bugün

Genelde kuralcı ve gelenekçi olanlar tarafından eleştirilen hocalardır. Onlara göre masa oturmak için değildir. Genelde yabancı eğitim sistemini görmüş az buçuk onlardan etkilenmiş olanların yaptığı hareketlerden biridir. Aynı zamanda yanlarında getirmiş oldukları kupalarında çay veya kahve de olabilir. Erkek versiyonlarında askılı pantolon giyme, top sakal bırakma, gözlüğü ipli olma, papyon takma gibi genel karakteristik özellikleri olabilir. Masaya oturamıyorsa en azından masaya dayanma ile oturma arasındaki bir davranışla ders anlatırlar.
hoca olsam hamakta ders anlatırdım mesela ben..

ki bir dönem itü gemicilerine derse girdim oolüm ben ilk derste şakağımdan süzülen terlerle ne bok yicem diye ekstra sitrese giriyodum..

sanki başka sitres yokmuş gibi..

briefly, eğitim özgür ortamda açık zihin ve huzurla vuku bulur..

hamak olayında ciddiyim.. çocuklar da fokur fokur nargile tüttürsünler bakın bakiyim anlatılanlar ezbere mi geçiyor kullanışlı bir tool’a mı dönüşüyor..

hey heeyy..
Sürekli şık laci takım elbiseli anadolunun bağrından çıkmış idealist Bir fizik hocamız vardı orta okulda fen bilimleri dersine girerdi. Sene boyunca hiçbir sınıfta masaya oturarak ders anlatmamış. Bizim gördüğümüz ve sorup öğrendiğimiz bu. Sadece son ders hariç. Bugün gibi hatırladığım olay. O gün de zaten ders anlatmadı. Bizimle hayata dair düşüncelerini konuşmuştu. Üzerimde derin bir intiba bırakmıştır. Enteresan olan koca okulda bütte dahil Onun dersinden kalan tek bir öğrenci olduğunu hatırlamıyorum. Hepsi de birbirinden kıymetli hocalara sahip olmamıza rağmen Bizim gözümüzde tüm hocalardan farklıydı. Hoca olsaydım aynısını yapardım.
Zamanı geldiğinde Eninde sonunda o masadan düşecek olan hocadır. Öğrencilerin dalga geçip geçmemeleri ise tamamen kariyeri boyunca sınıfta yarattığı intiba ile doğru orantılı olacaktır.
Masaya oturmak bir hoca için güvensizlik göstergesidir. Öğrenciyle arasına mesafe koymak, iletişimi reddetmektir. Hiçbir iyi hoca, eğer sağlık sorunu yoksa oturarak ders anlatmaz.
Gayet ciddiyetsiz ve yerini bilmeyen hocadır. Bir versiyonu da sıranın üzerine oturarak ders anlatan hocadır. Genel olarak üniversitede herkes tarafından görülsün diye böyle bir işe girişir. Eğer öğrenci kendisinin sözünü dinleyip göz teması kurmaya kalkmayacaksa öğrencinin sınıfta ne işi var? daha da kötü olanı öğrenci kendisini bu şekilde de dinlemeyeceği için hocanın masaya oturmasının ne anlamı var?
Derside slayttan anlatır, sorulan sorulara cevap vermez işten kaytarmaya meyillidir, anlattığı ders anlaşılmaz genellikle uyumak için ideal derstir. Onun dersine girsenizde girmesenizde birşey değişmez.