bugün

27 haziran 2009 tarihi itibari ile her cumartesi taraf gazetesinde köşe yazıları çıkacak olan yazar. köşesinin adı da solaçık. genel olarak sol jargon üzerine eleştirilerini, düşüncelerini okurlarla etkileşime geçerek paylaşacakmış. hayırlısı bakalım.
melih gökçek ile turgut altınok'un karışımı gibi duran bir isimle tarafı belli olan bir gazetede sol eleştrisi yayınlayacakmış.

acab kimin mahlası da kimlere saldırmak için kullanılacak?

yazarmış radikal iki ekinde falan yazmışlığı varmış. cahillik başa bela.
bülent arnç a sosyalist fikirli demekten utanmayan birde üstüne "yoldaş arınç" diye yazı yazan meczup.
yiğit bulutun pek ünlü olamamış versiyonu. daha nasıl hakaret edilir ki. *
birgün de yazarken de taraf gazetesi için ağır eleştirilerde bulunan taraf gazetesi yazarı. kendisi gibi çoluk çocuğun köşe yazarı olduğu ülkemizde köşe yazarı olması normaldir. ama tekel işçisinden yediği azarların benzerlerini de daha çok yiyecektir.
kanal 24 mü ne orada da program yapıyor imiş herhalde zamanında.
rasim'ime alternatif sanıyorsa kendini yanılıyor. onu kimse aşamaz liboşlukta. *
(bkz: turgut altınok)
*
şahsi tanışıklığım olan ama övünmememe sebep olan kişilik.
çünkü hiç kimseyle tanışmama gibi bir artistlik halinde değil gayet doğal bi adam.
bir de taraf gazetesi yazarıdır kendisi.
birgün gazetesinin eskisi tarafın yenisi.. birgün yazılarında ergenekon,taraf,fettullah gırla sallarken utanmadan ve sıkılmadan arkasından atıp tuttuğu tarafın yazardan çok azarı olmuş, zavallı rasimozan yazılarını kalplerine özgürlükler çarpaçarpa okuyan bilcümle tarafokurunun kendilerini ''sosyalist bile okuyoz bu gazete çok demokrat ağğğbi'' hezeyanlarına sürükleyebilecek kertede körelmişdilli,vefakat eski rejimin diktatoryasının yerine yeni diktatorya ehvenişerdir diye fetva çıkaran 'seçkinbeyaztürkliberal'lerden fersah fersah uzakta olan tamvesayetsiz 'emek dostu sol'u kandıramayacak bir dönek olan, ve ısrar kıyamet köşesinin ismini 'solaçık' tan 'önlibero'ya dönüştürmesinisalık verdiğim zat... birgün gazetesinin genç kalemlerinden barış ince yeterince güzel cevaplar verdiği içinkendisine daha fazlasını o yazıyı okuyan veyaokuyacakolanların yorumlarına bıraktım..
taraf gazetesinde sol açık köşesinde oda buna sallayan ve bunun yanı sıra açık görüşlü olduğunu sanan yazar.
http://twitter.com/melihaltinok twitter'da da muhteşem tespitler ve güzel şarkılar paylaşan pek güzide taraf yazarı.
marksistmiş, marksistliğin içine eden, vıcık vıcık liberalsin oğlum sen!!! kandırma milleti..
muazzam bir zekası vardır-ailecek öyledirler-onu dinlerken yada okurken çok keyif aldığım sivridilli ukala ve sağlam bir düşünürdür yazardır insandır.şimdiki solcular onu sevmezler.sevmesinler de.asıl bağnaz onlardır ki halen 80'lerde yaşarlar.bu yüzden yüz ekşitir,eleştirir ve melihe dönek diyerek kendilerini tatmin ederler.
ülkede sayısı çokta fazla olmayan doğru analiz yapabilen, aklı başında solculardan olan gazeteci. bu tip ortamlarda kendisine çamur atılması, itibarsızlaştırılmaya çalışılması çok üzücü*.
Televizyonlara çıkıp akp şakşakçılığı yapmayı görev bilmiş yeni türeyen gazetecilerden birisi. Birkaç ay önce katıldığı bir programda bir akademisyene ben sinemayı da sizden iyi bilirim diye bir çıkış yapmaz mı? Bir şeyi de bilmeyin be ! Sizin televizyonlarda diğer katılımcılara ukalaca yaklaşımlarınızı dinlemek zorunda değiliz. Bir de solcu olduğu yönünde söylentiler var ki aman allahım diyorum. Pes diyorum. *
suriye'ye girilmesi gerek diyenler kervanının üyelerinden. bu "marksist" arkadaş dünya'nın artık hiç birşeye iç işleri deyip bulaşmama şansı yok diyor. suriye ile bosna'yı bir tutuyor. bosna o çok sevdiğiniz demokrat avrupa'nın göbeğinde oldu. amaç sadece ve sadece müslüman soykırımıydı. peki suriye'de olanlarla aynı mı? gazetenin yayınladığı ama sonra nedense yarıda bıraktığı wikileaks leak olan belgelere göre suriye'deki muhalefete verilmek üzere 70 milyon cia doları ayrılmıştır. arkadaş bir de geçmişte katıldığı savaşa hayır mitingine gönderme yapıyor hata yaptım diyor. o gün evet olsaydı ve 1 mart tezkeresi geçseydi bugün görürdük sizi. halepçe'yi hatırlatıyor. ben de ona hatılatıyorum halepçe katliamı için bm genel kurulunda bir kınama bile çıkmasını engelleyen kimlerdi? daha önemlisi o gazları ırak kimden tedarik etti?
bu isim bana turgut altınok ve melih gökçek arasındaki rekabeti hatırlatmıştır birden.
geceleri ankara tunalı' da sarhoş bir vaziyette görebileceğiniz, yeri geldiğinde punk tayfasına votka ısmarlayan, gayet samimi ve içten bir gazeteci. tüm gençleri devrimci olmakla nitelendirmesi ve aynı anda taraf gazetesinde yazı yazması beni etkilemiştir.
bu hayatta görülebilecek en omurgasız, yalaka ve opurtunist herif.
anti-kemalist, şamil tayyar, mehmet metiner çaprazlaması bezelye. şimdilerde tayyipist nur-solcu, ileride nereye yuvarlanır, hangi deliğe girer bilinmez.
birgün de başka, taraf ta başka olan yazar. Tünelin ucundaki ışığı gören yazar.* yıldıray oğur ile senkronize hareket. Sol ayaklı sağ açık. Ankara kurdu.
ahmet kaya güzel söylemiş kendisi için;

'konuşurken solcusun
yaşarken karambolcusun
oportinizme bulaşmış
tipik bir orta yolcusun.'
taraf'tan şutlamışlar. eee olacağı buydu. ahmet altan ve yıldıray oğur abileri gibi misyonunu layıkı ile yerine getirdi ve tamamladı. ama bu "dil" ile açıkta kalmaz. star, bugün, sabah olmadı zaman'da blow job'a devam eder...
Helal olsun denebilcek bir yazar.
an itibariyle habertürk te anayasa tartışıyorlar. maşallah yumurta gibi oğlan. çok da akıcı konuşuyor.