bugün

güzelleşmek amacıyla yapılabilir. özellikle bazı günlerde daha iyi hissetmek için yapılabilir. ruh halini maskelemek, duyguları belli etmemek için yapılabilir.
''ben çirkinim belki suratımı boyarsam güzelleşirim.'' adlı düşüncenin ürünüdür. yani tek neden çirkin olmak. açık açık söylerim, gerçekten güzel kadın makyaj yapmaz.
renksiz yüze renk katmak.
kadınların kendilerini daha iyi hissetmek için yaptıkları eylem.
kadınların daha çok birbirlerine kendilerini beğendirmek için yaptıkları eylem. * * *
güzel bölgeleri öne çıkartmak. sadece yüz makyajı olarak düşünülmesin, her konuda.
soluk bir yüz.
erkekleri kapıda ağaç etmek.
güzel kadın makyaj yapmaz sözü var ya

hah ben buna ek olarak diyorum ki hatta bunu tamamen reddederek

kendine güvenen kadın makyaj yapmaz (ister güzel ister çirkin kendiyle barışık birisi yapmaz)

dikkat ederseniz o aşırı makyajlı insanların muhakkak bi kusuru vardır boy zeka ya da ne bileyim herhangi bişey ama ciddi bi kusurdur

ehh buna da deniliyor ya hatta aşağılık kompleksi
kendini bakımlı ve dolayısı ile iyi hissetmek.
(bkz: sivilceler)
her şeyin doğalı güzeldir ama az makyaj da kabul edilebilir. bazen insan kendini çok bakımsız hisseder o zaman bir rimel iyi gelebilir. veya sivilcesi çıkar onu kapatabilir.
yıllardır yaptığı makyajdan dolayı ege kıyıları gibi olan yüzünün girinti ve çıkıntılarını kapatma ihtiyacıdır.

öyle değil mi kizlar?

önce 'sözde' güzel göstersin deyi, sonra o zımbırtıların muhteviyatının ciltte yaptığı hasarı gizlemek için.
güzel olma istediğidir. Gayet doğal bir istek. Bazen yüzlerinde kusur oluyor onu kapatmak için de yapıyorlar. Yüzünüze makyaj yapmanızda sorun yok, makyajınıza yüz yapmayın da.
yüzümdeki kılları kamufle etmek. Tabi canım. Beyinsizler sizi.
Kendini iyi hissetmek,güzel gözükmek.
bazı kadınların kokoşluğu sevmesi, kendisini büyümüş olarak kabul etmesi ya da kendini daha rahat hissetmesi, oyalanacak bir şeyler bulma adına yaptığı ve bazense ciltte olan hususları kapatmak adına yapılan durumdur ki her zaman doğallıktan yanayım. (makyaj yapmamak ya da hafif bir ruj-parlatıcı olabilir) onun haricinde cilt hususu yoksa sürmeyin yazıktır.
Kendini daha iyi hissetmek.
boyalı yumurta olma isteği olabilir.**
hakan günday kinyas ve kayra'sında alp isimli karaktere bu mealde bir şeyler söyletir: "kadın yüzünü boyar. çünkü, yüzü kendine değil, kendisini beğenecek olan erkeğe aittir. hiç kimse kendinin olan bir b.ku boyamaz..." tarzı bir cümleydi sanırım.
benan hanim napiyorsunuz ?
Güzelleşmek. Herkes sizin gibi şanslı doğmuyor maalesef.
Nedenim olmadığı için yapmıyorum.
Daha güzel ve seksi görünmek.
daha iyi hissetmek.
güncel Önemli Başlıklar