bugün

işletmelerin bir yıllık veya daha uzun dönemleri kapsayan bilanço, gelir tablosu vs. incelenmesi ile ilgili derstir. karşılaştırmalı, yüzdeli ve trend olmak üzere 3 çeşidi bulunmaktadır bu analizin. her çeşidin belirli maddeleri vardır.* * * sonuç olarak şirketin likidite durumu, karlılığı, imkanları kullanabilmesi ile ilgili yorumlar yapılır.

(bkz: vizeye çalışıp entry girmek)
başımın belası ders...muhasebeden kalmış bir insana bu dersi 2.sınıfta niye verirler hala çözemediğim,hocanın her ders bu haftaki en önemli ekonomik olayı sorduğu ve sınıfın çoğunun aval aval bakındığı,bikaç ekonomi dergileri takip eden öğrencinin cevapladığı i.i.B.F DERSi
çalışıyorum çalışıyorum olmuyo..
(bkz: muhasebe I)
(bkz: muhasebe II)
(bkz: envanter bilanço)
(bkz: mikro iktisat)
(bkz: makro iktisat)

(bkz: fizik)
(bkz: ne alaka)
banka veya fon şirketlerinde çalışılmaya başlandığında maaşa hatırı sayılır ölçüde ilave getiri sağlayan, mali tahlil olarak bilinen meziyet.*
melek ekerden alınmaması gereken ders . geçersiniz. ama vizeden 90 alabilirsiniz. finali bilemem.

ben kaldım da o şekilde.

editto: eksileyen denyo , sen bayılıyorsun sanırım bu derse.
bildiğim kadarıyla üniversitede işletme bölümünün derslerinden biri.
bilanço, gelir tablosu, Nakit Akış Tablosu, Kar Dağıtım Tablosu, Özkaynaklar Değişim Tablosu gibi finansal tablolarda yer alan kalemlerin birbirleriyle olan ilişkisinin matamatiksel işlemlerle yorumlanması.
melek eker'den geçmenin imkansız olduğu ders. uludağ iibf öğrencileri için konuşuyorum tabii.

ak gandalf falan olsak belki hani.
iş hayatında toplantılarda hakkında bilinen en büyük yanlışlardan biri hemen net kar üzerinden yorum yapılması oluyor. oysa ayrıntı faaliyetlerden nakit akımı'nda gizli.

http://www.accafin.com/mu...aaliyetlerden-nakit-akimi
Umarim iktisatta karsima cikmaz.