bugün

bu şekilde ibadet ettiklerini zanneden sofilerdir.
görsel

bunlar geceleri böyle kuru yerde battaniye ile yatarlar, gündüz de çorba karşılığı menzil'in inşaatlarında amelelik yaparlar.
(bkz: menzil tarikatinda çorba karşılığı amelelik yapmak/#39985828)

oysa menzil köyünde harika bir tesis var, son derece lüks bir yer.
adı: menzil buhara termal otel.

bu otel işte hep bu sofilerin çorba karşılığı amelelik yapması ile inşa edildi.
görsel

(bkz: menzil buhara termal otel/#37703291)

"eee madem böyle bir otel var, sofiler neden bu otelde kalmıyor" diyesi geliyor insanın değil mi?
işte onu da otele sormuşlar.

otel şu yanıtı vermiş;
görsel

çok acıyorum ya ben bunlara...
cidden acıyorum...
yav hepsinin cevapları defalarca verildi de şu saçmalığa bayağı bir güldüm:

"sofiler o otelde kalamıyorlarmış çünkü devremülk satın alınması gerekiyormuş" diye bir şey yazmış başlık sahibi.

be hey andaval! devremülk olarak satılan yerde nasıl gidip otel gibi kalacaksın? haftalık, 2 haftalık satıyorlar demek ki o odaları. aynısını çeşme de bilmem nerede yapınca sorun yok ama menzilde olunca sıkıntı öyle mi?
Utanç verici. Yazık.
zerre acımadığım mallardır.

"ben eşeğim" diyenin sırtına binmemek vebaldir. gavs ve sülalesi en doğrusunu yapıyor. hatta az bile yapıyor.

(bkz: svihs)
(bkz: gerizekalılar ordusu)
(bkz: tarikatçıların ebu cehil den daha müşrik olması)
eski feto'cu barıs özcan'ın oğlunun adı da sofi. suan kendileri amerika'ya kaçtı

(bkz: barış özcan ın fetullahçı olması)
Embesil yobaz sofilerdir. Az bile bu gereksiz tarikatçılara. Hiiç acımanın alemi yok. Menzil tarikatı şimdi devlette çok etkin. Bu adamlar yeri gelecek, fetö gibi başımıza bela olacaklar. Kimseye acımayacaklar. Topunun kökünü kurutacak bir yiğit çıkar umarım.
yanlarında şişme yatak bile götürmeyi akıl edemeyecek mallar. gavs bu akılsızların nesini seviyor acaba. ben gavs olsam alayını siktirederdim.
Gawsa kul olmuş müşrikler.