bugün

Mardin ve trabzon un karşılaştırılması durumudur. Bence mardin ezer geçer.
ikisi de güzel şehirdir. Neye göre bir karşılaştırma yapılıyor?
Eğitim?
Kültür?
Tarih?
Sosyal yapı?
Mutfak?

ikisininde gayet eşsiz özellikleri vardır.
(bkz: bize her yer trabzon)
trabzona laf yok efendim dört dörtlük şehirdir.gayet gelişmiş nezihtir.
he mardin mi? sıcaktan yanıyor şu an emin olabilirsiniz.
beni trabzon'un yağmurlarında yıkayın.
işim gereği iki şehiri de ayda 2şer kez sürekli ziyaret eden biri olarak net söylüyorum ki; Mardin türkiyenin dışarıya açılan penceresi, resmen kültür başkentimizse, trabzonsa bütün karadenizin yüz karasıdır.
Mardin can can can'dır.
mimari yapı olarak ikisi de kendine has yapılara sahiptir.
trabzon:görsel
mardin:görsel

doğal güzellik olarak da benzerdir.
trabzon uzungöl:görsel
mardin beyazsu:görsel
mardin ezer. tabi lan manyak mısın.

hayallerimden biride parkour sporcusu olup mardin e gidip o evin damından diğer evin damına atlamaktır.

bekle mardin o günler uzak değil!
Trabzonun bitki örtüsü ormanken mardinde buharlaşmanin şiddetli olması sebebiyle bitki örtüsü bozkırdır.

Amk kpss senin !
mardin'i bilmiyorum da trabzon'da şöyle akşama doğru trafiği çıkıp eve geldiğimde dayak yemiş gibi oluyorum.
Mardin alır.
mardin'e hiç gitmedim. fakat trabzon karadeniz'in en güzel illerinden biri.
Mardin.
mardin.
bir trabzonlu olarak vilayet-i çepni dediğim karşılaştırmadır. *
birinde bdp kazanır seçimi diğerinde bdp ile ortaklık eden parti. trabzonlular'ın milliyetçiliği de kof gelir bana o yüzden.
Kürt oranına göre karar verilmesi gereken karşılaşmadır. Kürt nerede fazlaysa o şehir kötüdür. Buna göre karadeniz illeri cennet gibidir. Her yer medeni insanlarla dolu adam gibi adamlar vardır karadeniz illerinde.
Trabzon insanı ile Mardin kıyaslanir mi ya aklınızı peynir ekmekle mi yediniz ne yaptınız ? Mardin ölü şehir trabzon canlı kanlı ayaktadir.
biri laz diyarı biri de süryani... birine rum dölü karışmış birine de ermeni dölü.
rize alır.
Trabzon'u tek geçerim, yaylaları ve güzel insanları yeter, mardin neymiş ??..
mardin.
Denizi olmayan , yeşili olmayan şehire şehir demem. Kurban olsunlar be trabzon'uma, Karadeniz'ime.

insan olarak ise her türlü karadeniz insanını tercih ederim. Dobradır, delikanlıdır hainlik yapmazlar.
bence ikiside güzel memleket ama bu konuda tarafsız olamiyorum. tabi ki trabzon
trabzonun denizi, yesili, doğası, yaylaları, memleket sevdali insanları, kuymağı, mısır ekmeği, kara lahanası, hamsisi, trabzonsporu var. tabi ki trabzon alir.
trabzon tokatlar.