Bir Gün Anlarsın
11 Hacı Bektaş
nostaljik haber spikeri. hala bana anneannemi hatırlatır ki anneannem, onu ne zaman televizyon da görse, oğlum çıktı, oğlum çıktı diye ekrana yapışırdı. hayır benim dayım olma ihtimali varmıydı onu şimdi düşünebiliyorum. o zaman hıyardık tabii.
12 eylül 1980 darbe bildirisini vatandaşlara trt radyosundan okuyarak duyuran ilk kişidir.
12 eylül gecesi kafası kıyakken radyoya çağrılmış, ayıltılmış ve bildiri okutulmuş spiker.
adana'lıdır.allah'ın adamıdır.
katıldığı bir televizyon programında artık huzurevinde yaşadığını söyleyen efsane spiker.

http://www.milliyet.com.t...uzurevine-gundem-1964711/
bugün 71 yaşında vefat etmiştir.

http://www.posta.com.tr/t...i-kaybetti-haberi-1327441
geçen sene gözlerim dolmuştu şu videosundan sonra: http://medyanoz.org/Haber...MERTCAN-HAYATINI-KAYBETTI

öldüğünü öğrendim ve huzurevinde kaldığını öğrendim. sanat ve medya camiası hakikaten çok vefasız be. nur içinde uyu efsane.
12 eylül darbesi'ni okuduğu bildiri ile tüm Türkiye ondan öğrenmişti. Çocukluğumuzun haber bülteni sesiydi. Soner Yalçın'ın, Mehmet Ali birand'ın belgesellerinde bir döneme dair hatıralarını o güzel sesiyle anlatmıştı. Huzur evinde vefat etmiş. Zaman insana acımıyor.
Şu anda spikerim diyen pek çok insanın örnek alması gereken bir isim. Allah rahmet eylesin. Okuduğu yazıya ruh katardı. Üzüldüm gerçekten. Herkes illaki bir gün ölecek ama bazen üzüyor sahiden.
duayenlerimizden trt spikeri mesut mertcan'ı yitirdik, mekanı cennet olsun.. kendi tercihi de olsa mesut mertcan gibi bir efsanenin huzurevinde vefatı içimizi acıtıyor.
evet bizim çocukluğumuza damga vuran büyük bir adamdı. yavaş yavaş sıra bizlere doğru geliyor. n´apalım, doğmak normalse ölmek de normal. yapacak bişey yok.

allah rahmet eylesin.
bugünün bazı "spiker"lerini suya götürüp susuz getirecek gerçek spikerlerdendi. mekanı cennet ola.
cenazesi az evvel gazeteciler cemiyeti önünden kalktı. toplasanız 40 kişi yoktu. o 40 kişi de belediye başkanı +10 koruması ve gazeteciler cemiyeti mensupları ve kameramanlardı. buradan ne cenazeler kalktı 400-500 kişilik. mesut mertcanın cenazesine katılan olmadı.

bayrağı da tijen karaşa bırakmış spikerdir.