bugün

her türk gencinin yaşadığı durumdur. sebebi matematiğin belli bir dönem sonunda sayıdan çok harfle yapılmasıdır.
ilkokul öğretmeninin suçudur.
dört işlemden sonrasıdır. hatta bazen üç işlemden sonrasıdır. yedinci sınıfa gidip de on beşin beşe bölünmediğini iddia eden kardeşim için iki işlemden sonrasıdır.
ne zaman ki iş p => q ebesinin damı haline gelir kimse anlamaz tabiki. türev miş integralmiş sinüs a nın türevi cosinüs a ymış; secant cosecant mış; sonsuza giden fonksiyonlarmış. bi siktirin gidin ya. anlıyorum diyen ezberliyordur. mesela ben.
2003 te öss ye hazırlanıyorum. ilk deneme sınavı. sonuç matematikten -1 net. daha sonra dersanenin son dönemleri net 45 sorudan 43. 2009 da matematik bölümünden mezun oldum. çalışmak ve bu yolda irade göstermek işin sırrı.
-o değil de, işin içine x girdi olay değişti.
altı virgül sıfır iki çarpı on üzeri eksi yirmi üç.*
tamamen matematik hocası arkadaşlarımızın cazibesinden kaynaklanan durumdur.*
ders mi dinlenirmiş öyle bir canlı varken tahtada. her hareketi endamlı, her lafı süslü, her nefes alışı çekici,her bir saç tanesi yürek acıtan kırbaç.

şimdi okulumdakilere hiç kızamıyorum neden anlamıyorsunuz matematiği gibilerinden. çünkü ,

(bkz: she is there)
--spoiler--

matematik sorusu çözerken yüzde oluşan sivilceler artık tarihe karışıyor. matematik bölümü 3.sınıf öğrencisinden haftalık ders olanakları, uygun fiyatlarıyla sizleri bekliyor. ödeme yöntemini siz seçin, rahat edin.

eğer 5 dakika içerisinde müracaat ederseniz, bir adet abaküse de bedava sahip olabilirsiniz. hemen, şimdi başvurun.

--spoiler--
öss sınavında 30 soruda 3 net yaptığım garip ders.sözel derslerde ki büyük başarım nedeni güzel bölüme yerleştim.
matematiği asla anlayamazsınız, ancak ona alışabilirsiniz.
bolca pratik ve tekrar yapılmaması sonucu ortaya çıkacak durumdur. ayrıca yapamadığın soruları hocaya sormazsan, derste de hocayı iyi dinlemezsen çok basit bir ders olan matematiği anlamanız mümkün değildir.
matematik, hukuk-siyaset gibi amorf yapılar yanında anlaşılabilirlik açısından kristal kalan bilim dalıdır. anlamamak hadisesi anlatan kişinin yeteneği ile ilgilidir diye düşünüyorum.
Matematikten başka dersi anlamamakta benim işim..
lise 2 sömestr tatiline kadar çektiğim sıkıntı.

sonrası;

şaşı bak şaşır.
en iyizi özel ders almak sınıftaki gürültü vekarmaşadan kurtuluyorsunuz.
hiç anlamadığım şeydir. matematik anlanacak tek şey, matematiğin dışındaki şeyleri nasıl anlıyorsunuz onu anlatabilir misiniz rica etsem.
INSANIN bir onur boyu karşısına çıkan durum. Her sınavda mutlaka matematik olur. Buyursun ise girersin kiz yegenin soru getirir şunu çöz diye.
Anlamiyorsun iste.
Matematikten anlayan aslında sozeli komple anlaması gerek.
anlıyorum ama çözemiyORUM.
matematik kadın gibidir aga. öyle kolay anlaşılmaz.
güncel Önemli Başlıklar