bugün

sözlüğe ciddi anlamda birşeyler katmaya çalışan, yazarken kafa yoran, vakit ve en önemlisi emek harcayan, saygı duyulması gereken yazarlardan birisi olduğunu düşünüyorum. kendisiyle sohbet etme şerefine nail oldum, bu seviyedeki bir sözlükte böyle donanımlı, bilgili bir insanla karşılaştığınızda boş yere yazan amaçsız bir insan olduğunuzun farkına varıyorsunuz, bu durum kötü hissettirmiyor kesinlikle, bilgisiyle ezen ukala bir insan değil yanlış anlaşılmasın lütfen, sadece o yazarken sizin yazacak pek bir şeyiniz olmuyor, elinizi çenenize dayayıp hayranlıkla yazdıklarını okuyup keşke hep yazsa okusam diyorsunuz o kadar.
Sözlükte, değerli ve samimi bulduğum yazarlardan bir tanesidir. Tekrar Geri dönmesine sevindim. Ayrıca vefalı bir dosttur.
Çok iyi felsefe bilen, sözlüğe faydalı kaliteli bir dost yazar
Selam olsun yazarı.
kendisi hem iyi bir sözlük yazarı hemde iyi bir dosttur. kendisini sever sayarız. ayrıca sözüm vardır, istanbul'a gelirse gezdireceğim kendisini.
görsel
ekimden beri sürekli izin alıp 1-2 günlüğüne geri dönmüşlüğüm oluyordu. işte yine bir gün izinliyim... sözlükte girişsiz dolaşırken anasayfada bi' entrye denk geldim. hoşuma gitti yazdıkları. küçük kardeşli falandı. öyle hatırlıyorum. net değil. profilini ekran görüntüsü aldım. dönünce takiplerim dedim. sonra döndüm, hesabına girdim ama takip etmedim kendisini. çıktım sayfadan. sonra tekrar izinlendim gittim zaten. bu aralar döndüm yine 1-2 günlüğüne, galerimi kontrol ederken hesabın ekranıyla karşılaştım. takip edeyim dedim. bir de ne göreyim! silmiş kendini gitmiş. sonra bu hesaba denk geldim. halikarnas davulcum var benim. aslında hepimizin ama en çok ben sahiplendim. sordum ona biliyor musun diye. biliyormuş. mechulkull ismiyle geri döndü o dedi. ben zaten ona sormadan takiplemiştim. sonra nick altını okudum. sahi o'ymuş.
her neyse.

sevgiler mechulkul, tekrar hoş geldin.
girdilerini keyifle takipleyeceğim bundan sonra, burada bulundukça.
Felsefe ile haşır neşir olan kalemi kuvvetli kaliteli bir yazar. Selam olsun.
görsel
Sozlukte yazilarini takip ettiğim sevdiğim bir yazar. Iyidir yani devam.
Sözlüğe çok şey katan çok sevdiğim, hep seveceğim kaliteli yazar dostum. iyi ki var denilecek muhteşem biri.
(bkz: düşünen kul)

Emek vermiş buraya.
Değerli yazar.

Okuduklarımı toptan oyladım.
kitap yazmak için tire(-)yi öğrenmesine ihtiyacı yok. bu işi zaten parayla imlacılar yapıyor. o yazsın, tiresiz de okuruz.
Sözlüğün en kaliteli yazarlarındandır. Severek okuyoruz.
Severek takip ettiğim bilgili bir yazar.

Bana çok samimi geliyor. Bol bol yazsın içimizi ferahlatsın.
çok kibar bir yazar. arada yazılarına denk geliyordum ama çok da dikkatli incelemiyordum. bugün biraz okuyunca oldukça bilgili, yazmasını bilen bir yazar olduğunu anladım. kendisini bu saatten sonra büyük keyifle, bazen de hüzünle takip edeceğim.

kalemin daim olsun değerli yazar.

Edit: altta saçmalayan yazar için. Överim kardeş, hakedene hakettiğini vermeyelim mi?
görsel
felsefeyle ilgilenen bir yazar.

arkadaşlar tek l ile yazılıyor bu yazarın nick'i. entelektüel, lütfen buna dikkat edelim.
hegelci bir sözlük yazarıdır. hegelyan mı demeliydim. hegelist?

http://s2.quickmeme.com/i...3f5004dd123a04ba695ad.jpg
şu mecrada gerçekten bir şeyler için çabaladığını gördüğüm nadir insanlardan. kendi bildiklerini insanlara öğretmeye çalışıyor, trollük yaparken bile bilgilendiriyor.

üslup bakımından zaten pek bir sıkıntısı yok. yazdığı o ağır konuların bile ne kadar anlaşılır olduğuna bakın. üslubunun, kendini nasıl okuttuğunun farkına varın.

sohbet bakımından da aynı şekilde. samimi, kafa dengi bir insan. ne olduğunuzun, neyi savunduğunuzun pek bir önemi yok, sizi olduğunuz gibi kabul ediyor, geçmişinizi kurcalamıyor.

ayrıca yakışıklı bir yazar. gördüğüm için rahatlıkla söyleyebilirim bunu.

kalemin daim olsun değerli yazar. seninle tanıştığıma o kadar memnunum ki.

sevgi ve sefaletle!

not: gelecek tepkileri hesaba kattığım için söyleyeyim: nickaltı yalayıcısı filan değilim. samimi düşüncelerimdir.
Hayatımda gördüğüm en iyi insanlardan biri. kalbi tertemiz böyle ne bileyim o kadar iyi bir insan ki.. Yakışıklı mı yakışıklı muhteşem bir insan.. muhteşem bir yazar. çok çok iyi bir dost.. bu adamın iyisi yoktur hep çok iyi hep en iyidir. hep muhteşemdir. iyi ki var. hep varolsun.. seviliyosuz reyis..
Gelecekte yazdığı kitapları zevkle okumayı umduğum yazar kardeşim. Bir ara ileride kitap yazmak istediğini söylüyordu. Hiç okumak istemesem bile kendisi için okurum.
(#35728150)

Hangi ateist genel görelilik kuramı... şeyleri biliyor demiş.

iyi de zaten bu kuramı ortaya atan kişi bile ateist *
görsel
Evet. Tam olarak bu. Müthiş.

Olumsuz eleştirenler bile yararlanıyor, yazdıklarından. Ki zaten bu platformda önemli olan bu. Geri kalanını işin içine sokmanız, gülünç..
Eğer bir iz bırakmadan terk ederse kendisini asla affetmeyeceğim. Ne bu veda ya? Sen kendini silersen ben de silerim.