bugün

vay aq... fetö zamanı iki gram etli pilav yemeyi kar sayan kaç insan ruhunu sattı lan.

fakirliğin gözü kör olsun mu desem...

kaç para ulan bir etli pilav... iki gram ete göz diken onu kar sayan, fakir olmayan çok insan vardı içlerinde, açgözlülere mi sövsem...

bilemedim.
Pensilvanyadaki tayfanın her gün kaşık sallayarak yediği yemektir.
Maklube Ortadoğu ve islam ülkelerinde çok fazla tüketilen bir etli pilav yemeğidir.
Kırmızı etli ve tavuklu olarak ikiye ayrılır. Fethullah gülen yurtlarındakiler bu yemeği çok yapıp yediği için adı fetöcü pilavına döndü ama takmayın böyle şeylere; yemeğin fetösü metösü olmaz yemeğe bakın siz *
Tipini veya tarifini merak edenlere bir de tavuklu maklube tarifi veriyorum açıkçası ben çok seviyorum. resimli tarif aşağıda⤵️
(bkz: )https://1001yemektarifi.c...lu-maklube-pilavi-tarifi/
https://www.academia.edu/...6_Kas%C4%B1m_2016_s_54_57

az önce şöyle bir yazı okudum. güzel yazılmış, insanı yormayan hafif yazı. son zamanlarda bu tarz yazıları okumayı sıklaştırdım. o yorucu akademik yazılara nazaran daha keyifli.
Lisede iken nurcu bir edebiyat hocamız vardı. Sınavdan 90 üstü alana sürprizim var, Lüks bir ziyafet vereceğim onlara dedi. 3-4 arkadaş ödülü kaptık dedik kesin en pahalı restorana götürecek, bir bahçeye getirdi yere Maklube serdi yedik. Bu da böyle bir anımdır.
çok severim

dur şu baylock lu hattımdam

müritleri arıyayım bakayım

akaşama pilavlı var mı açaba ?

üsdüne haçı efendimisin fideosunu izlerdik.
fetöcülerin adını kirlettiği yemektir.
görsel
fem dershanesine giden ve yurtlarında kalan herkesin en az 1 kere yediği yemektir.
yemeklerin skyler white'ı da budur. ülkede kimse fetö'cü yemeği diye yemez, hatta yapmaya korkar.
Fetocu orospu çocuklarınin resmi yemeği

Acaba hala bunu pişirip yiyen varmı..
17- 25 aralıktan sonra bunu hala yiyenleri de içeri atıyorlar mı acaba diye merak ettiğimdir. yoksa ben de yiyeceğim hiç yemedim, merak ediyorum.

t: hiç yemediğim ama yemek istediğim bir yemek.
Fethullahçı terör örgütüne kurban gitmiş yemek. Çok güzeldi. Hatta bugün düşündüm. "maklube-matik" diye bir makine yapılsaydı pizacılar gibi, zincir "maklube" lokantaları bile görebilirdik. Böyle küçük bir tepsiyi "Maklube-matik"in koyacaksın altına, makine malzemeleri kendisi pişirip, kendisi dizecek böyle tepsinin etrafına. Sonra tepsiyi servis edecekler... Ne kadar güzel bir makine olurdu o.

Keşke bir gün cumhurbaşkanımız kameralar önünde yese de, bu yemeğin itibarı iade edilse. Yoksa maklubenin Ne işi olacak 15 temmuzla, darbeyle... Nimet sonuçta *
Fetoşun piçlerinin imza yemeği.
nedir bu maklube ve hikayesi diye baktım, tüm entryleri okudum. bu pilav nerede satılır ?

ilginç karışım. sebzeli, etli, yoğurtlu, salatalı bir pilavmış.
bilenler bilir fethullah gülen'in en sevdiği yemektir.

bunu sevenler ve yiyenler şu an içerde.
Hain şakirtlerin yakıtıdır.
Makbule kelimesinin yanlış yazılmış halidir.
topluma açık yerde yemek cesaret ister, hemen bir damga yapıştırırlar.
maklube yapan yerler bile tabelalarını değiştirdi.
chp li gebeşlerin ayıla bayıla yediği tepsi yemeği.
iğrenç amk. yağlı pislik insanlar yer bunu. fetöcü yemeğinden ne hayır gelir. yiyip yiyip azdılar.
şakirt yemeği. abiler repliklerinde bahsedilen pilavlı budur.
dışarıda yapan esnaf var mıdır bilinmez. yapanın tükkanına mühürü vururlar bence.
aynı tepside değil de farklı tabaklarda yiyince altında anlam aranmayan yemek.

insan yapmaya korkuyor.
Arapların çok sevdiği pilav. Mardin ve Diyarbakır mutfağında öteden beri yapılır. Çok doyurucudur.
Siyasi yemek boğazda kalabilir.*

Şaka be yiyin ne olacak yok artik.
Artık kimsenin yemeye davet etmediği yemek.