bugün

mühür başına aldığı para ile sanırsam sayılı zenginler listesine girecek olan adam.
düpedüz soyguncu .
en rahat mercilerdendir. köy muhtarı, yok efendim kamu tüzel kişiliği temsil ediyorum, bütçe hazırlamam lazım, içme suyu temin etmem lazım gibi dertlerle boğuşurken mahalle muhtarları sadece oturur evrak verirler. ayrıca köy muhtarı ile aynı maaşa yakın bir para alırlar. kamu tüze kişilik sahibi olmadıkları için mahallenin ihtiyaçları da belediye tarafından sağlanır.

(bkz: sınav zamanı entry girmek)
yerel seçimlerde mahalle halkı tarafından seçilen yöneticidir. peki nasıl yönetir bizi??
tabiki ikametgah ilmuhaberi vererek.
anasından emdiği süt burnundan gelenler listesinde ilk sırada yer alır. elbette mühür parasız iş yapmam diyenler hariçtir. onlar resmen soyguncudur. 4 lira 15 kuruş evrak tasdik başına ücret alırlar, aslında bu yasaldır. komisyon kararı ve valilik oluru ile bunu yaparlar. mahallenin tüm derdini dinlerler. karısına söz geçiremeyen gelir muhtarı fırçalar. saygısızlık yapar. sokak lambası patlar, muhtar emmi ilgilen, komşunun köpeği havlar muhtar emmi sustur şunu derler, bahçemde sansar var tavuklarımı yiyor bir çare diyenler bile vardır.
(bkz: o şimdi mezarda)
büyükşehirlerde ne işe yaradığına kesin bir çözüm getirilememiştir. son seçimlerde maaşları da artmış.
Şu yaşıma kadar muhtarla hiçbir işim olmadı, muhtarla kimin ne işi olur bu devirde onu da çözemiyorum.

Değişik bir havaları da var he, Sanırsın cb.
Bu seçimde adayım hadi bakalım..