bugün

kremlin sarayında verilecek konser. konjöktür bizi nereye götürüyor.
20 ekim 2008 trt de yayınlanacak.
dinleyenleri mest etmiş konserdir. ben geç izledim fekat "çırpınırdı karadeniz" i söylemişse şayet bizimkiler çok ihtişamlı olmuştur.
su saat itibarı ile son bulmuş beni benden alan konser olmuştur.
sadece konserden ibaret olmaması, halk dansları ekiplerinin gösterileri ile orkestralara eşlik etmesi ile unutmaz bir akşam yaşatılmıştır.
emeği geçenlere teşekkürler.
müthiş bir konser olmuştur.az evvel ne yazıkki sona ermiş ve bizi üzmüştür.iki ülkenin halk oyunlarıda sergilenmiştir.gidip kremlin'de kemençe çalıp horon da tepmiş olduk böylece.yayında ve yapımda emeği geçen ve düşünen arkadaşlra teşekkürü borç biliriz.evet az sonra Abdülhamit düşerkeni izleyebilirsiniz.esen kalın. *
(bkz: birlikte dostluk konseri)
'2008 rusya da türk kültür yılı' etkinlikleri çerçevesinde moskova da kremlin sarayında birlikte dostluk konseri adı altında gerçekleşen etkinliktir.
mehter topluluğu, 'mehter vuruyor marşı, estergon kal'ası, tavas zaybeği, ney taksim salat-ı ümmiye(sema grubu ile birlikte) şarkıları seslendirdi.
birlikte seslendirilen eserler ise 'nihavent longa, hicaz humayun perşev, kutlama, ceylanım gel gel, genç osman, yine bir gülnihal, ceddin deden ve kalinka.' vs...

muhteşem bi konserdi yüreklerine sağlık...
fenerbahçe ile galatasaray dan ortak bir takım kurmak gibi birşeydi. futbolda nasıl olur bilmem ama müzikte süper oluyormuş.
izlerken bana insanlığın ve insanların ne kadar garip olduğunu düşündürtmüştür. Ulan çok değil daha 100 sene önce biz birbirimizi boğazlamıyor muyduk? Ne oldu şimdi?
metallica ve senfoni orkestranın bir araya gelmesinden bile en fantastik birliktelik.çok da güzel olmuştur.artık bunun ilginçliğini 50 cent ile iskoç gaydacıların aynı sahneyi paylaşması alt eder.
an itibarı ile trt 1 de tekrarı yayınlanmakta olan muhteşem gösteri.
kadıköyde fenerbahçe taraftarının avaz avaz nevizade gecelerini falan söylemesi gibi birşeydir kızılordunun kremlinde ceddin dedeni söylemesi.
hafta boyunca ankara da icra edilmiş muhteşem konserdir.
bir melih gökçek icraati. disneyland bekliyorduk bu geldi.

bir zamanların azılı gomünüst avcısı, sol gelecek figancısının bugünlerini de gördük ya helal olsun.