bugün

panpadır, canandır.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/84784/

yukarıda bahsi geçen fotoğraf uludağ sözlükte yayınlandı diye beni mahkemeye vereceğini söyleyen can.

iyi de saipsiz benim kucağıma oturduysa, sende kafanı çıkarıp bizi dikizlediysen bizim bunda suçumuz ne ?

ayıp ayıp. yaşından başından utan. bak saçların bile dökülmüş !
Ruhum parçalanıyor. ardına gizleniyorum parçalarımın. kenarına, eteğine, köşesine en ırak gözlerden. vazgeçiyorum bir nevi. kendime yöneltilmiş sorgu odası ışıklarını ve insanların tüm spot ışıklarını arkamda bırakıp, kaçıyorum insanlığımdan.
Melankolizm, kaçmaktır.

Yürüyorum yağmurun ıslattığı tüm toprağın, tüm doğanın üzerinde. birleşemiyorum artık. kabul etmiyor beni kurallarını çiğnediğimden. bir çamur kadar insani olamıyorum.
Melankolizm, kopmaktır.

Yalnızlığıma içiyorum, her insani duygu gibi içimde, boğulma tehlikesi. boğma tehlikesinden çoktan geçtim. uzaklaştım, uzaklaştım gerçek dünyadan. kucaklaştım olmayanlarla, soracaktım nerede evim. duracaktım telaşla etrafı gözlemleyecektim. bana yeni bir dünya lazım.
Melankolizm, uyanıştır.

Kucağımda bir tutam emek. kendim için mi sadece yapılan her şey. kendime bakıyorum da.. bana ait ne kaldı hamurunu yontmadığım. heykelleşiyorum, antik yunan heykellerinden daha yapmacık. görüyorum, mecburen büyüyorum.
Melankolizm, anlamaktır.
2 yudum alkol ile sapıtan yazarlarımızdan biri de "melankolik" imiş... ;)

hakkında uludaggossip'te dedikodular çıkmış kendisinin ne yalan söyleyeyim bu sefer doğru yakalamışlar... içince sapıtıyor bu adam arkadaş ... *
şehir önemli değil, hep yüzde bir tebessüme sebeb olan yazardır..
(bkz: fenerbahçenin şampiyon olup gs nin küme düşmesi/#11389832) ile kahkaha attırmıştır. sen çok yaşa emi!
eğer bu melankolik o melankolikse,
geçen gün, sakladığım bir kutunun içinde, bir sözlük zirvesinde katılanlara dağıttığı dünya tatlısı bir kartı buldum.
ankara'da kanatçı adlı mekanda gerçekleştirilen müthiş zirveydi... yıllar geçti.. ben hatırlamıyorum hatırlatın o günleri bana.. özledim eskileri...
leyla ile mecnundaki yavuz hırsız karaterine fena halde benzeyen yazardır candır. selam olsun.
(bkz: melankolik insan/@thebountyhunter)
radyo uludağ yayınları, yayınlarda türkü söyleyişi, meşhur ve şık şapkası özlenendir.
kesinlikle bunların mıknatısı olan insanlar var.
*
beşiktaş aşkına hayran kaldığım sözlük yazarı.

http://a1201.hizliresim.com/t/z/28t76.jpg

karmayla aşkını yaşatan yazar.
bazen herkeste olan ruh hali.hüzünlü olmak gibidir iyi değildir karamsarlığa iter ama istisna durumlar var ki melankolik olmak bazen bi ihtiyaçtır kendi kendine olur.insan o duygu içindeyken hayata bakış açısı değişir.normal durumda anlayamayacağı şeyi o zaman anlar.
uludağ sözlük birinci gazoz ligi'nin ikincisi için taciz edilmesi gereken bir diğer usta. eski kulağı kesiklerden. bu adamı da mesajlarınızla taciz ederseniz, bu iş olur gençler!
radyo yayınları, gülen yüzü özlenendir.
geceleri, hayatın o pause olma durumunda daha ağır basan duygu durumudur.
an itibariyle, havanın kararması sebebiyle, bir çok bünyeye hükmedebilen duygu durumudur. sevilesi durumdur esasında.
tnk nin 2013 yılı itibariyle çıkarmış olduğu melankoli adlı albümündeki birbirinden içli şarkıları dinleyen insanın ruh durumu.

not: cem adrianın da aynı etkiyi-hatta çok çok daha fazlasını- o derinlere götüren muazzam sesiyle ve şarkı sözleriyle başarıyla yarattığı gerçeği ise tecrübeyle sabit olup; o kirpik hala ben de sevgilimin yeri ise derinlerde çok çok ayrıdır. dinlenesi.

http://video.uludagsozluk...hala-bende-sevgilim-19002
an itibariyle uykusu gelen bünyenin, uykunun etkisiyle, sona erecek duygu durumudur.
tanımı bana uyan bir şey. *
yarım kalmış bir bardak düşün. bu bardağa bakan kişi, bardağın yarısının boş olduğunu düşünüyorsa pesimisttir. yarısının dolu olduğunu düşünüyorsa, optimisttir. o bardaktan alacağı diğer hiç bir yudumun ilk yudumun tadını vermeyeceğini düşünüyorsa melankoliktir. pesimistten de, optimistten de kötüdür.
Bulutlar eksilmesin gözlerinin önünden güneşli günde bile; soğuk hep aklının kıyısında; karanlık, gunün aydınlığına dayanamayıp gri beyaza çevirse gökyüzünü düşünsene . Sonbahar olsa kışı da sürüklese peşi sıra; kalabalıklar etrafdan çekilse yalınlaşsa ortalık, yalnızlaşsak .
görsel
Çocukluğumu geri verin bana.
kendisinden çok başkasını düşünen karanlığı ve bulutlu havayı seven ağlamak için bahane arayan ağlamaktan büyük zevk alan zayıf güçsüz değil aslında ruhsal yönden çok güçlü insanların içinde bulunduğu gerçekliğe verilen isim.

bende bu güruhun parçasıyım.