bugün

yeni sağlık bakanı.
iyi biri mi kötü biri mi bilinmeyen ama sırf recep akdağ gittiği için sevinçle karşılanan yeni sağlık Bakanımız.
inşallah gelen gideni aratmaz.
eski akp edirne milletvekili.
o meşhur muharrem ince videosunda bahsi geçen özel hastane sahibi sağlık bakanıdır.
sağlıkta şiddeti bitirdiği taktirde akpye oy vermemi sağlayacak olan yeni sağlık bakanımızdır.
Mehmet Müezzinoğlu, 9 Ocak 1955'te
Gümülcine'de doğdu. Babasının adı Ali, annesinin
adı Fatma'dır. Tıp Doktoru; istanbul Üniversitesi
Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. istanbul Haseki
Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iç hastalıkları
ihtisası yaptı. Avcılarda bulunan özel bir hastanenin kurucusudur. Avcılar Yardımlaşma ve
Dayanışma Vakfı ve Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı
ve Balkan Medeniyeti Derneğinin Kurucu Üyesi,
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin
Üyesidir. 23. Dönemde istanbul Milletvekili seçildi.
Orta düzeyde Yunanca, ingilizce ve Arapça bilen Müezzinoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.
adını ilk kez sağlık bakanı olduktan sonra duyduğumuz tayyip'in sözü dışına çıkmayacak adamı.
'Hayallerimin yüzde 90'ı gerçekleşti, rötuş yapacağım' demiş.

sonuç: e dostum sen yeni sağlık bakanı demişsin ama bu yine recep akdağ.
(bkz: al birini vur ötekine)
şahin k'ya mı benziyor bana mı öyle geldi.
"sektörün içinden" bir sağlıkçı:
http://haber.sol.org.tr/d...gandasi-ve-erdogan-haberi
görsel
bir hadis-i şerif var. Siz nasıl olursanız sizin idarecileriniz de öyle olur. nasılsanız öyle idare edilirsiniz” (keşfü’l- hafa, 2:31)

diye...

bu adam "süt bankası" saçmalığını işleme sokarak "islam dinin dibini nasıl oyarız" planını işleme sokuyor adeta.

umarım bu saçmalığa kimse katılmaz. ne süt alınır ne süt verilir. zira süt annenin çocuğu ile öz çocuklar islama göre aynı hükümdedir.

recep akdağ'dan çok şikayet ettikte mi bu bela salındı başımıza ayrıca çok düşünmekteyim. birde mezkur hadis-i şerifi.
Süt bankası konusunda gereksiz yere ürkek davranmış bakan. Sen süt bankası açacaksın ne karıştırıyorsun dini diyaneti? Bakanlık olarak bankayı kurarsın; sütü isteyen alır, istemeyen almaz. Yoksa bu yobazlara bakarsan iş yapamazsın.

Kaldı ki, Nisa suresi’nin 23. ayetinde emzirilmeye vurgu yapılıyor. Süt bankasından alınan sütle emzirilme olmayacağına göre, süt annelik ve kardeşlik de olmaz. Bunu anlamak için alim olmaya gerek yok. Açıp okuduğun zaman yazıyor.

Sanki insanlar Kuran’da yazıyor diye günah işlemiyor; haram yiyip içmiyor. Küvezdeki o bebelere süt vermek haramsa, bırakın onun da günahı bana yazılsın be!

--spoiler--
Nisa 23.
"size şunlarla evlenmek haram kılındı: analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikah altında) bir araya getirmeniz. ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. şüphesiz allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir."

http://kuran.diyanet.gov.tr/Kuran.aspx#4:23
--spoiler--
görsel
'' Eskiden Yunan vatandaşı olan Batı Trakyalı Türk, Mehmet Müezzinoğlu , Meriç nehrini yüzerek Türkiye' ye iltica etmesinin ardından, 3 yıl vatansız olarak yaşadı ve T.C. vatandaşı olmayı bekledi. T.C. nüfus cüzdanı almak için bekleyen Müezzinoğlu, şimdi ise bakanlığının birimlerinden Türkiye Cumhuriyeti anlamına gelen TC kısaltmasını kaldıran isim oldu. ''
deniliyor hakkında.

http://www.internethaber....-t.c-hikayesi-520257h.htm
10 yıl önce akp istanbul il başkanlığını yapmıştır.
gezi parkındaki direnişçilerin tedavisini yapan doktorları savcılığa vermiş adam. neymiş hukuki değilmiş. ve bu adam bu ülkenin sağlık bakanı. allah sizin belanızı versin lan. bu ülkede bunu da gördüm ya, yemin ediyorum hiç bir şeye şaşırmam artık. savaşta düşmanın olsa, tedavi hakkı kutsaldır. kaldı ki bu adamlar senin vatandaşın. bir de sorsan müslüman bu.

http://haber.sol.org.tr/d...suc-duyurusu-haberi-74612
twitter hesabındaki bilgilerinde tıp doktoru yazan bakan.
diş ağrımı geçirsin diye tweet attım, adam tıp doktoru olmuş kesin çözümü bulur diye, daha cevap vermedi.
memleketi olan erzurumu bir sağlık turizmi merkezine çeviren recep akdağ dan sonra kim gelirse gelsin arzusunun herhangi bir kimi..
Müezzinoğlu: Vatandaşlar huzurlu olsun. Savaşta silah ve füze saldırısına karşı HUZUR ... Sen bakansan,, vay Türkiye'nin haline ..

Sanki Türkiye'yi bilmiyoruz; HUZURLU olun yeraltı sığınaklarınız hazır ve her türlü gıda ilaç ve doktoru dahi var. Gaz maskeside dağıtmıştık.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/72407.aspx
Sağlık Bakanlığında eski bakana ait bütün izleri silme yolunda hızla ilerleyen taze bakan. Çok cesur çıkışları var umarım başarılı olur.
edirne'de kahvehaneleri, meyhaneleri dolaşarak oy dilenen bakan. balkonda oturan bir vatandaşa "çayınız varsa gelelim," diye sormuş fakat aldığı yanıt "evde çay yok, istemez." olmuştur.

(bkz: qapaq)
(bkz: çay yok bok iç)