bugün

amerikan kaçaklarının kurtuluşa varan ufuklarıdır.
meksikalı insanların geleneksel öfkesi.
tozlu topraklı yollardan gidilen, yarı çöl bir ortam.

(bkz: amerikan filmleri)
haber 7'de yanınlanan kültür sanat ve yanısıra tartışmanın olduğu. tarık tufan, ismail kılıçarslan veee selahattin yusuf'un sunduğu, insanın kendini izlemekten alı koyamadığı (ertesi gün önemli bir finali dahi olsa) cuma gecelerinin vazgeçilmezi olduğunu düşündüren bir program.

ayrıca yılbaşı gecesi ilk defa tv izleme isteği uyandıracak kadar dolu, çoğukez saçma olduğunu düşündüren bu günü umursamayacak kadar açık gönüllü, çok 'neşeli' bir program olduğunu hissettiren 3 arkadaş tarafından sunulmaktadır.
her hollywood starının herhangi bir filminde mutlaka geçmesi gereken sınırdır.
bazı ekşi sözlük yazarlarına göre, uludağ sözlük ün ekşi sözlüğe göre konumu.

bir diğer yorum için:

(bkz: arka bahçe)
haftanın meksikalıları isimli köşelerinde herkesle taşşak geçen kültür programı.

(bkz: haber7)
her program bitişinde şahane kitaplar tavsiye eden. ondan da öte dostoyevski'ye temas etmeden de hiç bir programı sonlandırmayan üçlünün izlenesi oluşumu...

cumartesi tekrarı oluyor...kaçıranlar ağlamasın
(bkz: meksika siniri yoktur az mariachi vardır) *
--spoiler--
(bkz: gün batımından şafağa)
--spoiler--
mehmet efe şiiri. şiirin hikayesi de enteresandır. mehmet efe amerikada bulunduğu 2000 senesinde yazmıştır şiiri ve samsun menşeili yolcu dergisine ulaştırması için hakan albayraka göndermiştir. hakan albayrak mehmet efenin de müsadesini alarak şiiri önce milli gazetede kendi köşesinde yayımlamıştır. yolcu dergisi ise buna hafiften kırılmıştır. işte o şiir:

hep bir meksika sınırım olsun isterdim,
alamancı komşumuzun siyah beyaz tevesinde
kovboylar hep meksika sınırına giderdi
kimse dokunamazdı sınırı geçtiler mi
meksika sınırı isterdim en sevdiğim şairlere
hep hapiste olurlardı nedense
hapis yatmış olurdu yoldaşım gönüldaşım
saf tutmak istediğim namazda omuz omuza
hapse düşersin derlerdi
tutup ciğerimden yazsam
en sevdiğim filim artisi
hapsi boylardı illaki
filmin en güzel yerinde
camimizin imamı
edebiyat öğretmeni
meksika sınırımız olmadığından belki
ortasında dururlardı
en canalıcı lafın
bir damar kabarırdı cümlelerinde
meksika sınırı olsaydı türkiye'min
ondokuz yaşımda sevdiğim kızla
atlar geçerdim sınırı kimse dokunamazdı
yerine gayrettepe'de dayaklar yedim
günlerce uyutmadılar siyasi şubede
şimdi
meksika sınırına iki saat mesafede
tekrarlayıp duruyorum kendi kendime
bir meksika sınırı lazım her memlekete
meksika'nın kendisine de.
haber 7 de yayınlanan şahane program. selahattin yusuf, ismail kılıçarslan, tarık tufan üçlüsünden mürekkep kadrosu ile hoş vakitler geçirmemizi sağlıyorlar sağolsunlar. yalnız tarık tufan daha az selahattin yusuf biraz daha fazla konuşursa iyi olacak.
iktidar taraftarı olup da az rahatsız eden programdır.
tatangaların konuğu olarak 22 mart 2008 sakaryaspor kartalspor maçını izlemek için sunucuları adapazarına gelmiş olan program.
son zamanların en kaliteli geyik programlarından biri.
mehmet efe'nin hayatımızın kırılganlıklarına teğet geçtiği, kaçış noktası olmayanların sıkışıklığı, dar alanda kısa paslaşmalar'ın tıkanıklığı üzerine güzellemesi.

kıstırıldığını hissedenlere bir nevi bir kaçış bileti. ezbere almakta fayda var.
tiryakisi olmaya başladığım haber7 tv deki program...
idamlık bir mahkumun bile sınırı geçmesi halinde özgür olacağı sınırdır.
son zamanlarda tv deki en kaliteli alternatif programdır.
an itibariyle srebrenitsa özel yayını yapan,ve bu günde bu manada yayın yapan yegane programdır. verimli ender yayınlardan birisidir. irkilticidir...hoştur.
artık ülke tv de gösterilmektedir söz konusu program.
(bkz: tarık Tufan)
(bkz: ismail Kılıçarslan)
(bkz: Selahattin Yusuf)
sırpların yaptığı caniliğe, tecavüzlere, soykırım maksatlı vahşetlere karşılık bosnalıların ölçülü, kendine has adil tavrını, sivilleri hedef almayan mert duruşunu özetlerken kullandığı aforizma ile beni derinlere sürüklemiş program;

"bizler katil olmaktansa kurban olmayı tercih ederiz"
programdan bir anektod daha;

-sırplar savaş sırasında merkezi bir binaya pankart asarlar;

"burası sırbistan" diye

-ardından ürkütücü bir direncin sesiz ve derin karşılığı gelir bosnalılar tarafından;

"salaklar, burası postane"
ülke tv de değilde muhafazakar olmayan herhangi bir kanalda yayınlansa programcıların içindeki ukte leri de söyleyeceği program.
güncel Önemli Başlıklar