bugün

13 eylül 2013'de star tv'de başlayacak olan dizi çakması.

the oc'nin birebir kopyası. marissa cooper'ı canlandıracak olan serenay sarıkaya'nın lezbiyen sahnelerini şimdiden merak etmekteyim. *
the o.c. izlemiş, ryan'ı seth'i orijinal haliyle sevmiş olanlar için işkence olur. efsane bir diziydi o, esas kız öldükten sonra bile deli gibi izledik, hatta daha güzel olmuştu öyle.

yerli versiyonunda da çağatay oynamış ryan karakterini. hiç olacağını sanmıyorum, hayır çağatay ulusoy'un güzelliği yeter de bu filmi izlemek için ryan atwood, nasıl diyeyim... çok özel bir karakterdi. o küçücük gözleri bile karaktere mahsus yaratılmış gibiydi... umarım altından kalkabilir.

daha önce dizinin haklarını satın alamadıkları için karakterleri, senaryoyu biraz değiştirip es es diye saçma bir dizi çekmişlerdi, yarım kalmıştı. belki bu daha güzel olur.
beni the o.c ye başlatacak dizi. herkes öyle bir tepki göstermişki merak ettim the o.c'u.
ryan atwood karizması, hırçınlığı bu versiyonda yerini gevşek rahat tavırlara ve kalitesiz serseriliğe bırakmıştır.

the ocyi başından beri böyle güzel güzel severek izlemiş kişiler için alışılması çok zor. hele o karıda summer havası asla yok. marissa da o kadar sırıtkan bir kız değildi hatta üstünde bir kasvet vardı bile denilebilir.

ha o kadar takılma dersen, takılırım kusura bakma, sen evin şekline havuzunun eve açısına kadar çalarsan öbür diziden ben de hata görürüm.
"Koskoca seth cohen ne hâle getirilmiş. adın batsın türk dizisi!" tepkisini verdiğim dizidir.
Death cab dinlemeyen seth cohen mı olur ya.
bari bölüm sonunda honey and the moon'u çalsalar ya.
ilk bölümünden zıçmış olan dizidir. yoğun olmayan trafikte fiat albea markalı polis otosu, porsche boxster'ın dibinden bir saniye olsun ayrılmamıştır. türk polisine mi selam çaktılar yoksa porsche'ye mi çamur attılar bilemedim ama zıçtıkları belli.
çağatay ulusoy un serenay sarıkaya yı götürdüğü dizi, pardon siz onlar oyuncu diyordunuz. sırf liseli kızlar ayy ne tatlı yaaa çokk şkerr yaaa diye yorumlar yapmaları için kurgulanmış dizi. bu yapımlar yüzünden başarılı diziler çıkmıyor, gerçi ezel ve kuzey güney apayrıdır.
yeni dizi yeni fakir oglan zengin kiz hikayesi.
Yine zengin ortamlarinin anlatildigi, hatta anlatilmaktan ziyade baya baya goze sokuldugu dizidir. Cok abartili cok saasali ve cok para harcanmis. Eminim reytingleride yuksektir. Bugun izlemis bulunarak bende reytinglerine katkida bulunmadim degil yani.
Beğendiğim dizi.

Güzel olmuş. Kıyafetler güzel hoş.
Yeter artik ozgun olun calip cirpmayin dedirten dizi. Gerci oc de esas oglanla esas kiz esas kızın sigara istemesiyle tanisiyolardi sigara yasagina uyduklarini belli etmisler ondan bir tebrigi hakettiler.
Lan the o.c.den ne istediniz be diyeceğim dizi hayır birde the o.cdeki çarpık ilişkileri nasıl işleyeceklerini merak etmiyorum değil hani.
yavaş yavaş oturmaya başlayacak dizi. çağatay kardeş biraz daha mimiklerini geliştir.

bu arada orange counrty'E benzetmeye çalışmışlar lan resmen. *
dizi de an itibarı ile bir parti sahnesi vardır ki 70'li yılların yeşilçam filmlerinde tecavüzcü çoşkun'un dans sahneleri daha bir kareografik geldi bana.
buram buram yapmacıklık kokan dizidir. artık türk dizi piyasasının içler acısı haline gerçekten üzülüyorum. hatta ben en iyisi klavyeyi aşındırmadan bu dizinin de sonu 20 dakika dan farklı olmayacak diyerek işin içinden çıkayım. (bkz: 20 dakika/#17637814)
orjinalindeki odaların biçimlerine kadar, evlerin havuzlarının mesafesiyle neredeyse evin mobilyalarıyla herşeyleriyle nasıl bu kadar aynılarını bulabildiklerini merak ettiğim dizi.
ergenliğimin guilty pleasure ını bile bok edebilen bir türk tv rezilliği.
yeni yetme oyuncuları bir kenara bırakıp barış falay ve şebnem dönmez hatrına ilk bölümüne baktığım, ancak fazla tutmayacağını belli etmiş olan dizi. rol yetenekleri sıfırın altında insanlar kullanılarak the o.c. gibi bir dizinin uyarlaması yapılacaksa baştan kepenkleri indirmek gerekir.

yeni bölümüne bakmayacağım zaman kaybıdır kısaca...
seth cohenin bariz türk hali rezalet olan dizi. ryan olmuş aslında çağatay'ı o rolde beğendim serenay sarıkaya'da iyi.
the o.c yi hiç izlemeyen biri olarak başarılı bulduğum dizidir. ilk bölümünü hiç sıkılmadan izledim ve bazı kısımlarına da güldüm. eğlenceli ve akıcı geldi. dizinin orjinali olan the o.c yi izleyen abartısız herkes bu diziyi eleştirmiş. benim gözümde bir kuzey güney olamayacaksa da yine de umutluyum diziden. ha 2. bölümü izler miyim dersen izlerim. yalnız dizi ne kadar tutar bu kadar eleştri altında onu bilemem.
levent yüksel'e ait, türk pop tarihinin görüp görebileceği en nadide albümlerden biridir.
Odalarda eşyaların açısına kadar the o.c. ile aynı olan dizi.
the o.cyi izlemeyenler için alışması daha kolay olacak dizidir.

ancak bu başlığa arka arkaya entry girmemin sebebi gerçekten nasıl orjinalindeki gibi olabilir bütün evler, evlerin odaları, seth in odası mesela, herşey nasıl bu kadar aynı olabilir. marissa cooperın evinin cohenlara olan mesafesi, ryana verilen havuzun ordaki oda, seth in odasının kapısının yeri.

yeni evler mi yaptırmışlar nasıl yapmışlar, koca site mi inşa etmişler bilemiyorum. bu kadar aynı olamaz çünkü hiçbirşey. zaten dizi de orjinalini tutan tek şey bunlar.

yine de the o.c tadı vermeyeceğini düşünüyorum. öyle ölümüne de kötülemeye gerek yok.

hah bir de bir şey daha; the oc de işler daha dirty gelişir. medcezirde, o ryanın annesinin olayını, marissanın arkadaşlarının kızı sarhoşken kapıya anında atıp kaçışlarını, araba çalma sahnesindeki ryana kal gelmesini ve olayları yansıtamamışlar. daha ilk bölümden bunlar sıkıntı, ilerde neler olacak bilinmez.

normalde hiçbirşeyi böyle körü körüne eleştirmem fakat bir diziyi çocuğun odasındaki bibloya kadar çaldıysan, bunları da dogru yapıver.
ben bu sözlüklerde yaşayan cool tayfaya gıcık oluyorum arkadaş.

ekşide bir siki beğenmeme timi burada da ve itüde yandaşları bu ne arkadaş sokayım medcezir çalıntıymış taklitmiş çağatay çirkin serenay çocuksuymuş lan ne kendisiyle ekstra az barışık adamlarsınız.

beğenmiyorsan izlemezsin 3 büyük sözlükte cool takılanlara hiç bir şeyi beğenmeyip karizma yapan daha doğrusu yapmaya çalışan adamlara sadece şunu söylüyorum :

o kadar cool bir adam zaten sözlükte takılmaz bi küçük beyinlerinize sokun.

o kadar cool hiç bir şeyi beğenmeyen ve entellektüel birikimi full olan adamın ne işi var sizin karmanızla bilmem neyinizle o yüzden 3 büyük sözlükte bir siki beğenmeme timleri itici ve yapmacık geliyor bana.

ya bir de nolur amk şu aşağlık komleksinden kurtulun kendinizle bir barışık olun çağatay gayet yakışıklı bir çocuk yani o kadar mı ümitsizsiniz amk geliyosunuz 22 23 yaşında bir çocuğa giydiriyorsunuz bilmem ne.

neyse lan 3 büyük sözlükte bi sik beğenmeme timlerine kafam girsin.
Uyarlamak için iyi bir dizi seçmişler. Tebrik ederim. Ama o.c. nin güzel uyarlanabilmesi için oyunculukların iyi olması gerekiyor bir kere. Çünkü o.c. deki karakterler çok doğaldı. Bizdendi. Sonra dizinin ortamı harikaydı. O havuzlu ev falan. O.c. yi güzel yapan ortamdı yani. Ve tabiki müzikleri... Şu türk dizileri müzik konusunu bir halledemediler gitti.(Yaprak dökümü dışında.) Bölümlere müzikleri iyi yerleştirip sahnelere güzelce uydurabilseler ve tabi iyi müzik bulabilseler gerçekten güzel olacak bizim için. Demem o ki the o.c. gibi şahane müzikler kullanan, sıcacık, samimi bir diziyi uyarlayıp ona yakın etkiyi almak kolay değil. Ama yapımcıların tek amaçları reyting olduğu için basite kaçıyorlar işte.