bugün

insanı karanlığa umutsuzluğa iten ve içki içmeye sevk edebilen genelde yaralı insanların rabet ettiği şarkılardır.
çoğu teoman şarkıları
bob dylan şarkıları örnek verilebilir.
(bkz: düşersem yanarım)
(bkz: iki yabancı)
(bkz: kol düğmesi)
(bkz: sensizlik)
kargo - sonbahar
beni hiç ellere verme
ölümler çıplak gelir
ağaçlardaki düş sevdalarım

düş sokağı sakinleri parçalarıdır.
(bkz: james blunt)
düş sokağı sakinleri - acılar parkı
ve birçok murat köseoğlu şarkısı örnek gösterilebilir.
(bkz: Kolera - Zor iş)
şükriye tutkun- sevin gayrı
küçük yaşta aldım sazı elime.
cem özkan: dön bana
feridun düzağaç: lavinia, alev alev, beni bırakma.
yalın: alışmak zorundayım, yağmur, istanbul benden büyük.
ilhan irem, dus sokagi sakinleri ve son zamanlarda cem adrian bu turde bayrak tasiyicilari olmuslardir. neden bu sarkilar acimiza aci kattigi halde dinlenilir orasi ise tam bir arapsaçı. genellikle herkes tarafindan paylasilan sebepler ise; aciyi paylasacak kimse bul(a)mamak, acinin cok anlasilmaz derecede oldugunu ve anlatacagimiz insanin anlamyacagini dusunmek. dolayisiyla eq katsayisi en yuksek olan sarkilardir. siz yine de dinlemeyin, parca parca torpuler adami...
deniz seki - bu şarkım sana sevgilim
özellikle bu şarkının son cümlesi adamı öyle bi yaralar ki; "bu kadar uzakta olup kalbimde uyuman ne tuhaf"
radiohead - reckoner.
tarkan:yine sensiz
(bkz: tears in heaven)
türkçe şarkı dersen : feridun düzağaç - buralar soğuk.

birde şöyle birşey var : my dying bride - black god.

eğer beğenmediysen aha bunu al : anathema - are you there

zeki müren 'den gelsin sorma ne haldeyim, sorma kederdeyim.
sagopa kajmer - gam tozu.
teomanın tüm şarkıları ama bu aralar(hiç kimse bilmez).
radiohead .
anathema - one last goodbye
anathema - are you there
anathema - better off dead
anathema - flying
anathema - lost control
anathema - angelina
anathema - destiny
anathema - inner silence
anathema - barriers
anathema - far away
anathema - fine day to exit
anathema - a natural disaster
opeth - coil
opeth - face of melinda
portishead - numb
portishead - roads
portishead - the rip
portishead - small
portishead - only you
portishead - over
boşu boşuna- metin özülkü. an itibariyle kralda çalmakta.
serdar ortaç'ın slov şarkıları.
mesela; (bkz: geceler uzun) (bkz: sana uzandım)
Zor iş melonkolia :(
--spoiler--
Sen hiç kendine ağladın mı? Ben çok ağladım uyandığım bu dünyada en çok kendime acırdım,en umutsuz
arkadaşıydım arkadaşların,istiridyenin içinde yaşamaya razıydım,incin olmalıydım. Beni birisi yolda buldu,
baygın halde kenara koydu,çekti gitti işte yeniden yalnızım,kanım yerde kaldı halsizim,gücüm olsa biraz
emekleyerek evime giderdim evimde yine bir ben bir kendim.Kuş kanadım kıymetini kanadı yanınca anladı,
elime bal sürünce cümle arılar elime damladı,karanlığım gecenin karanlığını zevale uğratır,uzun uzun bakma bana
bu hal beni utandırır.Tuhaf olay beni üzen sen teselli veren sen,kurtulmaya da çaban yok ben neyinim?Neden ben?
Kaçıp gitsem uzaklara bilirim beni bulur ne benle mutlu olur ne bensiz huzuru bulur.

Halimi anlayan yok,yaşamak ne zor iş imiş.Halimi anlayan yok arkadaş,yaşamak hayli zor bi zanaat.
Vaktimi benden çalan çok.Kurtulmak ne zor iş imiş.Kurtulmak ne zor iş imiş,vaktimi benden çalan herkesden.
Yer beni ya da sev ya.Ölümler ne erken imiş.Ölümler ne erken imiş.Ya ağlat beni ya da güldür,
tebessüm ne zor iş imiş,tebessüm ne zor iş.

Yürüdüğün o yollara kendi peşinden iz bırak benden başka kim ısrarcı send bu kadar? Ayırt et beni,fark et beni,bardak gibi
kır bırak beni ama bırakma beni.Bırak şu çocukluğu ikimizide yakmak üzeresin,sakladığım sabır tükendi
bende taşmak üzereyim.Nereye kadar dayanacak ha bu kalp?Al kendini git hadi Kolo kalk!Olsun kabul et beni,
her sözünde derya dalgalandı varsın olsun ben bu aşka karşı yüzsüzüm,başım öyle bir döndü sanki başım öldü,
herkes halimi gördü.Ama sen değil!Çünkü senin gözlerin işine geleni gördü ateşe verdim evleri,ağır ağır yürüyorum
ateş içimden çıktı ben ateşten geçiyorum,artık seni sevmiyorum.

Halimi anlayan yok,yaşamak ne zor iş imiş.Halimi anlayan yok arkadaş,yaşamak hayli zor bi zanaat.
Vaktimi benden çalan çok.Kurtulmak ne zor iş imiş.Kurtulmak ne zor iş imiş,vaktimi benden çalan herkesden.
Yer beni ya da sev ya.Ölümler ne erken imiş.Ölümler ne erken imiş.Ya ağlat beni ya da güldür,
tebessüm ne zor iş imiş,tebessüm ne zor iş.
--spoiler--
dinleyeni melankoli denizlerinde boğan şarkılardır.
ilk aklıma gelen nedendir bilmiyorum Sagopa Kajmer'in Baytar şarkısı oldu.
güncel Önemli Başlıklar