bugün

genellikle ilişkiyi strateji pc oyunu olarak gören ve bu uğurda enterasan taktikler geliştiren ve hep kaybedeni oynayan playerder.
ya da ilk atağı hep karşı cinsten bekleyen sevgilidir.
"hep ben atıyorum biraz da o atsın." diye düşünen öküz sevgilidir.
birsüre sonra bıktıracak olan sevgilidir. hergün uyandığında bi umutla bakarsın telefona mesaj gelmişmi diye ama yok gelmemiştir. sonra sende atmamaya başlarsın soğukluk başlar ayrılık kaçınılmaz olur.
tez elden terk edilesi sevgilidir.

ilişki emek ister, bu da karşılıklıdır. adımlar karşılıklı atılmalıdır. hep bir tarafın yaklaşmaya çalışmasıyla olmaz. en sabırlı kişiyi bile bayar belli bir noktadan sonra.
iki sevgilinin de birbirini eşit ölçüde sevmesinin imkansız olduğu için, yaşanması doğal olan durum.
tavır yapıyordur.
sevgilisi mesaj atınca vereceği cevap da muhtemelen "tmm."dır.
Terk edilmeyi hak eden, salak sevgili modelidir.
karşı taraf yeltenmeden öpüşme konusunda adım atmayandır aynı zamanda. kasar, kastırır
ve kesinlikle türktür.
o sırada baskalarına atıyordur,ben kendimi kasmam ilk mesaj için gelen mesajları değerlendiririm düşüncesine sahiptir.
kendine sürekli meşgul izlenimi veren modeldir.
bu model ayrıca seri üretime geçeli çok olmuştur.
üretimden kalkacağı da yoktur.

hep karşı taraftan ilk adımı bekler. bu durumu sürekli karşı taraf ilk adımı atarak gerçekleştirirse götünün kalkması an meselesidir. belli bir süre sonra bayar bu durum. mesajların sıklığı azalır.
günde 1e kadar düşer daha sonra hepten kesilmeye başladığında bu sefer durum değişir. diğer taraf başlar mesaj atmaya.

ama iş işten geçmiş ateş sönmüştür.

bu bir kısır döngüdür. en çok güzel ülkemde görülür.
savunması da genelde "ben karşı taraftan ilgi görmedikçe yakınlaşamıyorum"dur. e s*ktir git o zaman.
kendini ağırdan satmaya çalışan, kaçan kovalanır mantığını savunan insan çeşitidir.
öldürülesi sevgili !
(bkz: çok doluyum bu konuda)
mesaj atmadan mesaj atmayan sevgili başlı başına bir modeldir zaten.
genelde kızların içinde bulunduğu sevgili modeli. sanırım.
(bkz: kısasa kısas)
kendi haline bırakılmalıdır. belki rahatsız edilmek istemiyor. neden zorla mesaj attıralım ki? kendi bilir.
(bkz: taşıma suyla değirmen dönmez)
insanı strese sokan sevgili modelidir. sanki hiç merak etmezmiş gibi, hiç konuşmak istemezmiş gibi görünür.
kaçan kovalanır taktiğini uygulamaya çalışan akılsız sevgildir!
(bkz: liseli mıknatısı başlıklar)
+ abi bunun mesaj atmadn mesaj atanı var mı?.
- kardeşim napıcan onu, haybeden daha fazla para, al işte aynısı.
+ ya öyle de,
- kullanırım diyosan...bi özellik için o kadar farka değmez yani.
yüksek ihtimalle ilişkiyi kafasında bitirmiş ve bu durumu karşı tarafa açıklayamamiştır. kendinden soğutma mantiğini uygulayan sevgili modeli.
sürekli karşılaşmak zorunda olduğum durumdur.

bu konu üzerine karşı tarafa soru yöneltirsen; 'bahane' olarak adlandırılan küçük kurtarıcılar vasıtası ile olayı kurtarabileceğini düşünür üstelik.

o atmıyor diye sen de atmıyorsun bazen. elin telefona gidiyor yazıyorsun. tam göndereceğin anda o bir türlü kıramadığın inadın giriyor devreye. 'no' butonuna gidiyor elin, basıyorsun. bir süre sonra o mesajlar topluluğu 'taslaklar' bölümünde çıkıyor karşına. sen ayrılmış oluyorsun o ara. o da inceden bir koyuyor adama hani.