bugün 1128 başlık

mason demek yahudi demektir

 1. 135
  düşmanları birleştirelim, birlikten kuvvet doğar mantalitesindeki insanların paranoyalarını yaymak amacı ile sarf ettikleri sözlerden biri.

  aslında eksiktir.

  bir zamanlar "komunistler masondur, masonlar yahudidir" şeklinde kullanılır, bir taş ile üç kuş vurulmuş olurdu.
  artık kimse gomunistleri iplemediğinden olacak farklı bir forma girmiş.
  #668662
 2. 93
  "Masonluk Siyonist bir kuruluş değildir. Yahudilikle ve Yahudilerle hiçbir ilgisi yoktur. Siyonizm, Masonluğun kuruluşundan çok sonra ortaya çıkmış bir olgudur. Masonik semboller ve alegoriler Hz. Süleyman tarafından inşa edilen mabedin yapımına ilişkin efsanelere dayandığından, masonluğa yanlış olarak bir Yahudi kuruluşu olduğu izlenimi vermekte olmasına rağmen gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Nitekim Hristiyan dünyasında, piskoposlar ve rahipler; islâm dünyasında şeyhülislâm, imam ve diğer önemli din önderi masonlar vardır."

  kaynak : türkiye hür ve kabul edilmis masonlar büyük locası resmi web sitesi.
  http://www.mason.org.tr/ssssoru5.htm
  #668666
 3. 62
  (bkz: bütün kötülüklerin başı amerikadır)
  (bkz: komünistler moskavaya)
  (bkz: komplocu kurtlar vadisi gençliği)
  #668684
 4. 31
  -türkiye hür ve kabul edilmis masonlar büyük locası resmi web sitesine ithafen-
  masonluğun temel hakkında kapsamlı bir araştırma yapıldığı taktirde masonları yahudi sempatizanı olarak nitelendirmenin ne kadar doğru olduğunu göreceksinizdir.
  #668685
 5. 31
  kesinlikle degildir ama bir ortak yanları vardır mesela. her iki tarafta kendilerini diger insanlardan üstün görür özellikle masonlar bunu daha da fazla düsünür...
  #668718
 6. 3-1
  yahudi olabilmek için israiloğlu olamak şartı vardır bu dine mensup olan sözlükçüler bilirler. şayet yahudi olamıyorsanız bu kısıttan ötürü onların yardımcısı mason olabiliyorsunuz. israil yahudidir, amerika masondur genelleme yapacak olursak. ama bu iki kavram da siyonizme hizmet etmektedir. bir olay daha vardır ki o da sabetaycılıktır. sabetaycılık da israil devleti yokken osmanlı zamanında şu andaki kudüs topraklarında devlet kurmayı amaçlayan sabetay sevi'nin kurtarıcı olarak çıkması sonucu doğmuş. daha sonra padişahın ya ölüm ya islam demesi üzerine islamiyeti seçmiş şeklen ama kalbi olarak yahudiliği benimsemiştir. bu akım da böyle süregelmiştir. ama bilinmektedir gözü açık insanlar tarafından neyin ne olduğu.
  #668831
 7. 2-2
  (bkz: ben nurcu bir masonum)
  #668840
 8. 22
  (bkz: mason artı yahudi bölü nazi eşittir sıfır)
  #668846
 9. 20
  her önüne gelenin atıp tuttuğu önermelerden.

  mason demek yahudi demekse, nurculuk demek de yahudi demektir; hatta ucunu zorlarsanız ideal bir toplum örgüsü de yahudidir.

  ortak bir amaç uğruna, daha iyi bir yarına ulaşabilme dürtüsü ve bir topluluğu savunma isteği milyonlarca yıldır çeşitli localarda, topluluklarda hüküm sürmüştür.

  zaten sürekli bok atılan olgularda yüksek bir olasılıkta rant kavgası olduğu da istatiksel bir gerçektir ve bu bağlamda da bilimseldir.

  bırakın dogmalarla aksın kanlar. biz halimizden memnunuz.
  #670245
 10. (bkz: doğru söze ne denir)
  #774282
 11. 11
  yanlış bir önermedir. masonluğun kuruluşuna bakılırsa şayet, ingilterede ortaya çıktığı ve marangozların başlattığı bir oluşum olduğu görülebilir. ayrıca gül haç cemiyetini bilenler de bu önermenin yanlış olduğunu farkedecektir, zira öyle olsa "gül yedi kandilli şamdan" olurdu sembolün adı. ancak şu olabilir; yahudilerin mistisizmi olan kabalaya ve onun ritüellerine inanan masonlar çoğunluktadır bu bir neden olabileceği gibi, mason olmak için gerekli olan köklü aile, para sahibi olmak ve yahudilerde de bundan çok olması dolayısıyla da böyle bir inanış doğmuş olabilir. ayrıca yahudiler, hitler döneminden kalma bir kopuş korkusu yaşarlar, masonluk asla onlardan kopmayacak bir güç sembolüdür bu nedenle, masonluğu daha çok yahudilerin tercih etmesi normaldir. ayrıca müslümanlar da mason olabilir, semavi dinlere inanmak mason olmak için ilk şarttır.
  #774308
 12. (bkz: sallamak)
  #774557
 13. (bkz: hangi mason)
  #774667
 14. masonlar, 1. dereceden 33. dereceye kadar ibrani, hristiyan ve silamiyet kültürünün aşılandığını
  dolayısıyla mason demek yahudi demektir
  sözüne karşı olduklarını ifade etmektedirler.
  #1066661
 15. 00
  mason demek, israil'de yaşayan Yahudiler demektir.
  #10973728
mason demek yahudi demektir ile alakalı başlıklar