23 nisan 2014, çarsamba
2314 başlık

mavi kapak kampanyası

1. 88
    --spoiler--
    dünya engelliler merkezi genel başkanı nedim kılıç, " ilk kez stanbul ataşehir belediyesi ile işbirliği yapılarak, dünya engelliler merkezi olarak edirne'den kars'a bütün duyarlı insanlarımıza duyurmak amacıyla tane tane kapak toplamaya başladık.geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak, bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere tekerlekli sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir.buradan kars'taki bütün kurumlara seslenerek kapak toplama kapsamında yardımcı olmalarını rica ediyoruz " dedi.ayrıca kılıç kampayanın amerikalı sivil toplum örgütü tarafından desteklendiğini ve şimdiye kadar yaklaşık 3.500 kapak tekerlekli sandalye dağıtıldığını belirtti.
    yolda yürüyorsunuz bir pet şişe gördünüz (markası kesinlikle önemli değil herhangi bir marka olabilir) eğilin ve kapağını alın.evinizde bir torbaya doldurun.100 tane 50 tane 500 tane nekadar olursa... bir engelliyi mutlu etmiş olucaksınız.çorbada sizinde tuzunuz olacak.unutmayın her 1000 kapağa 1 tekerlekli sandalye verilecek.ve şunuda unutmayin: her sağlikli insan (bizler) bir engelli adayidir.

bir çok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi alamıyor dışarı çıkamıyor deniz kenarına gidip martıların denizin üzerinde nasıl süzüldüklerine şahit olamıyor.bütün gün evde kalıyor.ben bunu bizzat çok yakın bir dostumda yaşadım.onların durumu çok zor.bakın evden çıkamıyorlar.bizler 3 gün evden çıkmadığımızda nasılda sıkıntı basıyor.oysaki onlarin hayatlari bu.yolda gördüğünüz pet şişe kapaklarını toplayın bir iyilik yapın.yarın bizimde engelli olmayacağımız ne malum ? şimdi biz yardım edersek o zamanda bizlere yardım eden çıkar.biraz duyarlı olalım ve mavi kapaları biriktirip bir engelli kardeşimizi de olsa sevindirelim.

gelelim kapakları nasıl toplayıp ulaştıracağınıza ;

kars dolunay engelliler derneği'ne verebilirsiniz.

bulundugunuz ilde/ilçede bu konuda gönüllü olarak kapakları sizin adınıza gerekli yerlere ileten yer bulunabilir.buralara verebilirsiniz yine bu yerler/kurumlar kapakları sizin adınıza gerekli yer olan kars dolunay engelliler derneği'ne ileteceklerdir.

ulaştıramadığınız kapaklar için_(0216-570 50 99) alo çevre hattı’ndan bilgi alabilirsiniz.

kampanyanin son tarihi 30 aralik 2010'dur.
    --spoiler--
  2. 66
    engelliler için tekerlikli sandalye ve ihtiyacı olacak diğer malzemeleri sağlamak için başlatılmış kampanya.
    heyhat kimsenin haberi olmadığı kampanyadır.
    bugün yollara düştüğümde 2 saat içinde 185 kapak topladık *
    fakat kimseler bilmiyordu ve neden topluyorsunuz sorularına cevaplar verdik... ben sana söylersem sende öbürüne söylersin umuduyla açılmış başlıktır. maddi bir destekten öte onlar için bir şeyler yapıyor olmanın mutluluğuyla keyif alınası kampanya...
    arkadaşlar 10 kapak da 10 kapaktır.
    kapakları toplarken bir ara nerdeyse su içinlerin enseden tutup kapakları alalım beyler diyecektim. zor tuttum kendimi bu kapak toplama işi bunuda yaptırıyor insana...
  3. 44
    hepimizin her an başına gelebilecek,saniye farkıyla yaşamımızın değişeceği durum..yaşayabiliriz ama engellerimiz olabilir.enteresan olan bu tür sitelerde hep duyarlı insanlar olduğunu düşündüm ben.bu tür kampanyalarda eli hemen taşın altına konur diye bildim.ama bu başlığa girince sadece 2 yazı olduğunu görmem çok şaşırttı.yine de geç değil.hala çok fazla şey yapılabilir.herkes duyduğunu okuduğunu yanındakine söylerse 1 ayda şaşırtıcı sonuçlar olabilir.buyrun bu da başlığı :

http://www.facebook.com/#...t.php?eid=149019225136948
  4. 33
    ara ara birşeyler yazıp solda başlık olarak görünmesini istiyorum bu cümle sadece onun için *
    hatta sonraki günlerde sadece kelimelik mesajlar da gelebilir ..
  5. 33
    kesinlikle desteklenmesi gereken bir kampanya.

unutmayın ki evden dışarı çıktığınızda başınıza ne geleceğini kesinlikle bilemessiniz ve bu kampanyadan bir sonuç bekleyenler arasında olabilirsiniz.
  6. 22
    benim 10 olmuş şimdi saydım. az yoktan iyidir diyerek devam ediyoruz.
  7. 22
    500 kişilik bir yurtta gerekli duyarlılık saglanırsa günde bir sandalye alınabilen kampanya.
    Zira olayı abartıp veya beyin eksigi olan insanların makara amacıyla damacana kapagını da kampanyaya katması.
  8. 11
    son tarih 30.12.2010 dur.
    tarihin uzatılmasını istediğimiz kampanyadır.
  9. 00
    Harika bir kampanyadır. Biz dershane öğrencileri ve öğretmenleri olarak kapak biriktirdik . Bu kampanyayı her zaman destekledik . inş devam eder bu kampanya.
  10. 33
    elimden geldiğince desteklediğim kampanya. *
  11. 22
    2011 yılı sonuna kadar uzatılan kampanya *
  12. 00
    çoğu üniversitenin spor salonunda bir koli hazır beklemektedir. gidin atın o koliye bir iki tane kapak.
  13. 11
    mahalldeki çocukları çikolata karşılığında mavi kapak toplamaları için örgütlediğim ,elimden geldiğince dahil olmaya çalıştığım güzel düşünülmüş olan engellilere yardım amaçlı düzenlenen kampanya..
  14. 22
    sadece mavi kapak gerekmiyormuş. diğerlerinide toplayın affetmeyin.
  15. 00
    denizli'den bir köpeğin katıldığı kampanyadır.
    (bkz: denizli de mavi kapak toplayan köpek)
  16. 00
    ulaştırma sıkıntı yaşayan arkadaşların özel mesajla bana ulaşabilecekleri kampanya. detaylı bilgiyi atarırım mesaj atanlara.

yanı sıra sadece mavi kapak değil tüm plastik kapaklar oluyor.
  17. 00
    bilinen yanlışlar ve bilinmeyen doğrular için;
    http://blog.milliyet.com....amp;ref=milliyet_anasayfa

umarım 2012 de devam eder.
  18. 00
    güncel tutulması, gerekli ilginin gösterilmesi gereken kampanyadır.
  19. 00
    okullarda da bu kampanya için özel kutular konmaya başlamış olması sevindirici bir durumdur. keşke sokaklara da konulsa da yerlerde gördüğümüz mavi kapak oranı azalsa.
  20. 00
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/186884/+
  21. 22
    tanım

sadece mavi kapakları kapsamayan kampanyadır.

bütün kapakları toplayalım. renk ayrımı yapmadan...
  22. 00
    Insanlığa atılan büyük adımdır.
  23. 00
    (bkz: 250 kilo kapağa bir tekerlekli sandalye)
  24. 11
    rengarenk kapaklarla devam eden kampanya. benim de köpeğimi gezdirirken bol bol her renkten kapak toplayıp destek olmaya çalıştığım kampanyadır. bazı insanların bilmemesinden kaynaklı olsa gerek, kimi zaman garip ya da kınayan bakışlara maruz kalabiliyorum. yedim sanki kapağı, çantamıza atıyoruz altı üstü allam yareppim.
  25. 00
    insanliga atilan buyuk bir adim oldugu dogrudur: https://p.twimg.com/AuPYy6bCAAAiDwJ.jpg:large
mavi kapak kampanyası ile alakalı başlıklar