bugün

böbrek taşına çok iyi gelen bitkisel özdür.

maydanoz suyu çok iyi gelir. ama iğrençtir tadı o ayrı mesele.

malzemeler:

bir tutam maydanoz
bir tencere
1 litre su
ocak
bardak
varsa burun tıkamak için mandal yoksa eliniz de olur.

yapılışı:

tencerenin içine suyu koyun
biraz su ısındıktan sonra içine maydanozları saplarıyla beraber atın.
su kaynayıncaya kadar bekleyin
su kaynadıktan sonra kısık ateşte bir 10 dakka dursun
su maydanoz özüyle sidik rengi kıvamına geldiğinde ocağı kapatın
bardağa boşaltın
sıcak servis yapın
öğüre öğüre için.
allah düşmanımın başına vermesin dediğim içecek.
içenlerin kesinlikle farklı bir ırk olduğunu düşünüyorum. arkadaş bir şeyin tadı, kokusu, bu kadar kötü olabilir mi.
iyi olan tek tarafı rengi. sapsarı namert.
lahana suyu kadar olmasa da , uzak durulası içecek.
böbrek taşı düşürmeye faydalı içecek.
kadınlar için kesinlikle faydalı. özellikle adet dönemlerinde, şişkinliği atıyor, vücudun rahatladığını hissediyorsunuz. günlük yapılmalı, öyle bir tencere kaynatıp şişelere koyup her gün içerim ile olmuyor. soğuyunca mide gerçekten kaldırmıyor. sıcakken öyle değil, herhangi bir bitki çayı gibi içiyorsun. ilk birkaç içişimde elmadan destek aldım. ama şimdi, akşamları kaynatıp içiyorum. sigara içenler kesinlikle içmeli.
hamile kadınların kesinlikle kullanmaması lazım. ne suyunu içmesi, ne de kendisini yemesi asla tavsiye edilmiyor, zira bebeğin düşmesine sebep oluyor.
2 3 gun icip sonra bi sabah uyandiginizda sag gozunuzu sismis bulmaniz, ondan sonraki sabah daha cok sismis dahaki sabah sag gozunuzu acamamaniz, apar topar doktora gitmeniz ve maydanoza alerjiniz oldugunu ogrenemenize yol acabilecek igrenc tadi olan su.
Tadı o kadar da kötü değildir ama alışmak lazım. Baya yararlıdır.
böbrek ağrısına iyi geliyormuş. denedim ama bi faydasını görmedim. *
göbekten aşağıda gerçekleşen tüm sorunlar için birebir.

şu an çişimi ederken yanıyom ve bunu içiyom umarım bi kaç dakkaya yararını görürürm yoksa ölücem.
hamileleiğin erken dönemlerinde içilmesi tavsiye edilmeyen bir bitki çayıdır. kanalları açıp iltihap söktürücü özelliği düşük riskini arttırır.

aynı şekilde doğuma yakın dönemlerde de içilmesi tavsiye edilir. kanalların açılmasıyla doğumu kolaylaştıracağı söylenir.
rengi güzel, tadı leş ama şifa niyetine mecbur içilen sıvı. soğuduğunda tadı daha bir leş olur. içemediğiniz noktada shot yapmanız tavsiye edilir.

temel olarak iltihap söktürür, vücuttaki ödemi atar, zayıflamaya yardımcı olur.
(bkz: acı)
Bunun suyunu içerek değil de blenderdan su, maydanoz azıcık limon ile geçirilerek içilenini daha içilebilir buluyorum.
Zayıflatma sebebi attığı ödemdendir.
allah içmek zorunda bırakmasın denilen içecek.
Zayıflamak için lahana suyu içmişliğim var. Gerçekten zayıflatıyorsa bunu da içeriz artık.
Idrar yolu enfeksiyonu olanlar icsin kesin çözüm.
Sogan kurunden kotu degildir. O daha igrenc.
kilo vermede işe yarar.
cildin canlanmasına yardımcı olur.
Ölümsüzlük iksiri deseniz içmem öyle iğrenç.
maydonoz, yarım limon ve bir bardak suyu blender da karıştırıp sabahları tok karnına içerseniz yağ yakar ve zayıflatır.
* m suyuyla eşdeğerdir.
Limon da ilave edilebilir.
Bu çileyi çekeceğine git normal ye daha.

aynı etki.
bi ısırgan suyu değildir.