bugün

mvab olarak da bilinen mfo nun super bır sarkısıdır sozlerı su sekıldedır:

gülmüyor yüzüm hayat zor oldu
güller susuz kurudu soldu
tövbe ettim gene bozuldu
yüreğim yanar
mazeretim var asabiyim ben
eskidim belki gönül yoruldu
aşık oldum soru soruldu
affet beni kırdım istemeden
yüreğim yanar
boş laf bunlar hepsi bahane
halim ne kötü ne şahane
nedir bu böyle aynı hikaye
suç kimde? neden böyle...?
üzdün yeter üstüme varma
soru sorma biliyorsun; mazeretim var
boş konuşma görüyorsun asabiyim ben
kızların regl donemlerinde sürekli soylemeleri gereken sarkı.
sürekli kodum mu oturturum modunda dolaşan bireyler için yazılmış şarkı..*
alt yapısına hasta oldugum sahane bir mfö şarkısı.
asabi olanların ekmeğine yağ süren bir mazerettir
şahane, harika, mükemmel mfö şarkısı canlı dinlemeye doyulamayan bidaha, bi daha, bidaha diye bağırtan şarkı.

sinirli bir insanın çevresindekileri uyarmak amacıyla söyleyebileceği ve söylerkende rahatlayacağı şarkı.
mfö'nün en sıkı albümlerinden biri.
(bkz: agresifim kompleksliyim eksi sözlük yazariyim)
hayatta halinin ne kötü ne de şahane olmayan, hep aynı hikayeleri yaşaması sebebiyle hayatta farklı renkleri göremeyecek durumda olan tek kişinin ben olmadığımı piyasaya çıktığı dönemde bana öğretmiş olan şarkıdır. bu şarkı sayesinde hayatın bu monoton akışının aslında gayet doğal olduğunu kabullenebilmiş ve bu sayede belki de hayata bağlanmışımdır. asabi hallere büründüğümde kendimi tanımlamak için başvuracağım sözlere sahip olması da ayrı bir özelliğidir. ancak tüm hoşluğuna rağmen bu şarkı sabah uyandırma melodisi yapılmamalıdır, zira sözleri her sabah kalkmayıp biraz daha uyuma hevesinde olan miskin bünyeye yatmaya devam etmesi bakımından bahane sunmaktadır...
mfö'nün ,grup olarak, 90'lı yıllarda, imza attıkları son albümleridir. aynı zamanda albümleriyle aynı ismi taşıyan şarkılarının da adıdır.

mvab (mazeretim var asabiyim ben) (raks müzik, 1995)

01 Mazeretim Var Asabiyim Ben
02 Allah Allah
03 Sakın Gelme
04 Belalın Oldum
05 Leylayım
06 Ağlamadan
07 Acaip Haldeyim
08 istedim
09 Para Gelince Aşka
10 Bilmem Nedendir
11 Rüyalar
özellikle müziği, düzenlemesi, ve de vokallerindeki uyum tahtasındaki son nokta ile, her türlü kafa yapısında kendisini dinlettirebilen nadir şarkılardan birisi olan mfö şarkısı.. aynı zamanda, sinan çetin'in çekmiş olduğu bir klibi de vardır bu şarkının, trenin içinde geçen..
(bkz: mfö).
`boş laf bunlar hepsi bahane, halim ne kötü ne şahane
nedir bu böyle aynı hikaye suç kimde neden böyle ???????`
hormonal durum anlatır.

üzdün yeter
üstüme varma
mfö klasiklerinden olup derin manalar ifade eden, hunililere yazılmış orjinal parçadır..
hormonal durum anlatir.

azdin yeter
ustume varma
yillar yili; annemden bana ve babama, benden cift bukum calisanlarindan ayten'e ve sengunler suthanesinden ayla'ya, babamdan ise sivas'ta vatani gorevini yaptigi muhabere alayindaki komutani, mezartasi hilmi'ye gelen sarki. (bkz: tum sevenlere gelsin)
6. nesil yazar. öncelikle hoş gelmiş.
izmir için zirve organizatörlüğüne el atmış yazardır ayrıca.
(bkz: bi otur soluklan yiğidim)
kim bilir, belki de v for vahdettin. ben bilirim.
tebdili mekan olmayan değişiklikte de hayır olacağını göstermiş izmirli müslüman.
--spoiler--
Seni dağladılar, değil mi kalbim,
Her yanın, içi su dolu kabarcık.
Bulunmaz bu halden anlar bir ilim;
Akıl yırtık çuval, sökük dağarcık.

Sensin gökten gelen oklara hedef;
Oyası ateşle işlenen gergef.
Çekme üç beş günlük dünyaya esef!
Dayan kalbim üç beş nefes kadarcık!
--spoiler--
tektir.

ve sürekli olması gerekendir.

ayrıyetten,

(bkz: noti) *
ismi her sol frame e geldiğinde doğrudan metallica çağrışımına neden oluyor.

yazarlık vasıflarını bilemem, ama nick süper.
(#5601581) entrysinde

- "benim karşıma, bilmediğiniz konularda ahkâm keserek ve içinizdeki histerik feministe güvenerek çıkmayın ki sikmiyim izzet-i efsanenizi makatından..." demiş yazardır.

ata-erkil kültürle ve ata-erkil din ile yetişmiş birisi olarak objektif bakamazsın sexism konularına. yaptığın her yorum ve savunduğun her düşünce taraflı olacak ve hiçbir değer taşımayacaktır.

bilmediğiniz konularda ahkam kesiyorsunuz diye kötüleyen biri olarak eminim ki psikoloji hakkında edindiği tek bilgi lisede okutulan kitaplardan ibarettir. arkadaşım sen insanların hangi konularda eğitim aldığını biliyor musun da cahillikle suçluyorsun? tüm bilgelik sıfatını bir tane arapça kitaptan mı güç alarak savunuyorsun? merak ediyorum ne seviyede psikoloji bilgin var. kadınların sosyal ve kişisel psikolojisini, kadın gelişimi hakkında bir tane psikoanaliz okudun mu?

peki biz kuran ı okuduk mu? evet defalarca farklı kaynaklardan. biz tüm dinler tarihi ve tüm mitolojileri okumak zorundayız, insanların tanrı bakış açısını anlamak için. biz sadece 1 tanesine saplanıp diğerlerini inkar etmiyoruz. anlamak için objektif olmak gerekir, takip etmek için ise taraf tutmak.

histerik feminist düşünceye sahip kişiler varmış. feminizm; ata-erkil toplumlar tarafından sömürülen ve özgürlükleri kısıtlanan kadınlara eşitlik sağlanması için oluşturulmuş bir düşüncedir. zaten eşitliği bozan sömürücü kişiler erkekler, neden histerik bir olgu olsun ki bu? buna hakkını aramak deniyor. özgürlüklerini geri almaya çalışmak...

ayrıca son ve en önemli olarak bizim hiçbir şeyimizin makatını sikemezsin çünkü yüce allah eşcinselleri, savunduğunuz özgür irade kavramına 'tecavüz' ederek, felaketlerle katletmiştir. yani kullandığın cümleleri bir daha düşün. makat ile ilgili tüm fantazilerini senin tanrının yasakladığını unutma.
Sizin atatürk'ünüz size benim ki bana demiştir. Bencede doğru demiştir. Zira chp'nini ve onun çizgisine yakın olanların atatürk'ü tarihle bağdaşmamıştır hiç birzaman. Atatürk'ü sevmek ya da benimsemek zorunda değildir kimse ama saygı duyulur. #5601650 bu entrysinde hakaret göremiyorum atatürk'e karşı aksine iyi okunulursa sonlara doğru ''köylü milletin efensidir.'' sözünü benimsemek gerektiğinden dem vurmuştur ama düşünene!
Kendisine katılıyorum onların inandığı atatürk benim atatürk'üm değil. YAni sizin atatürkünüz.