bugün

-namuslu ve bakire ise,
-fiziksel ve ruhsal anlamda güzel ise,
-kısır ve mercimek köftesi gibi lezzetleri yapabiliyorsa,

kendinizi çimdirin. rüya görüyorsunuzdur. yok öyle bir kız.
muhtemelen evinde üniversite okuyan, annesinin dizinin dibinden ayrılmayan ve ayrılamayan kızdır. anne de biraz otoriter ise mecburen öğrenir.
tahsilini sürdürdüğü sırada annesi tarafından 'sen öğren de yine yapma' denilerek ileri ev kadınlığı becerileri ile donatılmış kızdır. her ne kadar 'wauuuw' efektiyle karşılansa da kıymet görmez. burdan yola çıkarak edinilen hayat tecrübesi;
-bilmiyorum demek kırk bela savar-
bir de bu modelin üniversiteyi bitirmiş, işini eline almış olanları vardır ki daha da makbuldür.
(bkz: yok öyle bir dünya)
kesin iyi sevişir diyen yurdum abazanını hayalkırıklığına uğratabilir.
bulunası alnından öpülesi kızdır.
şişmanlamaya ve şişmanlatmaya aday kızdır.
(bkz: evlen benimle)
sevgili olunası kızdır. hiç değilse adam gibi yemek yersiniz.*
bir de mezun olduktan sonra iş bulursa tadından yenmez.
artı kazak öreni envai çeşit pasta yapanı her sabah kendisi işe gitmeden uykusundan çalıp eşine börek yapanı da var da...erkekler buldukça kıymet bilmez oluyor ve sankı zaten olması gerekmiş gibi algılamaya başlıyor sevgiden hasıl çabanızı!!!
"bilme bilsende yapma ağırdan sat az yap kıymeti olsun" deyu nasihat eden ve beni kızdıran haminnelere hak verir oldum ya pes...
önce kebab mantı sonra bizim eve yiyişmeye demek istediğim kızdır.
(bkz: mert içgören)
bir de bakire ise eşim olur ki bu.
(bkz: uyan hadi sabah oldu)
kendi kızkardeşlerinin veya arkadaş çevresinin bar pavyon nerde gece orda sabah ilkesini benimsemiş olması nedeniyle ve de Türkiye ortamında yaşamayan zavalıların olurmu öyle şey diye hayal kurmalarıdır...
hanım hanımcıktır, nerede ne yapmasını gerektigini bilendir, aklı başındadır hatta locikıldır.
gazianteplidir.
mutfakta zaman geçirmeyi ve yemek yemeyi seven kızdır.
sayıları da zannedildiği kadar az değildir.
(bkz: aşçılık okuyan üniversiteli kız)
helede güzel bi' kızsa tapılacak cinstendir *
bazı çorbacı şarapçıların eleştireler karşısında eksiye davranması ve şizofren dünyalarında yaşadıkları için gerçekleri kabul etmemeleri...
köyde büyümüş, azmetmiş okumuş kızdır.eli öpülesicedir.
hadi canım daha sı mı var denilen kızlarımızdır.
kendisini (bkz: bulunmaz hint kumaşı)sanan kızdır. fakat o öyle sanar. sosyate kızı değilse mutlaka lise yıllarında yemek yapmıştır.
güncel Önemli Başlıklar