bugün

dışı seni içi beni yakan; eğitim sistemini çağa uydurmakta zorlansa da bir kısım çağ üstü akademik personeli ile öğrencisine nosyon kazandırabilecek bölümdür.
2014-2015 eğitim yılıyla yıllık sisteme geçmiş fakülte.
2004 yılında mezun olduğum okuldur.Türkiye'nin en iyi 3 hukuk fakültesinden birisidir.
halihazırda 3. sınıfına başlayacağım okuldur. binası çok sıcak, beline kadar girince alışıyorsun.
(bkz: Özgür düşünce kulübü)
iyiki var olan yer. Bizim üniversitedekilerin 10 tanesinin anca birine denk geleceği bölüm olandır.
edit: eminim öyle olmayanlar da vardır yüzdeye vurarak yorum yapılmıştır.
burada okuyan 2. sınıf bir ögrencinin benimle irtibata gecmesini istedigim fakültedir.
1983 yılında Türkiye nin 4. hukuk fakültesi olarak açılmıştır. Gazi nin ankara nın karşısındaki durumunun aynısını istanbul Hukuk karşısında yaşamıştır. Fakat bu tabii ki popülerlik, şehir ve öğrenci tercihleriyle belirlenir. yoksa eğitim kadrosunun çok kötü olmadığını düşündüğüm, burayı hedefleyen için de diyebileceğim ankara tutmuyorsa ha istanbul olmuş ha gazi ha marmara pek farkı olmayan fakültedir. Hakim savcılık sınavında hatırı sayılır bir başarı oranı vardır. Hali hazırda Ösym puan listesinde -devlet okulları- arasında 4. sırada yer almaktadır. Ankara nın şehirsel özellikleri yüzünden tercih olarak gazi nin arkasında kalmıştır.
Fakat hukuk gibi bir bölümün de en iyi okunabileceği yer elbette ki o ülkenin başkentidir.

Not: Hacettepe hukuk daha üstte diyecek olanlar için orası hem yakın zamanda açılmış hem de az kontenjana sahip bir okuldur. takdir edersiniz ki sayı ne kadar azalırsa başarı yüzdeleri de yanıltır, puanlar da yanıltır.
Kampüsünde artık ebe yetiştirilecek yer.
bu sene gideceğim üniversitedir. hakkinda bilgisi olan yazarlar beni aydinlatabilir.
(bkz: ay hadi inşallah)

Binası bile tercih için yeterlidir.

Sorusu olanları bekleriz efenim swh
Beklentiler aşırı yüksek tutulmadığı sürece hiç de fena olmayan okul, okulumdur.

Herhangi bir okulda olabilecek büyüklükteki sıkıntılar harici pek de sıkıntı çıkmaz. Bu senenin sonunda birkaç sınavla ilgili alışılagelmişin dışında sıkıntı oldu o kadar.
Yeri güzeldir, binası güzeldir ama okulda tam olarak bir Kampüs havası yoktur.

Diğer okullara göre biraz daha asosyal bir okuldur.
Dersler ve hocalar diğer okullara göre biraz daha zordur, özellikle ticaret Hukuku kürsüsü saçma bir şekilde gereksiz derecede zordur.

Not: işbu entry tercih döneminde müstakbel hukukçulara yardımcı olma amacıyla girilmiştir. swh
Yerleşmeye %90 gözüyle baktığım yerdir. Allah için orada okuyan biri bana bu konuda mesaj atsın, birkaç soru soralım.
Türkiye nin kaliteli hukuk fakültelerinden. En azindan ben öss ye girdiğimde öyle idi. Şu anki durumu hakkında bir şeyler söylemem zor.
Bir istanbul hukuk değildir.
Canım fakültemdir kendileri.

ayrıca o bina öyle kolay kolay alınamaz bizden.

haydarpaşa marmaranındır.
ÖSYM'nin açıklamasıyla yerleştiğim okuldur.Evet %90 yerleşeceğim demiştim,yerleştim de çok şükür.
Marmara'dan başka arkadaş varsa buyursun,mesaj atsın tanışalım *
LYS sınavına girdiğim okuldur... takribi 5 yıl önce...
haydarpaşa son derece güzel ve tarihi bir binadır kampüs yeri. Ancak yakında o kampüsün saglık bakanlıgına devredileceği haberleri sıklıkla gündemde. Ahh o bina olmadan marmara hukuk çekilir mi bilemem. Ama iyi bir fakülte bu arada sınavları istanbul hukuktan bile zordur.
Geleli 2 haftadan fazla olmasına rağmen hala binasında kaybolabildiğim tazecik okulumdur.
Nasil gencler, egleniyor muyuz? Ben eglenmiyorum da!
ali rıza okur vardı burda şimdi tez danışmanım. hocaları fena olmayan okuldur.
istanbul hukuk fatih'dedir

Marmara hukuk kadıköy'dedir

hangisi iyi siz karar verin.
Bilgisi olan okuyan arkadaşlar mesaj atabilir mi sorularım var da.
Öncelikle hoşgeldiniz yeni dönem arkadaşlarım.

Zamanınız varken sevinin tadını çıkarın ocak ayı geldiğinde aglayacaksiniz. Vizeden dersten kalmak terimini (resmi olarak değil gayriresmi olarak) öğreneceksiniz.

Sene sonu geldiğinde 0.60 gano görünce ya da 1 dersten kalmanıza rağmen gano 1.70 ve o ders 15 16 aldığınız medeni hukuk dersi ( vermesi biraz zor ) olunca sınıfta nasil kaldığınıza hayret edeceksiniz.

Unutmadan söyliyim 1.80 gano altı direk sınıf tekrarı.

2. Öğretim güzeldir hele istanbul şartlarında süper.

Dipnot: boşa hava yapmayın yaklaşık 1000 tane dönem arkadaşınız olacak. Özellikle avukat oldum bir bok bildim havasına hiç girmeyin 2-3 ay icinde götünüzden kan aldıklarında anlarsınız yanlışınızı.

Genel olarak böyle ayrıca daha özel sorular için mesaj atarsanız yardimci olabilirim.