bugün

az önce anayasa komisyonundan geçmiş maddedir. seçilmiş 550 kişi, seçilmiş tek bir kişiye kendilerini feshetme yetkisi veriyor. hayret uyandırıcı.

(bkz: ileri demokrasi)

http://www.ntv.com.tr/tur...di,-Lhp3wBVmEixKOuzV3JrrQ
Biat ta rakip tanımayan, milletin kendisine verdiği yetkiyi, bile isteye başkasına devreden, o koltuğu iki dakika bile haketmeyen, wc kapısında bekçilik yapamayacak kişilerin kararıdır.
görevimiz tehlike filmi gibidir. (bkz: bu meclis 5 sn içinde kendi kendini imha edecektir)
Oyle bir yetki verilmez lan. Milleti mi trolluyonuz yoksa bunlar hakkatten kafayi mi yedi?
Kaynak gosterin aq.

Budut: okuyacam su yaziyi mk. Meclisi tek kisinin fesih hakki en son birinci mesrutiyette vardi, o da padisahtaydi. Zaten o hakkini 1 yil sonra da kullanmisti ya, her neyse?..

Bu hakki birine verirlerse, eski totaliter rejimler resmen geldi demektir.
Direk masa altı yapsınlar o zaman.
demokrasi diyerek feryat figan kendini parçalayanların ne ölçüde ikiyüzlü olduklarının çıplak gözle seyredilmesine olanak tanıyan durumdur.

her şeye halk karar verecekse meclisi tek kalemde fesih yetkisinin bir kişide toplanması nedir? memleket yedi düvelin işgaline karşı koyarken bile bu tip tek adamlıktan uzak durmayı seçmiştir.

akp seçmenleri demokrasi bayramlarını kutlasınlar artık. demokrasinin olmadığı ülkede bayramı ne iş ?
atılmış doğru bir adımdır.
bu gerçek mi geçti mi cidden bu madde vay aliminyum dedim olduğum yerde.
aynı onun yanında zamanda mustafa atatürk'ün bile sakarya savaşı öncesi meclis adına geçici olarak aldığı ve o büüyük kurtuluşa kadar yalnızca 4 defa (yazı ile dört) uzatılan baş kumandanlık yetkisini almaktır.

bu toprakları bu toprakları kokusunu yağmurunu börtü böceğini kuşunu dağlarını insanları seven tüm yurtseverlerin
bu rejim değişikliğine sonuna kadar karşı çıkmaları gerekir. bu ülke geri dönüşü olmayan bir yere manevra yaptırılmak üzere.

ve saptırılmak istenen yolun sonu uçurumdur.
helal olsun komisyona bonzaiden daha zararlı madde yapmış.
meclisi feshiyle meşhur padişahımızı akıllara getirmiştir. istanbul da işgal edilirse, tam osmanlı'ya döneceğiz. hamdolsun.
Oh oh gecsin. Hayirlisiyla bi gelsin su referandum. Gule oynaya gidip basicam evete. Bu millet haketti basina gelecegi.
bu yetki padişah yetkisidir. günümüzde kendi partin çoğunluğu ele alana kadar istediğin kadar feshedibilirsin ''istikrar'' gelecek kisvesi altında. zamanında abdülhamit in meclisi mebusan a yaptıklarını bir hatırlayın bakalım.
Karşılıklı fesih yetkisidir. Meclisteki vekillerin 3/5'inin oyuyla da cumhurbaşkanı feshedilebilir. Ayrıca meclis veya cumhurbaşkanından herhangi biri feshedildiğinde ikisi de feshedilmiş sayılır ve ikisinin de seçimleri yeniden gerçekleştirilir.

Yani sadece birini feshetme yok. Feshediliyorsa hem meclis hem cumhurbaşkanı birlikte feshediliyor.

http://www.ntv.com.tr/tur...di,-Lhp3wBVmEixKOuzV3JrrQ
comarlar resmen demokrasi diye diye padisahligi getirdiler. yakinda "biz demohrat demedih demirhirat dedik" derler olur biter.

padisahim cok yasa?
Egemenliği elinde olan halkın, seçtiği 600 milletvekilinin başkan tarafından devre dışı bırakılmasına ilişkin maddenin komisyondan geçmesi halidir.

Yani egemenliğimizi elimizden alıp bizleri kendine para kaynağı yapan sistem. Haklarımızı elimizden alıyor la herif, resmen tanrı hakları istiyor adam.
Amk gitsinler meclis imparatorluğu adıyla devlet kursunlar boş bi arazide bitane çadır bide harem tmmdır ne bok yiyolarsa yesinler, abdye demokrasi getirme fırsatı doğdu yine
sonun başlangıcı vatana millete hayırlı olsun!!!
kısacası: bana biat etmeyen meclisi feshederim yenisini kuramımım.
yine mi biat etmediler yine feshederim ta ki kayıtsız şartsız bana tapana kadar ben bu meclisi kendi profilime göre ayar çekerim.
ulan oyuncak ettiniz ülkeyi...
Milli irada, Milli irada diye meydanlarda söz söyleyenlerin, milli irada ile seçilmiş 550 milletvekilinden oluşan TBMM ni 1 kişinin fesh etmesi nasıl milli irade oluyor.

Hani Anayasa Mahkemesini eleştiren RTE bunu hatırlasın.

Milli irade ile seçileni atanan 12 kişi nasıl kapatır diye bağırıyordu.
kendi sonunu getiriyor birileri. ama kim. Ülke mi? Cb mi? Meclis mi?

birilerinin sonu geliyor.
saltanat diye buna derim. helal olsun.
durmak yok, yola devam!
hedef 2053...
Bu ileri demokrasi ne harika bir şeymiş yahu. insan gerçekten hayret ediyor.
Halka "ben bu seçtiklerinizi beğenmedim. Yenisini seçin" demektir.

işte milli irade.
tek taraflı fesihtir. senin tek başına fesih şansın olacak, karşı tarafta bulunan 550(yeni yasayla 600) amelenin örgütlenip seni feshetmesini bekleyeceksin öyle mi? hayır. böyle bir girişim oluştuğu zaman kendi fesih yetkini karşılık olarak kullanırsın, sen sağ ben selamet.
tayyip 2003 yılında ırak tezkeresini meclisin red etmesini unutamadı, hazmedemedi.

meclis sıkıysa bundan sonra red etsin bu tür tezkereleri de görelim.

tanı: vekilleri başkanın maaşlı memurları haline getirecek anayasa değişikliği.