bugün

akşam olunca çete kurmuş mahallenin kuduz köpeklerinin sokakta cirit atması ve sokaktan gecenlere sankı hakımıyet bizim dergibı yol kesmeleri egemenlık kayıtsız sartsız ellerıne verilmıs sanki salyalarını sallandırarak gezmeleri çok can sıkıcı bir durum biri bunları dudursuuun.
her gece karşı basket sahasında tek sıra haline 3 ile 5 arası havlayan köpeklerdir. finodan kırma velet elebaşlarıdır.
sardıracak kadar cesur olsalardı tek gezerlerdi.
kişiyi usain bolt a rakip kılabiecek durumu yaratabilirler.

(bkz: götü kaybetme korkusu)
geceleri hepimiz birer usain bolt oluruz, hatta rekorlara imza atarız bu çete yüzünden.
gece olunca bunlara ne oluyorsa artık?
coşuyorlar arkadaş, gözlerine görünen bir şey mi vardır nedir?
gündüz asla gözükmeyen, geceleri ise sanki bir portaldan çıkıp geliyomuşçasına varolan kalabalık tayfa.
eger mahallelıyle araları ıyıyse o mshalleye hırsız mırsız gıremez.
"birlikten kuvvet doğar" prensibine göre hareket etmektedirler.
Istırır,yalar. Kıstırır,Kaçar.
Topluluk halinde ve içerisinde dişi olanda varsa erkek olanlar saldırgan olabilir.
Her an saldıracakmış gibi bakan köpeklerdir.

Inceden korku salarlar*
Yanlarından geçerken korktuğunuzu belli etmeyin.
Başa bela yaratıklardır.
itlik yapmayın ulan!

kemal varol'un 'hav' kitabı geldi aklıma.
Benim kankilerimdir. Markete çıksam yahut geç saatte eve gelsem eve kadar markete kadar bana eşlik eden köpeklerdir. iki ayaklı kopekler gibi zararlı değillerdir.
içlerinde en tehlikelisi, fiziksel gücü ile değil, ancak çığırtkanlık ve grup liderine yalakalık yapma vasfı ile çetenin bir parçası olabileceğini bilen zayıf ve küçük olanlardır. gecenin bir vakti uzaktan size hırlamaya ve havlamaya başlarlar. böylece de bütün grubun dikkatini yalnız başına korkudan tir tir titremekte olan size çekerler. bir de yetmezmiş gibi bunlar, grup size doğru koşarken aman bana bir şey olmasın düşüncesi ile en geride kalırlar. sabah vakti ise dalga geçer gibi aynı grubun üyeleri tek başlarına iken sizin yanınıza gelir ve kendilerini sevdirir. tecrübe ile sabittir.