bugün

Matematiğini geliştirmeye uğraşan yazar sorunu.
soldan dön 50 mt git sağa sap hah iste karsindaki yol.
matematiksel değil de daha çok bilişsel zekadır o. Piaget'in kuramlarına bir göz at istersen.
14 senelik gitaristim ve flamenko kadar kafa isteyen birşey olmadığına inanıyorum. Cidden sol el aktiviteniz artıyor. Bakış açınız değişiyor.
yorumlama gücünüzü geliştirin. matematik formüllerini salt ezberlemek yerine mantığını kavrayın. yoğun formüllü konularda formüllerin temelini çok iyi bilin, çünkü temel formülden birçok formüller türetilebilir nitelikte. farklı şeyleri görme, olayı farklı açılardan düşünme gücünüzü geliştirin. (iki resim arasındaki farkı bulma, mantık bulmacalarındaki gibi)işlem hızınızı işlem yaparak arttırın ve mutlaka uygulamalı çalışıp bol ve farklı tipteki örnekler çözün konu üzerine.
(bin küsür kişinin girdiği 0,10,20 gibi rakamların listelerde bol olduğu ekonometri sınavında geçmişte 90 alarak birinci olmuş bir kişi olarak bu önerileri söylüyorum)
sudoku çözmek olabilir. ek olarak yazılım öğrenmek.
herhangi bir dili gerçekten öğrenmektir. zira gramer kategorize edildiğinin aksine edebi değil, matematiksel bir alandır ve özellikle anadilin grameri modern matematikten daha kolay öğrenilebilir - çünkü gündelik hayatta karşılığı bulunan şey daha kolay akılda kalır. edebiyatı ile matematiği çok iyi bilmenin bütün öğretim hayatınızı kurtaracağı gerçeği ise bir başka başlığın konusudur.
Mat1 calış problemlere calış püf noktaları öğren temeli iyi yap. Sudoku ve satranc oyna.
Daha gidecek cook yolun var...
android'de math workout ve benzeri uygulamalarla vakit geçirmek.
Antremanlarla matematik klişesi yapılmamış Müsadenizle. Antremanlarla matematik kitabı almalısın.