bugün

benim içinde bulunduğum ve istemsiz olarak devam ettirdiğim eylemdir.

yemek yiyoruz masaya biraz dökülüyor ve benim o an surat ifademin, ağır çekimde ''haaaaayıııır'' diye bağıran aktörlerden hiç bir farkı yok. sonra hemen bi peçete almaca, orayı silmece felan. garson geliyo '' dökülsün abim biz sileriz'' diyor ama merdumgiriz laf dinler mi?.
yemek bitiyor garson tabakları topluyor ''sen dur'' abi teması ile alip ben veriyorum. utanmasam kalkıp yerleri süpüreceğim lan.
en çok da annem ile beraber gittiğimizde üzülüyorum bu alışkanlığıma, çünkü kadın evde yapamadığım davranışı restoranlarda yapınca alınıyor/üzülüyor.
Bu güzel bir şey. Yani senden bir şey eksiltmez. Çoğu insan da benim gibi her tarafa döker ve bacak bacak üstüne atar mesela.
Insanlar yaptıkları işten ibaret değil. Adam belki ikinci öğretim masrafini çıkarmak için gündüz servis elemanı olarak çalışıyor.

Ben her zaman pozitif davranmanin önemine inanıyorum. Ha bazen kafana vurur gibi masaya çay getirenler var onlara aynı şekilde davranmıyorum.

Sevmediği bir işi sırf para kazanmaya mecbur olduğu için yapıyor olması bana kaba davranma hakkını vermez. Insan gibi davranan aynı muameleye tabi olur.
insanliktir.herkes yapmalı.bırakın egonuzu.