bugün

şu dakikalarda ali bardakoğlu'ndan görevi devralan yeni diyanet işleri başkanı.
muhtemelen hem nurcu hem de kürt diyanet işleri yeni başkanı.
ali bardakoğlu'nun görevinden ayrılması sonucu ba$kanlığa gelen ki$i.
tarkan'ı tersleyen yeni diyanet işleri başkanı. malum, tarkan kurban bayramı hakkında "Herkesin bayramını canı gönülden kutluyorum. Çok güzel bir bayram olsun. Olabildiğince az hayvan öldürülsün inşallah. Ben hayata farklı bakıyorum. Ama bazı gelenekler maalesef değişemiyor, keşke biraz değişse. Daha az hayvan öldürsek..." demişti.

mehmet görmez cevabı yapıştırdı "Kimse bize hayvan hakları dersi vermeye kalkmasın."

ayakkabı boyacısı fırıncılık yapmaya kalkarsa bunlar olur.
diyanet işleri başkanı.
sakal bırakarak ülkede islamın ordunun kontrolünden çıktığını, türk milletinin bağımsız olduğunu işaret etmiştir.

hiçkimse de çıkıp kendisine bir şey diyememiştir.

şu anda çok hızlı bir şekilde türkiye'nin her yerindeki imamlar sakal bırakmaya başlamışlardır.
ülke tv de canlı yayında program konuğudur.

daha önceki dandik ve laik hocalara benzemiyor pek.
28 Şubat artığı kuran kursu yasağının maşeri vicdana sığmayacağını söylemiş...

http://www.8sutun.com/Gör...a-karşı-çıktı_113246.html
siirtte cuma namazı kıldırmış diyanet işleri başkanımız.
kadın cinayetlerinin toplumsal değerlerle tezat bir tablo oluşturduğunu belirtmiş diyanet işleri başkanı.
terör saldırılarının milletimizin beraber yaşama azmi ve kararlılığını daha da arttıracağını belirterek, "birlik, beraberlik, huzur ve kardeşliğimizi bozmayı hedefleyen bu saldırıları gerçekleştirenler, milletimizin sahip olduğu kardeşlik ruhu ve iradesi karşısında emellerine asla ulaşamayacaklar ve hüsrana uğrayacaklardır" açıklamasında bulunmuş diyanet işleri başkanı.
''biz sadece şehit olanlara üzülmeyiz. öyle bir inancın ve medeniyetin mensuplarıyız ki, her caninin şahsında, kaybedilen insanlığa da acırız. katillerin şahsında biz kaybedilen insanlığa, insanı insan kılan değerlerin kaybolmasına üzülürüz'' demiş diyanet işleri başkanı.
incelemelerde bulunmak üzere yarın van'a gidecek ardından cuma günü ise van ulu camii'nde cuma namazı kıldıracak diyanet işleri başkanı.
muammer kaddafi'nin tekbir sesleri eşliğinde linç edilerek öldürülmesini eleştirip “zalimleri yargılayamayan mazlumların hukukunu da koruyamaz” demiş diyanet işleri başkanı.
ciddi olarak hayatımda gördüğüm en büyük insanlardan biridir. gerçek bir türk münevveridir. allah onun gibi daha çoklarının yetişmesini bu millete nasip etsin inşaallah..

bugün arafat'da 45 dakikalık konuşması mükemmeldi. insanın içini titreten cinsten, tamamı dolu bir dua idi.

şiddetle seyrini tavsiye ediyorum.

http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=15363
Medreselerin kapatılması yanlış oldu diyerek şakirtleri sevince gark eden kişi.
görsel
görsel
görsel
protokolde 10.sıraya girmesini milletin talebi olarak değerlendirmiş olan diyanet işleri başkanı. hangi talep lan? kime sordunuz "diyanet işleri başkanı protokolde kaçıncı sıraya girsin?" diye? mesela bana sorulmadı, ben millet değil miyim? değilmişim demekki.
görsel
bütçeden 3 milyar liradan fazla pay alan kurumun başkanıdır. Başbakanımız söylüyordu ya tiyatroya ayrılan ödenek 140 milyon gelir 4 milyon diye bir de mehmet görmez'in başında olduğu diyanet işlerinin gelir-gider tablosunu incelesin bir zahmet.
kendi dinine güvenmediği için, bilimi öne süren diyanet işleri başkanı.
yahu bilim, kürtaj yasaklanmasın diyor.
bu adam ise bilim, kürtaj yasaklansın dedi diyor.
sahi o bilimciler, dinci bilimcileriniz olmasın...
görsel
büyük yerden gelen emir sonrası sanki çok da işiymiş gibi heybeliada ruhban okulu açılması hakkında açıklamalarda bulunmuş zaattır. Abi sana ne ruhban okulundan. Sen ruhban okulu açılıp açılmasın diye açıklama yapacak adam mısın! Kaldı ki bu siyasi bir konu. Emir büyük yerden gelince o ne yapsın gerçi. Şimdi kulağa daha hoş geliyor ruhban okulu. değil mi?

--spoiler--
Görmez, Fener Rum Patriği Bartholomeos'u ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin dini azınlıkların hakları, özellikle de Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılması konusunda yıllardır izlediği resmi politikayı eleştirdi, bunun değişmesi gerektiğinin işaretini verdi.

Görmez'in tarihi açıklaması şöyle:
Muadelet esasının, özellikle haklar ve özgürlükler konusunda çağdaş dünyanın üzerinde ısrarla durduğu, muadelet esasının ahlaki olmadığını düşünüyorum. Herhangi bir ülkeye, büyük bir ülkenin sen oradaki Müslümanlara yahut dindarlara ne kadar hak verirsen ben o kadar hak veririm. Yahut, ne kadar haksızlık yaparsan be de o kadar haksızlık yaparım demesini büyük bir ülkeye büyük bir kültüre büyük bir medeniyete şahsen hiç yakıştırmıyorum.
--spoiler--