bugün

yeni albümleriyle kendilerine daha da hayran eden müzik grubudur.
yeni albümleri ışıkları söndürseler bile, ilk albümleri kadar olmasa da yine de iyidir. bi şehr-i hüzün de değil tabi ama beğendim ben.
rock müziğe yeni bir tarz yaratan yegane guruptur. ama tabiyki kurbanı yenemez.
yeni albümünün ilk konserini yavaş yavaş zirveye doğru ilerleyen mehmet niyazi altuğ anadolu lisesi'nde yapacak efsane grup.
hepsi bir nefes şarkısı en beğendiğim şarkısıdır. ömer hayyam'ın bir rubaisinin biraz değişik haliyle girer şarkıya.
bu adamlar bu ülkede 23 nisan için özel medya kanalları tarafından tutulan adamlar. ya sanattan anlamıyoruz ya da para önemli bir faktör. neyse ki enki bilal de milliyet çocukta yayınlanmıştı bu biraz ferahlatıyor. ne acayip bir ülkedeyim lan ben.
türkiye'nin en iyi gruplarındandır.
candır.
2. dünya savaşı'ndan sonra yaygınlaşan okuması gayet keyifli olan japon sanatıdır. çizimdeki gözlerin büyük olması da duyguyu daha iyi aktarabilmekle açıklanıyor genelde.
''bir kadın çizeceğim'' diyerek kendi kadınını yaratmaya çalışan grup.
Yeni şarkı çıkartmasalarda eski şarkılarıyla bizim gönüllerimizi kazanmış gruptur. Eurovision da we could be the same şarkısı ile 2. Olmuş efsanevi gruptur.
çok sevdiğim grup. şehr i hüzün albümlerinde özellikle çok iyi işler çıkardılar. hemen hemen bütün şarkıları çok güzeldi. lakin şu son albüm çok daha farklı olmuş tarz olarak. ne ilk albümlerine ne de ikinci albümlerine benzemekte. açıkçası benim hoşuma gitmedi. değişimin olacağı efe yılmaz'ın gruptan ayrılmasından belliydi. çünkü manga'yı diğer gruplardan ayıran turntable idi. fakat bu değişim çoğu kişi gibi benim de hoşuma gitmedi. tabi gruplardan, sanatçılardan hep aynı olması beklenemez. sonuçta insanlar sürekli olarak değişime uğrar. bu da aynı şey bana göre. fakat bu değişimin bu kadar belirgin ve aşırı olması ilk albümlerinden beri manga hayranı olan insanları şaşırtıp, üzmüştür. ama manga türk rock müzik piyasasında çok önemli ve özel bir yere sahiptir.
her albümde tarzını değiştiren grup.
Linkin parkı taklit ediyor diye söylemleri yıllardır duydugumuz grup.
bir zamanlar sürekli dinlediğim grup.
şehr-i hüzün albümünde efsanevi şarkılar yapmışken, son albümlerinde efe'nin yokluğundan da fazlaca etkilendiklerini belli ederek gözümden düşmüş gruptur. *
Türkiye nin en gereksiz gruplarındandir. Dinleyici kitlesi yaş ortalaması 12 dir.
Sıçan grup. Şarkı sözleri gitgide serdar ortaç a benzemektedir.
https://www.youtube.com/watch?v=JZZ8GVNXVpM
son dinlediğim remiks hali ile götüme benzemiş(büyük ve çirkin) şarkının sahibidir. manga biliyorum okuyorsun. bütün dinleyicilerine bir özür borcun var. kalk ve o lanet tiviti at dostum. (bkz: cevapsız sorular)
anime tarzı çizimlere sahip japon dergileridir.
bir zamanlar şehr-i hüzün albümlerini gece gündüz dinlediğim gruptur. son albümlerinde ise bir şeyleri eksik buldum ve hiçbir şarkıyı tam olarak benimseyemedim. ışıkları söndürseler bilediğerlerine nazaran daha dinlenebilir gerçi.
Japon çizgi romanıdır, sağdan sola doğru okunur ancak soldan sağa doğru okunanları da vardır ve bu ilk sayfalarda not olarak belirtilir.
9 uaşımdan beri dinliyormuşum.
Fazla söze gerek yok. Adamlar çok iyi.
beğenilen gruplardan biridir.

https://www.youtube.com/watch?v=fZYZPANBF6g