merzifon eşeği

1. 1.
    memleketi merzifon olan esseklerdir. ayrica bu essekler saglamligiyla da taninirlar.
    #252880 :)
  2. 2.
    dayanıklı ve saglamdir.uzun yol essegidir.
    #252895 :)
  3. 3.
    3 gün aç susuz gitme yeteneğine sahip develerin bazı özelliklerini taşıyan eşektir.
    #1536507 :)
  4. 4.
    uzun yıllar önce gurbete göçmüş, nam'ı diğer (bkz: balıkesir in çılgın eşekleri)'nin gerçek ataları'dır. *
    #20450031 :)
  5. 5.
    merzifonluların sağda solda anlatıp övünmesini sağlayan eşşektir.
    #20646809 :)
  6. 6.
    Merzifon halkının gurur kaynağıdır.

O melul melul bakan iri gözleri,
    köfte gibi dudakları,
    muhteşem kalçaları...

Offf anlatılmaz yaşanır yani.

K*rtler duymasın.
    #27357585 :)
  7. 7.
    bir zamanlar, popüler olan eşeklerdir efendim.
    #31338197 :)
  8. 8.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1222769/+
    Merzifon'a Gitmiyoruz Kampanyası

Herkesin bildiği üzre birçok Anadolu şehri nüfusunu korumakta, gençlere istihdam sağlamakta zorlanıyor. Bir yanda ölmek üzere olan kentler, diğer tarafta balon gibi şişip patlamaya hazırlanan metropoller. işte bu nedenle iç turizmi, insanların küçük şehirlere giderek küçük çaplı da olsa kaynak aktarımı yapmasını bir can suyu olarak görürüm. Gelelim merzifon'a eşeğe.

Bu yaz Sinop, Gerze, Amasya üzerinden küçük bir tur planladım kendimce. Amasya dönüşünde Samsun-Ankara yolu hattında Merzifon tabelasını görünce, Merzifonu görüp bir çay içmek bir yemek yemek bahanesiyle direksiyonu Merzifon'a kırdım.
    Merzifon'da yemek yedikten sonra, arkadaşlarla Karabük yoluna koyulduk. Merzifon çıkışında Merzifon'un eşeği meşhur değil mi yahu, nerede bu eşekler dedik. Meğerse biz konuyu yanlış anlamışız. Merzifon'un eşeği değil, Merzifon'da eşekler meşhurmuş.

Ben Karabük'e geldim arkamdan TEDES trafik cezası geldi. 68 km hızla %30 luk hız sınırını aştığım için 400 küsür lira trafik cezası. Bu aleti oraya koyan arkadaşlara bazı tavsiyelerim var, 2 saat kadar 110 km hızla araba kullanıp, üç şeritli bir ilçe sapağına girsinler aniden 55 km hıza düşmeyi başarabilirlerse cezayı haklı göreceğim. internette yaptığım araştırmalara göre Merzifon'da yaşayan o şehri bilen insanlar bile iki günde bir ceza yiyor isyandalar. Bir diğer önerim 2015 model bir aracı çalıştırıp, merzifon yokuşlarında 2. viteste hareket ettirsinler, rampa inişinde o araba 55 km yi geçmezse cezayı yine haklı göreceğim.

Ve son önerim; bu arkadaşlar bir Merzifon eşeğine binip o rampada eşeği yokuş aşağı koştursunlar, Merzifon eşeği Tedes'ten ceza yemezse ben bu cezayı gönül rahatlığıyla kabul edeceğim.
    Alkollü araba kullanıp bir yurttaşımızı görevi başında şehit edenlere adam gibi ceza veremeyenler, ülke yurttaşını eşek yerine koyup toplumu iyice çileden çıkarıyorlar.

Merzifon'un eşeği meşhur; gitmeyin, tanıdıklarınızı göndermeyin. Roma'ya, Alaçatı'ya, Bodrum'a gidin. Anadolu kurnazlığıyla sinirlerinizi yormayın.
    #34544255 :)