bugün

rahatsız eden durumdur,
ama olsun ölüm sonrası dirilip saraylarda yaşayacak, bal nehirlerinde yüzecek ve huri zıplatacaklar (!), çiftlik sahiplerine hasılat getirmeye devam.
kamu sektöründe işçiysen yine 3 gün tatil olduğunu uyandırmak istedim.
Yılbaşında eğleneni kafir ilan eden memur gardaşlarımızın paZartesi hiç seslerini çıkarmadan yatacakları gerçeğidir. Riyakarlık çok kötü bir şey.
bu başlık 2017'nin özeti olsun. maşallah bu yıl işçiye sadece yarak boyna yarak.
Kölelik sisteminin kalkmadığına delalet eder.
Bende bir adet işçiyim arkadaşlar.
ÖZel sektörde acımasızca çalıştırılan, sorumlulukları gün be gün artan, ezilen büzülen, hor görülen neyse patron geldi amk.
kahpe felek, kimine kavun yedirir, kimine kelek.
başkasına saldırarak hak aradığınız sürece daha çok başını alırsınız.

ben demiyorum kendisi diyor.

t: işçilerin her yılbaşı olduğu gibi maalesef bu yılbaşı da çalışacaklarının göstergesi.
Bu nasıl başlık aq ajzhshsjsf.
avm işçisi olarak bir dal değil bir paket aldığım y.rrak afedersin. bu sistemi dayatanların annesi için biriktiriyorum hepsini.
Üç gün tatil dediğinin zaten ikisi olağan tatil. Sanki lütfettiler yılbaşı diye. Ayrıca yılbaşı tatili yapan bir çok iş yeri de var bildiğim işçilerinde önemli bir kısmı çalışmayacak. O patronunuzun ibneliği ya da ibne olmayışına bağlı devlet özel sektöre illa çalıştırma çalıştırırsan sikerim diyemez.
Bir gün fazla etkilemezde, bazen 9 gün tatilde vardiyalı çalışan işçiler oluyor, örneğin zamanında bir taşeron ulaşım firmasında çalışırken aynı firmanın insan kaynakları bize el sallayıp iyi tatiller demişti, bilmiyor ki biz vardiyaya yeni gelmişiz ve bayram dahil rutin çlışmaya devam edeceğiz.
Adaletli bir şekilde planlama şart ama patrona dayalı düzenlerde bu olmuyor malesef.
23 nisanda da yaşanacak olan durum.
son derece diplomatik bir dille getirilmiş haklı serzeniş.
işçilerin arasına özel sektörde çalışanlar beyaz yakalıları da alabilirsiniz. ülkemizde çalışan sektörü devlet memurları ve diğer çalışanlar olarak ayrılıyor.

bu iki yüzlülük maaş zamlarında da kendini göstermektedir.
sık dişini 1 mayıs geliyor.

akın var güneşe akın
güneşi zapt edeceğiz güneşin zaptı yakın.*
yılların işçisi olarak kendimi daha bir kötü hissetmeme sebep olan söylemdir. ulan zaten tatil matil hak getire üstüne bir de barrack dediniz moral yerlere indi sağ olun.
Memuriyet yan gelip yatma yeri oldugu için normaldir. Nekadar pasif insan var bakıyorum memur olmuş bide demiş ki birisi okadar okudu. Yaramın bası okudu universite mezunu herkes devlet memuru oluyor universite okumayanı zaten dovuyolar bu devirde. Aldıklarıda 3.400 tl maaş sanarsın 15 milyar alıyorlar havalar 1.500 zaten standart bi özel sektor maaşı 3 bin olmus havan kime pasif. Bide o karanlıkta zindan gibi yerde milletin agız kokusunu cekip kendini hapsettiğinde cabası. Donunu yıkayacak vakitleri yok.
Şu bir realite, altta kalanın canı çıksın. Toplumun kafa yapısı mantalitesi bu. Altta iken madur mazlum edebiyatı, fakat paçayı düzeltince yada köşeyi dönünce "benimle birlikte mi geldin askere" olur bu süreç. Yani " Gemisini yüzdüren kaptan" dır aslında. Yada başka bir deyişle;"at binenin kılıç kuşananın". Zamanın birinde Sendika başkanının jaguar a bindiği böyle bir ülkede sosyal haklar ve toplumsal adalet için savaşmak, hiçbir zaman salaklıktan öte geçmeyecektir. Zira değmez. Bu millet adaleti hak etmiyor.
Memur kim la eskiden memura kız bile verilmezdi şimdi bu havaları kime pasifler.
Ahahahaha kopartan başlık olmuştur.
Öfkeli bir işçi serzenişi. Haklı.
tryi ozetleyen durum.
güncel Önemli Başlıklar