bugün

Konserleri gerçekten çok eğlendiriyor. Evet.
En iyi üç türk rock grubu arasına rahatça girebilecek kaliteli grup.
https://youtu.be/DQ1UtMygvzE ferman kardeş çok güzel söylemiş çok.
Musa Eroğlu'nun anısına yapılan Mihriban cover ı dinlemeye değerdir.
Ayrıca orhan gencebay'ın ya evde yoksan cover'ı harikadır.
eurovsiona katılmış olup ülkemizi temsil edemeyen rezil futbol takımı.
solisti ferman dışında elle tutulur hiç bir yanı olmayan son derece niteliksiz ve kötü bir müzik grubudur..

ayrıca müzik ve rock ile uzaktan yakından ilgilenmedikleri ve özünde bilmediklerinden dolayı şıp diye ortadan kaybolmuşlardır..

zihinsel olarak son derece boş, alt yapı barındırmayan vatandaşlardan kuruluydu.. benzerlerinin başına gelen onların da başına geldi haliyle..
Eski türkçede 'bana'anlamında kullanılır.
Günümüz türkçesinde 'tabur'anlamında kullanılır.
e-akustik yaptıkları son güzel albümdür benim nazarımda. yeni şarkılarının yüzüne bile bakasım gelmiyor.

(bkz: efe yılmaz)
tece'nin harcanmış vasat müzik gruplarından biridir. pop kültürünün egemen olduğu ve duman, mor ve ötesi gibi serserilerin "rock" yaptığı sanılan bir toplumda böyle gruplar tutunamazlar. er geç pop müziğe geçiş yaparlar.

halbuki tanındıkları zaman tası tarağı toplayıp bu ülkeden kurtulup avrupa'ya gitselerdi, belki de popa kaymadan ülkeden çıkan en iyi grup olabilirlerdi.
o güzelim şarkıyla eurovision u nasıl kazanamadı aga bunlar ya ben halen bunun derdindeyim.

ayrıca derdimi sikeyim.
küçüklüğümün grubu şimdilerde pek aktif olmasalarda hala sevdiğimiz abilerimiz.
Yerli olup uyuz olduğum gruplardan biridir. Durun açıklayayım sebebimi...

Bu adamların ilk albümünü baştan sona dinlediniz mi hiç? Orijinal bir girişleri vardı piyasaya. Ülkede hiç yapılmayan o dönem ufak ufak bitmeye yakın olan tarz olan nu metal'i getirdiler. Söz kalitesi olarak yine üst kaliteydi albüm. Raptiye Rap Rap gibi şahane bir Cem Karaca iğnelemesini bile eklemişler, bizim müziğimizin teması bu, biz heyecanlı gençleriz, derdimiz farklı şekilde derdimizi farklı anlatmak diye giriştiler. Sonra ne oldu

Şehr-i Hüzün albümü çıktı. Kötü bir albüm mü, hayır değil. Piyasada örneğini bolca görebileceğimiz şarkıları kendilerince yorumladılar, piyasa grubu oldular işin doğrusu. Her aşk ölümü tadacak, cevapsız sorular, beni benimle bırak ne bileyim alıştım gözlerimi kapamaya falan ne abi? Şarkılar kötü falan değil bakın yine yanlış anlaşılmamak için tekrarlıyorum, ama bu adamların önceki albümünde yaptığı şarkılara bir bakın sonra bunlara bakın. Hani alakaları yok.
Ama anlamadığım bir nokta da var bu albümde, Dünyanın Sonuna Doğmuşum adlı parça. Tam istediğim şey bir tane de olsa mevcut. Hatta tam istediğim şekilde hemde. Dünyanın Sonuna Doğmuşum sanırım adamların yaptığı en başarılı parça benim için. Kusursuz, şahane bir biçimde eleştiriye de sahip, hatta o dönem tv de yayınlanması da bu parçanın belki bir iki insanı uyandırmıştır, bu bile ciddi başarı. Ama albümün geri kalanı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, kötü bir albüm değil, ama benim beklediğim Manga albümü değil kesinlikle. Yalan olmasın bu şarkılardan sonra albümü baştan sonra dinleme isteğim komple gitti.

Sonrasında ne oldu derseniz açıkçası yerli müzikteki bu güzel çıkış, sonrasında ekonomik sebeplerden ötürü piyasa müziğine dönüş muhabbeti aşırı sıktı, yerli müzikten aşırı uzaklaştım. Sonraki albümlerde benim istediğim tarzda bir şeyler varsa mesaj kutumda şenliği beklerim. Ama gerçekten iyi başlayıp sonradan batıran yerli gruplarda ciddi üst sıralara oynar sanırım Manga.
ferman bu grubun her zaman yıldızıydı ama bu son dönemde yaptığı solo işler gruptaki değerini arşa çıkardı. yalnız grubun bir üyesini yemişler. ne oldu acep.

https://www.youtube.com/watch?v=W86NwiNFOGk
Eurovision yarışmasında hakkını yediler bu grubumuzun. Kesinlikle 2. Değil 1. Olmalıydık. 1. Olarak gerizekalı birini yaptılar.
Japon cizgi romanlarına verilen genel ad.
rock müziği türkiyeye sevdiren grup. daha iyisi yok bence.
(bkz: amm)
linkin parkın Türkiye versiyonu, güzel zamanlarda denk gelinen güzel bir grup.
yamyam Yağmur'a büyü yaptılar galiba.

buyurun: https://www.youtube.com/watch?v=yX30S6di4t8
görsel
Popüler kültürün domine ettiği zamanda var olabilen bir isimdir.
şehr-i hüzün belgeselinden sonra benim için yeri çok farklı olan grup.

belgeseli izledikten sonra ilk şarkılarını falan karıştırdım. Onların kafasıyla dinlemeye çalıştım biraz. Hani yıllar sonra bir albümünüz çıkıyor ve insanlar tarafından ne kadar beğenilecek? içlerindeki heyecanın ne kadar doludizgin olduğunu görmek insanı düşündürüyor.

Bu arada bir tane şarkı takıldı gözüme ve sabahtan beri replay tuşunun anasını ağlattım. Dinlerken öyle bir bağladı ki insanı, sabahtan beri düşünüp duruyorum neden bu şarkı bir kadın çizeceksin veya Bitti Rüya kadar sivrilememiş diye. Nakaratı ve sözleri de gayet sert ve güzeldi.

Ben miydim senin pesinden gelen?
Sendin karşıma geçip diz çöken
Kadın mı sandın kendini birden?
Kaçan sen oldun kovalayan ben!

buyurun: https://www.youtube.com/watch?v=eDYvmcEa61Q
Çok düştüler. Daha da kötü olmadan kendilerini bitirmeliler. Kalite düştü...
''yalan'' adlı parçasına denk gelip az önce dinleyerek bana ufak çaplı bi nostalji yaşatmış grup. ne kadar güzel parçalar varmış eskiden. şöyle bir parça çıkmıyor artık.

http://www.youtube.com/watch?v=Hh7njhwV01E