bugün

Böyle insanların çocukları için çok üzülüyorum.
Misal doktor olan oğlunu makine mühendisi olmuş oğlundan daha çok sever bu anne baba.
En basit örnekle kendilerine para getiren çocuğuna hep yağ yakar bu türler . hep çocuklarından bir şeyler beklerler ama kendileri bir şey yapmaz.

Mesela "anne" liğe sığınır. Hep gezer , evde oturur. Çalışmaz ve hep kocası , çocukları o' na para versin ister. Vermezlerse kıyametleri kopartır , küser , her şeyi kendisi için ister.
Halbuki dünyaya getirdikleri çocuklara bakması gereken anne babadır. Bırakın gençleri her gün yüzlerce çocuk işçi görüyorum , üzülüyorum.
insan ne olursa olsun çocuğuna bakabilmeli.
Diğer aileler de okutmadıkları çocuklarını asgari ücretle çalıştırıp sömürüyor. Çocukları için hiç bir şey yapmıyorlar. "Bırakın o gençler kendisi için yaşasınlar " demek geliyor içimden. Onlar evlenecek , hayat kuracak , belki yapmak istedikleri şeyler var , hayalleri planları var. Az harcayın , azla yetinin ama çocuklarınızı hayattan bezdirmeyin. Maddiyata bu kadar önem vermeyin. Kalkın kendiniz mücadele edin. Onlar size bakmak.zorunda değil.
çocuklarından bile faydalanmak isterler. çocukları okusun diye götünü yırtarlar. genelde "bana mı okuyorsun kendine mi?" derler.
kendimden biliyorum.
aralaı bozulunca çocuk yapıp evliliği kurtaran ebeveynlerdir. allah belanızı versin.