bugün

--spoiler--
anladım işi, sanat Allah ı aramakmış

Marifet bu gerisi yalnız çelik-çomakmış
--spoiler--

demiş;

(bkz: necip fazıl kısakürek)
(bkz: fatih in istanbul u fethettiği yaştasın)
hergün kendisini ziyarete gelen dervişe şeyhi derki; hergün bana geleceğine birgün kendine gel..!
-mış gibi yapmasın ilişkilerimiz. baba-oğul, anne- kız, karı-koca. kimle kim arasında olursa olsun, -mış gibi yapmasın yeter ki. aksi takdirde kopsun o bağ. kopsun ki kanasın! kanasın ki kabuk bağlasın. kabuk bağlasın ki izi kalsın. izi kalsın ki yası tutulsun. yası tutulsun ki adı konulsun yokluğun. varlık isimden gelir zira...
kader deyip geçme, azmi bırakma elden,
bülbülsen öldürseler asla vazgeçme gülden.
şöhretin gitti, ancak bir an kaldı. zamanın geçti; kabirden başka mekanın var mı? biçare! aczine ve fakrına bir had var mı?
(bkz: hastası olunan sözler)
"ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı halde fani dünyada bıraktığın eserlerede kıymet verme."
hâlimi arz etmeye yâri tenhâ bulamam. yâri tenhâ bulsam, kendimi aslâ bulamam. (bkz: la edri)
Gözlerini kaçırarak "seni hiç sevmiyorum" demekle gözlerinin içine bakarak "seni çok seviyorum" demek aynı şeylerdir.
insan kınadığını ve söylediği yalanı yaşamadan ölmezmiş.
facito aliquid operis,ut semper tediabolus inveniat occupatum.
latincenin yıldızıdır bu cümle..'hep çalışın ki şeytan sizi hep
meşgul bulsun..
bu devirde kimse sultan değil. hükümdar değil, padişah değil.!
dünyanın her neresinde olursa olsun, birine haksız yere atılmış tokadın acısını kendi yanağında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe duyarım.

ernesto che guevara
Seyahatte cam kenari sanki yalnızların yeridir.Çünkü aslında orası başını koyacak omuz bulamayanlar içindir.
bir kadına bağlanmak, diğerlerini aldatmaktır.
"erkektir yapar"diyen babalar, "ben yaşayamadım bari kızım yaşasın'' diyen analar yüzünden, ahlak fukarası bir nesil yetişti.
insan kendi hayatında bulamadıklarını,romanlarda ararmış.
berke abi anlar, çünkü pulsarı o buldu.