bugün

bunların bir de özel iş yerlerinde katliama kurban gidenleri vardır.
göt büyütür.
on yıl önce kendilerine kız bile verilmezken, son beş yılda üstüne başlık parası bile istenilecek meslek haline gelen ve milyonların KPSS'de ter döküp olmaya çalıştığı memurluktur.
adamı köreltir. mümkünse uzak durun.
muhasebeci olma yoluna kendini koymuş kişiler için söyleyeyim 5 sene den beri rahat uyku uyuyamıyorum bilgisayar çöktü beyannameleri tekrar geçir, yarın beyannamenin son günü napacaz yetişecekmi gibi sorularla insanın içi içini çürütüyor masa başında çalışmaktan nefret ediyorum çöpcü bile olmaya razıyım of of.
(bkz: ama parası iyi haa)
insanı fıtık eder. (bkz: bel fıtığı)
(Bir ara bkz: yancılık)
hiç bir iş yapılmıyor sanılır.
bazen temiz havaya hasret bile kalırsınız.
adam (bkz: kıl dönmesi) olur. göt göbek salar bilmem ne.

hareketli çalışmak gibisi var mıdır? tabi ki hayır. yaşamayan bilir mi? tabi ki hayır.
https://www.facebook.com/...88&type=3&theater
sıkıcıdır. atraksyon yoktur, artık faks makinesiyle ya da gestetnerle duygusal bağ kurarsınız, oturmaktan götünüzün kılları sağunadan çıkmışa döner, kumaş pantolonunuz her ayağa kalktığınızda araya kaçar.
işi ayakta olan insanların kimi zaman gıbta ederek baktığı işlerdir..
sıkıcıdır, ama rahattır. en güzeli evden iş yapmaktır. arada birkaç iş gelsede, daimi yapmak isteğimdir. bir yanda sigaran, çayın, bir yanda müziğin. geceleri çalış gündüzleri uyu. sadece teslim etmen gereken projeyi patrona tam saatinde mail at, yeter. yani bir home office değildir masabaşı iş.
bana hiçbir zaman çekici gelmemiş olan iş çeşididir. ne çalıştım, ne de çalışırım.
oturarak iş mi yapılır amk.
ülkemizde en sevilen ve çok rağbet görülen iş sıralamasında ilk sıraları zorlayan iş modeli.
bir nevi göt büyütme işidir.
Masa başı işte çalışan erkeklerin elleri gereğinden fazla yumuşak olur, pamuk gibi yani. Ağır işlerde çalışan arkadaşları bu durumla baya bi taşak geçerler haklı olarak. (Abi şunu bi tutar mısın, pamuk prenses vb.)
iş olarak görmediğim, yüzde doksanını asosyal tiplerin oluşturduğu meslek grubu.
Ebeveynlerin evlatlarına ısrarla önerdiği iş türüdür. evlatların ise iş olarak görmediği meslek grubudur.
çok az kaldı benim de dahil olucağım çalışan grup.

sabah 9 akşam 3 . cepte maaş . kapağı atmışım devlete . daha ne olsun kardeş .
Gençlerin en çok aradığı iş türü.
Herkes masa başında kahve yudumlayarak çalışmak istiyor.
Ayakta bir sürü iş var. Ama doğal olarak tercih edilmiyor.
Call center'a girsinler de call gibi girsin daha rahat otursunlar.
Olsa da çalışsam, bıktım artık şantiyelerde çalışmaktan.
Tezgahtarlık gibi sabahtan akşama kadar ayakta durmayı gerektiren işlerde çalışmaktansa masa başı daha iyidir ama çok da sağlıklı Bir hayat tarzı değildir.
Annem masa başı işçisi emeklisi ve boynu beli her yeri rahatsız, ağrıyor.
sonu kamburluk veya bel fıtığıyla sonuçlanacak iş türüdür.