bugün

ak partinin yaygınlaştırdığı, çok önemli konulardan biridir. hem kursa gidiyor, arzu ettiğiniz branşta eğitim alıyor, sertifika sahibi oluyorsunuz hem de kursta olduğunuz sürece burs alıyorsunuz. çok faydalı, emeği geçenlere teşekkür ederim.
işsizleri oyalamaktan öteye gitmeyen kurslardır. meslek sahibi olamayanları oyalamanın alternatif yollarından biridir. bazı üniversite bölümlerinin gereksiz yere 5 yıl olması, istihdam alanı yaratmaksızın üniversitelerin öğrenci kontenjanlarını arttırması, ihtiyaç olunmamasına rağmen bazı bölümlerin açık öğretim fakültelerinde yer alması konularıyla kapışır.
çok acayip kurumlardır. kursiyerin cebine günlük 20 tl harçlık koyar. ona bazı mesleklerde kurs verir. anladığım kadarıyla bazı 4 senelik üniversite mezunlarının 4 senelik emeğini bu kurs üstüne para vererek kursiyerlerine sağlayıveriyor. hayatımda gördüğüm en büyük mantıksızlıklardan biri. eczacılık kursu mu olur lan.( kalfalıksa ayrı ) liseden sonra yıllarca evde yatmış biri utanmadan '' ay çocuk gelişim kursu istiyoruz lütfen sesimizi duyun '' falan diyor. ulan sen ne dediğinin farkındamısın çok istiyosan siktir git bunun okulunu oku hayırdır aq. babalarının parasıyla bu okulu okuyanlar enayimi lan sen 3 aylık kursla üstelik üstüne para alarak onlarca vize final girmiş insanın vasfına mı sahip olacaksın. oh ulan ne kebap iş aq.

kısacası bu kurslar akparti iktidarının ülkeyi nasıl leşşşşşş bir yapıya büründürdüğünün kanıtıdır. her yere üniversite açtılar. lise bitimine kadar tek bir test sorusu çözmeyen, açıp bir ders kitabına çalışmayan ''ben bile'' 4 yıllık tarih okudum üstelik onuda sikimi sallayarak sınıf başarı sıralamasının ortalarında bitirdim. ne oldu şimdi işsizim. kendimi uzunca bir bilgisayar oyununu bitirip boşlukta kalmış gibi hissediyorum. bakınız 18 mart mezunu da işsiz 19 mayıs mezunuda işsiz kamil 5 ocak mezunuda işsiz aq. ülkenin anasını sereserpe siktiler resmen.
güncel Önemli Başlıklar